Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 13:10
Reakce na Dadoo:

Mne sa vybavila známej sučka jazvečíka. Tej sa vytvoril tumor na brušku. Veľký, že ho takmer ťahala po zemi. A tak jej to zaviazali nejakými ovínadlami, že uvidia. A vydržala čulá a v pohode ešte vyše roka. Nezdalo sa že trpí. Opatrná bola pri pohyboch do kopca a po schodoch ju teda nosili na rukách ked bolo treba. Uvidíte ako to pojde, ....

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 13:14
Reakce na Dadoo:

Tak uvidíte, naděje je vždycky. Těch sarkomů je víc druhů, já s nimi má teda špatnou zkušenost, ale některé z nich jsou méně agresivní. 
U nás to bylo tak, že na feně vyrostl v podstatě přes víkend, během týden se tak zhoršila, že nebylo o čem přemýšlet. Určitě bych jí teď dopřála všechno, co má ráda (samozřejme v rozumné míře). Nám to na veterině i doporučili, takže jsme jí koupili třeba dort.

Držím palce.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 14:31
Reakce na Dadoo:

Ach jo, to je je hrozná situace. Držím palce, ať je další průběh co nejlehčí pro Dadoo.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 18:54
Reakce na Dadoo:

Ach, je mi to veľmi ľúto. Musí to byť veľmi ťažké, ale som si istá, že urobíte pre Dadoo len to najlepšie. Držte sa 

Offline dzizisketa
Avatar
7462 příspěvků moje polička 11. dubna 2017 19:07

 Dadoo moc na vás myslím, je mi to moc líto.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 05:50
Reakce na Dadoo:

ach jo, to me mrzi, zvladnete to, preji hodne sil!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 07:36

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 08:14
Reakce na Potrefenáhusa:

Jako vždy nádherní 

Offline dzizisketa
Avatar
7462 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 09:04

My byli už konečně vyndat stehy! Ten pes to normálně zase poznal, byla strašně radostná hned v recepci, kde se skoro samoobsloužila z krabice s dentálními tyčinkami na pultu!, a v ordinaci po akci, když se doktor posadil do židle k počítači, se mu věrně položila k nohám, jako by on byl její páníček

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 09:24
Reakce na dzizisketa:

Super, takže už zase bude skákat přes kaluže...nebo do kaluží? 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 10:06
Reakce na dzizisketa:

To je super!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 11:57
Reakce na dzizisketa:

tak ať jí to znova rychle běhá!

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 12:12
Reakce na dzizisketa:

Zprávy o Bonnie super!

Offline dzizisketa
Avatar
7462 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 12:55

Bonnie nechává děkovat

Akorát budeme potřebovat ortézu - nemáte náhodou někdo tip na nějakou už osvědčenou, hlezenní, proti pohybu do boku?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 13:11
Reakce na dzizisketa:

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 13:13
Reakce na dzizisketa:

ja se ti zeptam, jeden z nasich magoru nejakou ortezu nosi

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 13:34

Nás čeká vet zítra, měli jsme jít až za týden na kontrolu, ale antibiotikům se nějak nechce zabrat...

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 17:52

Zmieňovanie v mobile nejde,takže hromadne prajem úplne všetkým maródom skoré uzdravenie.Kiežby sme mali nejaký čarovný prútik a mohli ich jeho šibnutím čo najrýchlejšie vyliečiť.

@Dadoo-držím palce,je mi ľúto Dadoo 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 18:03

Dnes konzultace s veterinářkou, která si Dadoo pamatuje od minulé operace.

Narovinu mi řekla, že nemá smysl do operace jít. Těch nádůrků je tam více a chtít je vybrat všechny by bylo hodně komplikované, dlouhé a stejně by to nepomohlo. Vylezlo by to jinde. Je jí 13,5 musela by dostat silnou narkozu do žíly (minulá byla jen dýchací) a  to by stejně mohla zůstat na stole. Navíc u tohoto plemene se prý dožila nádherného věku a dostala vlastně další šanci a prodloužení života tou operací a kastrací. Udělali jsme prý dost.

Řekla mi, že by ji prostě nechala dožít. Ano, prasknout to může, ale i pak se dá ještě něco dělat, v nejhorším ji prostě uspat. Ale ještě si může užít spoustu legrace. Dokud dobře žere, netrápí se, dobře chodí, ať si užívá.

Musím říci, že mě ten veterinářčin přístup nesmírně povzbudil. Ano, víme, že je to konečná, ale nemusí to být hned. Teď hned, dokud je jí relativně ještě pořád dobře. Budeme ji sledovat, pokud by měla bolesti, víme co dělat. 

Díky vám všem a moc! 

Znovu jsem se přesvědčila, že je strašně nutné i v poměrně jasné situaci, ještě konzultovat. Je mi ted o moc líp. A to i díky vašim povzbuzením.

Tak tý besti rozežraný asi koupím zase něco hoodně moc dobrého, ať si ještě užije.

Jedna dcera přiletí v neděli, druhá v až za týden  v sobotu, dřív nemůže, ale tak se snad ještě setkají. To je poslední, co bych si strašně moc přála,. kromě ještě co nejdelšího společného žití, samozřejmě 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. dubna 2017 18:41

já tady to smutné téma trochu odlehčím, tedy spíš zasmradím.

pupík byl včera u pana doktora. nevím, čím to je, ale tohle plemeno zřejmě má nějaký sklon k ucpávání ocasních žlázek, předchozí pes s tím taky pořád něco měl. takže mu to pan doktor vyčistil, a protože strašlivě smrděl, nastříkal ho prý vůní pro tyto účely. pes teď páchne jako něco mezi domovem důchodců, dědovou kolínskou, sprejem pro babičky na nevím co, naftalínem, hnojem a starýma ponožkama  když se ráno vyvalil z boudy, zůstala za ním přímo hmatatelná pachová stopa. puch neustupuje, nevím, co si počnu