Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 09:48
Reakce na Jiná Realita:

motýlik na chvoste 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 09:50

já jsem si pořád tak říkala, jestli by mě Rufíček bránil, kdyby na to přišlo a včera na nás vyjel v lese naprosto nečekaně z boku cyklista....a bránil Ale stačilo jednou zavolat.

A naše sedni nebo teda spíš to hačí :-D

Zato Goliáš, ted sedí předpisově!

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 10:00
Reakce na Ounz:

Jsou to doslova konejšivé signály, které psi používají třeba při seznamování, při napjaté atmosféře nebo v situacích, kdy jim není příjemně (my si je poslední dobou ověřujeme u veterináře), kdy se snaží vyvolat klid. Je to třeba zívání, olizování se, odvracení pohledu, různé postavení uší a ocasu a natočení těla atd. Je o tom i knížka s jednoduchým názvem "Konejšivé signály".

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 10:03
Reakce na dzizisketa:

No, tak to bude asi stejná marže..

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 10:42
Reakce na Potrefenáhusa:

Já jsem na tu fotku s Rufíčkem už koukala na Instagramu a mně ten jeho posez připomíná nohy od Eiffelovky.  Ale právě proto je tak hrozně roztomilý.

Offline pecka
Avatar
5972 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 11:18
Reakce na paktofonika:

uplne s Tebou suhlasim,co sa tyka tohoto vlakna,vycviku,atd.,co si pisala.

Zial,k vycviku Lily sa moc nemozem vyjadrit,lebo ona ma taku mensiu anarchiu,kedze ma striedavu starostlivost (aj ked je teda vacsinou u nasich).Ziaden prisny vycvik nehrozi,take tie typicke povely tiez moc nie (este tak sadni,pripadne zostan).Skor mame tie svoje,na ktore pocuva a reaguje.Rada by som,keby vedela mnohe tie veci,co tu vacsina psikov zvlada lavou zadnou,no momentalne to nie je mozne. Nasi ju skor rozmaznavaju,ako by ju drilovali nejake povely (ale zase nemoze si robit co chce).A ja ani nic take od nich nemozem,resp. nechcem vyzadovat,lebo som rada,ze sa mi o nu staraju.

Kazdopadne sa vzdy tesim na citanie tohoto vlakna,kocham sa fotkami a ziskavam nove poznatky z vasich skusenosti

Offline pecka
Avatar
5972 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 11:19
Reakce na Potrefenáhusa:

toto je uplne ukazkova dvojka

Offline pecka
Avatar
5972 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 11:20
Reakce na paktofonika:

Lily nosi maslicky-no maximalne tak pol hodinku,ked ide od "kadernicky" ci ked ju chcem mat na chvilu za yorkshirku

Online dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 11:26
Reakce na pecka:

To tady rozhodně každý pes má tvrdý výcvik bez kapky slitování a rozmazlení, jojo

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 11:41
Reakce na dzizisketa:

ten muj třeba

(Rufe, vstávej!!!! Áááá, cože??!!!)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 11:43

a ještě jak se u nás čistěj o víkendu zuby, našinec nakonec vyměkne a sedne si k nim na zem...

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 11:59

tak k tomu vycviku: stale tvrdim, ze preferujem psa vychovaneho pred vycvicenym, ale u Zunky to islo s trenovanim ruka v ruke a zacalo nas to obe bavit, tak mame prijemnu spolocnu aktivitu. cez vikend ideme na nas prvy psi seminar, velmi sa tesim a bojim zaroven, Zuna to vooobec neriesi, haha :-) 

trenerka bola este v jeseni na zahranicnom seminari, ktory viedla pani so psom, ktory je majster v OB, ma taky titul, hentaky titul... a napriek tomu je to pes, ktoreho nemoze nechat sameho v miestnosti s inym psom, lebo by ho zabil. vie to, lebo sa to uz stalo. pani ma dva psy, preto ma doma na vsetkych dverach mreze, v aute oba psy kazdy vo vlastnej klietke, doma prisne opatrenie, aby sa psy neocitli same v rovnakej miestnosti - no horor. ale ked s nim vyjde na plac, pes pocuva na slovo. takze sice majster, ale za aku cenu? moze byt trenovany a vycviceny, ked je v beznom zivote nepouzitelny.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 12:00
Reakce na Potrefenáhusa:

to spolocne cistenie zubov je velmi rozkosne :-D 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 12:02

U nas ten prisny rezim vyzera takto 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 12:05
Reakce na pecka:

Black vie sadni, zostan, cakaj, pust, pod. nevie si na povel ani lahnut. este vie dat labku, aby som mu nekrivdila. ale mozem sa na neho spolahnut, lebo je slusny a ovladatelny. to Zuna je sice cirkusant, ale tie zaklady niekedy... ;-) 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 12:08
Reakce na dzizisketa:

ja pouzivam konejsive signaly na Zunu  prevazne doma  funguju aj v medzidruhovom kontakte!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 12:12
Reakce na palahniukowa:

mezidruhovej kontakt je bezvadnej, třeba mezi psem a kočkou, je hrozně zábavný je pozorovat, pes má teda většinou navrch, ale když je Godzilla už hodně rozehřátá, tak jí jde fakt hodně rychle z cesty :-D

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 12:18
Reakce na palahniukowa:

Tak ja sa teda priznám. Elza pozná povely, sadni, zostan, stop a fuj!. Ostatné sú ideme papať, bež sa vycikať, nie že budeš zas ziapať na toho psa!. Prípadne okamžite pakuj od toho plota a bud ticho (v prípade okolo idúcich cyklistov). 

Na prechádzke sa automaticky zastavuje pri domoch , kde je niekto vonku a čaká či si nechcú pokecať. Inak je stále milá, leží iba na svojom mieste, na návštevy neskáče, len pozoruje , deti miluje. Malého pri pretekoch nechá vyhrať. Oni sa spolu postavia "na štart" a na povel sa rozbehnu. Malý musí vyhrať. Vlastne je to asi týranie? 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 12:19
Reakce na paktofonika:

:-) no moja ohromna praca... skor to vnimam tak, ze com som si navarila, to som si aj zjedla; ale vsetky moje chyby s ohladom na Zunin hyperaktivny charakter (na ktory som vobec nebola pripravena) sa nam dari odstranovat.

osobne ma dost mrzi, ze so Zunou sa mi asi nepodaria canisterapie. lebo na jednej strane na to povahu ma - aj ked nejake trapenie na seba vztiahne alebo zo seba vyda vela energie, tak sa vie velmi rychlo nabit a zresetovat, nekvasi to v nej vsetko = splachovai pes - na strane druhej predsa len ta manipulacia v stresovych situaciach... a paradoxne je to terapia aj pre mna, citim sa uzitocne a odchadzam s velmi dobrym pocitom aj napriek tomu, ze som introvert a sociofob: tie deticky, ku ktorych chodim, su velmi vesele, mile, stelesnene dobro, bala som sa, ze budem velmi lutostiva a nakoniec je ta ich radost zo zivota nakazliva. ...ale vraj nemam hadzat flintu do zita, Zuna este mlada a pokroky robi obrovske, tak uvidime, co bude o rok. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 25. dubna 2017 12:28
Reakce na Janulik03:

Elza funguje na rovnakych principoch ako Black  a mne to staci, Blackovi tiez. nerobi problemy on mne, ani ja jemu.

Black je v rovnakom veku ako moj bratranec, vyrastali spolu a absolutne s prehladom zvladal take situacie, ako napr. pchanie pamlskov od dietata, ale z opacnej strany Blackovej fyzickej konstrukcie  vytahovanie pamlskov z papule, lebo "este som ti to nedovolil" a pod. znie to ako hororove pribehy, ale vzdy bol pri tom dozor, ktory jedneho alebo druheho usmernil. to Zuna bola pod dohladom, na vodzke a s kosikom pri mojom malom krstnati nonstop, az kym sa ako-tak nenaucila spravat. sice aj teraz su obaja pod dozorom, ale uz Zuna uz bud bez kosika alebo vodzky.