Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:57

razorblade Janulik03 Tak nějaký mouchy má - do hospody mu musíme nosit deku, nebo půjčit mikinu, jinak si nechce lehnout na zem (ale když má na co, tak v klidu proleží celý večer pod stolem a nikdo o něm neví), někdy je vlezlej až moc, krade jídlo a s cizíma psama sice nemá problém, ale je jako autista a neumí si s nima hrát. Ale jinak je dokonalej  Navíc, on tak rád spí, že sám od sebe nevstává před 10! Takže buď taháme z pelechu my jeho a nebo se můžeme ráno válet. Naši mají psa, co je budí od 6 a chce ven, to bych nedala  Oblíkání je sice trochu opruz, ale zase je to ve finále asi pohodlnějnší než koupat, česat a sušit chlupáče. Takhle hodim bundu do pračky a je hotovo. 

Potrefenáhusa My měli předtím křížence, kterého jsem našla na ulici, v kohoutku taky kolem těch 40cm, ale 20kg. A byl úžasnej. Já jsem spíš na větší psy, ale jak jsem si ho pořizovala když jsem byla sama a nastupovala na univerzitu, uznala jsem, že s velkým psem se bude hůř cestovat a náklady na krmení atd budou někde jinde.. Ale oni ti chrti jsou tak namyšlení, že i ti nejmenší mají asi pocit, že jsou minimálně dogy

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 13:07

MPLee ja jsem se kvuli docasnymu angazma v praze zatim musela myslenky na psa vzdat, ale porad verim, ze za par let, az zas budu doma, to snad konecne prijde. zatim si to kompenzuju oblejzanim psu, ktery si do prace tahaji kolegove. sice furt inklinuju k ovcakum (nemecky, belgicky, čsv), protoze mi prijdou jako hodne odolna plemena na chozeni po horach a lesich, coz ja rada, ale uz jsem taky koukala i po chrtovitych... a tam me povahou zaujal barzoj, dost podobny jako popisujeds u sveho chrtika. (a priznam se taky, ze me zaujal i vzhledem. v mem byvalem bydlisti chodil jeden chlapik vencit dva jedince a pripadali mi takovi nezni a zaroven zijici ve svym svete. takova psi lenka laskoradova:D)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 13:32

MPLee no já neznám zadnyho malyho psa, kterej by si myslel, ze je malej

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 13:34

Kdybych neměla špatný reference na nevyrovnanou povahu a sklon k epilepsii, tak bych si poridila ceskyho strakatyho psa 

Anebo toho chodskyho psa, ten má i skvělý reference, feny jsou o dost drobnější a splňuje nepsanou podmínku houně.

razorblade tak šeltii! Nebo corgiho!

Online baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 13:37

Moje sestrenice ma taky Vipeta a to je tak jemny, nezny, opatrny pes oproti nasemu dělu staffordimu :)

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 14:01

Potrefenáhusa seltie se mi nelibi a vzit corgiho na turu po Krkonosich bych se asi bala (jinak corgi by se mi libil, mam rada dlouhy cumaky a spicaty usi:))

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 14:28

razorblade corgi mi přijde v pohode, však je to ovčák 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 14:31

Potrefenáhusa ma kraticky nozicky, telem mi pripomina baseta a to je spis pes na rovinu (i kdyz jednou jsem na Snezce potkala hrdinnou civavu, ktera to cely vysla na tech mininozickach sama)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 14:56

razorblade já bych je moc nelitovala, jsou to vlci :-)

Offline MPLee
Avatar
2341 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 14:56

razorblade Potrefenáhusa  Corgiho bych do hor asi taky pro jistotu netahala, bála bych se o páteř. Já bych asi jinak šla do nějakého ohaře, možná ridgebacka, libí se mi lousiánský leopardí pes... Teď by mě k chrtíkovi lákal dlouhosrstý vipet a teda chtěla bych po tom svém dceru, ale zatím mi doma druhý a 3. pes neprojde

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 14:58

razorblade no a třeba Ruficek, to fakt není sportovní pes, ale je vybornej chodec a vydrzi všechno

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 15:01

MPLee dva psi jsou v mnoha ohledech boží, ale uprimne,k tomu kočáru nebo šátku by mi stačil jeden 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 15:20

Potrefenáhusa ja v nich vidim spis lisky :D (ale jsou krasny, pripadala bych si s nim aristokraticky)

MPLee ridgebackove se mi taky libi, ale to neni pes do spatnyho pocasi, nemaj radi vodu :D a ohare nebo border kolii bych asi nezvladla fyzicky :D

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 15:51

MPLee Díky za skvělý popis, takový bych brala ke každému plemenu :-)). A klobouk dolů před zvládnutím té separační úzkosti, to se taky každému nepovede.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 16:00

U nas trocha snehu je, vcera jsem vencila malyho vnuka a psa. Oba byli nadseni, pes bagroval a valel se, chlapecek si vybiral, kde byly nahrnute vetsi hromadky, smal se, funel jak sotva vytahoval ty nozicky a rikal Tezky, babicko, tezky! Z pejska jsme museli odrolit namrzle kulicky, pak se dosusoval u topeni a hlasite pochrupoval.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:37

U nás mrzne...

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:37

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:40

Jinak teda pokud bych si někdy pořizovala psa, tak nějakou velkou chlupatou obludu jako bernardýn, bernský salašnický, novofundlanďan apod. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:07

pes se mi tezce neslucuje s zivotnim stylem, ale pokud, tak jedine chrtika

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 19:57

Všichni jsou tu krásní