Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 13:02
Reakce na Potrefenáhusa:

Náš polovenkovní zrzavec trpí úplně stejnou úzkostí z cizích lidí. Jako kotě byl v pohodě... Asi je to celkem kočičí chování.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 13:26
Reakce na Potrefenáhusa:

no s tim přivykáním na venčení je to jak píše SP - on by si zvyknul, jenže pak byste krom dveří do ložnice měli rozdrápaný taky ty vchodový:P

a pokud to ještě budete zkoušet, má se na dvorečku kam schovat? protože otevřený prostranství není nic ani pro venkovní kočky

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 13:37

rozdrápaný vchodový už máme, ale spíš myslim, že ho baví kuchat tu koženku. A pak on vyžaduje ty svoje noční procházky po domě (nechodí moc daleko, max o půl patra vejš)

Na dvorečku byl vždycky s přepravkou, dostat ho tam jinak by bylo o lidský zdraví. Sousedů kočky choděj samy, ale je fakt, že zvlášť kocour velmi hlasitým řevem u dveří dvoreček vyžaduje každej den...

Jako já to zas až tolik neprožívám, prostě se bojí, rozhodně nechci nic lámat přes koleno, spíš si říkám, jestli by mu nebylo líp, kdyby tyhle situace pro něj nebyly tak moc stresový (hrozná představa, že by někdy nejdejbože utekl a dostal se na ulici, tak je po něm). Ale je fakt, že v tý přírodě se statečnost dost často nevyplácí a bejt srab je možná evolučně výhodný. Protože třeba ten sousedovic kocour fakt neví, co je strach a chodí se vítat i s úplně cizíma psama, k Rufíkovi si to taky naběhnul, jakoby se nechumelilo, když se potkali na chodbě, nou stres.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 14:08

tu zdaleka ne tak fotogenicka tlapicka naseho mladyho

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 14:49
Reakce na Solathis:

K tomu ještě chybí popisek 5x zvětšeno nebo jako měřítko korunová mince nebo tak něco.;-))

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 15:02
Reakce na Sweet Potato:

I bych to udelala, kdyby u toho nelezel na mne. Zvednout se, tak uz ji tam pak znova takhle neda. Chtela jsem udelat jeste jednu s palcem, ale vsiml si, co se deje a honem ji schoval  a od ty doby ji tak zatim nedal, no.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 15:17
Reakce na Solathis:

jsem to přesně ještě chtěla napsat, že by se hodila pětikačka jako měřítko

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 15:33

Nefotily se už packy kdysi? :-) To je vtipný, jak je to taková samsára ty témata - krmení, antiparazitika, postroje, packy, fotky ve sněhu, fotky ve vodě, fotky v posteli... krmení, antiparazitika, postroje...

Co je vtipný, že je to pořád dokola aktuální a pořád zajímavý :-D.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 15:48

ad debata o kliestoch: vcera na cvicaku niekto vravel, ze uz sa daju psy ockovat proti borelioze. neviem, ci je to novinka vo vseobecnosti, pre mne to novinka je. ale este som si o tom nic nestudovala ani nevyhladavala.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 15:52
Reakce na Zina:

co taky furt :-D

já jsem určitě fotila, protože Rufíček má ty srostlý kopejtka :-D

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 15:58
Reakce na palahniukowa:

my teď byli v sobotu v Průhonickým parku, já pak vezla v autě psa vepředu mezi nohama a během půlhodinový cesty mu postupně sundala z hlavy asi 15 lezoucích klíšťat, jako fakt strašný, strašný, to už dlouho nepamatuju, takovej masakr nebo jsem si toho dřív s černým psem tak nevšimla

(proč lezou na tu hlavu?)

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 16:33
Reakce na Potrefenáhusa:

Protože hlava chodí většinou první.

palahniukowa O tom už jsem slyšela tak loni, předloni. Tenkrát to ve mně hlavně vyvolalo naději, že by už mohlo být blízko k lidské vakcíně.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 16:36
Reakce na Potrefenáhusa:

Protože ji nejspíš pořád někam strká :-D. Naši psi sbírají klíštata hodně, ale je to i tím, kde obvykle venčíme, na loukách a v lese.

My jsme byli  v sobotu kolem Hostivaře, jsme chtěli původně dál, ale nějak blbě jsem navigovala a skončili jsme tam. A potkali jsme dva 11měsíční hovawarty, bohužel už nakládali do auta. Tak nás aspoň paní od nich pozvala, že mají venčící skupinu Hovawarti a hosté, že se máme přidat. Jsem si hned vzpomněla na Jinou Realitu, protože paní měla odvážně hned dva. Černého a druhého s hnědým pálením, byli nádherní  fleťáci proti nim vypadali dost prťavě.

Jinak se na nás pořád někdo usmíval, taky se bojíte, když se někdo usmívá, že vás poznal? :-D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 17:04

Dnes prechádzka Čerešňovým sadom. Kliešť ani jeden

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 17:17
Reakce na palahniukowa:

novinka to není a Sweet Potato to bohužel ne

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 17:19
Reakce na Potrefenáhusa:

možná mají na hlavě tenčí kůži, líp se tam zavrtává? uff

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 17:32
Reakce na Sweet Potato:

to jo, většina klíšťat je na hlavě a na krku, ale jako že ho člověk prohlídne, nikde nic a pak začnou vylejzat v pětiminutových intervalech

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 17:41
Reakce na palahniukowa:

to uz je nekolik let, my jsme nechali ockovat predchoziho psa, ale strasne spatne to snasel, byl hodne dlouho unaveny

kdyz jsme to ale ted rikali veterinarce, tak tvrdila, ze si zatim nikdo nestezoval

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 19:39

Dnes na veterině. Dadoo má na břiše adenosarkom. Vyrostl hrozně rychle od té kastrace.

Operabilní to sice je, ale je to velký zákrok, musela by se vzít celá mléčná lišta. Velké operační pole. Má rozšířené srdce, nemusela by to přežít. Nedávno měla jinou velkou operaci. Žádná záruka, že to stejně nebude metastázovat, že to za měsíc/dva, nevyleze nikde jinde. Mohla by zůstat na stole, přežít pár dnů, možná měsíců, ale prognoza stejně dobrá není.

Zatím to s ní ještě jde, je docela ještě rozverná, žravá, někdy se mi ale zdá, že ji to už bolí.

Druhá možnost je uspání. Asi co nejdřív.

Řekla jsem, že za necelé dva týdny přiletí dcera, doktor na to, že to je dlouho, musí se řešit rychle. Je to velké, zapálené, může to prasknout a to by byl hodně bolavý konec.

Už nechci další nejistou operaci, ale.. bože můj, tohohle jsem se tak bála. To je TAK strašně těžké.

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 10. dubna 2017 19:57
Reakce na Dadoo:

Uf. Chudák Dadoo, chudáci vy všichni. Budu na vás myslet, trápit ji určitě nenecháte.