Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:22
Reakce na Kokoska:

MP Marge Náš rodinnej westík má na kuře alergii, dělají se mu exémy a než se na to přišlo, ohryzal si přední packy skoro dohola, jak ho to svědilo.

​Ted jste mi nasadila brouka do hlavy  Chico se dost drbe. O vikendu jsme ho vykoupali a po koupani pouzili sprej, ktery ma udajne uklidnovat pripadne podrazdenou pokozku, ale drbe se porad. Ja porad hledam blechy; nenapadlo me, ze by to mohla byt alergie...

Paneboze, to je fakt jak mit doma dite 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:22

MP Marge Nasypať granule je síce jednoduché, ale s tou vyváženosťou neviem, neviem, tvrdia nám to síce výrobci - koľko ľudí si ale dá reálne námahu zistiť, či zloženie granulí skutočne poskytuje psovi všetko, čo potrebuje? Samozrejme je ľahké rozlíšiť kvalitnejšie granule od nekvalitných nafutrovaných obilninami, ale pokiaľ ide o vitamíny, stopové prvky a iné záležitosti, to už by chcelo asi laboratórny rozbor...  

​no hlavně když jsem začla dávat kočkám syrovou stravu, tak jsem zjistila že ušetřím za stelivo asi tak 80 % nákladů... bez ohledu na kvalitu podávaných granulí a kapsiček odpad byl fakt obří proti tomu co je z masa. a už to bude rok a zatím se zdá že se jim daří.. přitom bych řekla že u koček je to těžší, nežerou nic z lidskýho jídla (ovoce, zeleninu..) v těch granulích apod. je myslím převážný množství prostě balast...

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:23
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge jenom taková technická - nečůrá si na to? Na dlouhý psy je někdy problem

sehnat 

​Zatim ne, je sikovnej  

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:41

MP Marge podľa mňa tam určite budete mať barfshop - ak nie kamenný, tak e-shopový. Ja kupujem äso z e-shopu a super. 2x ročne kúpim mäso, dokopy ma to vyjde asi 80,-Eur + teda trupy normálne z ľudského obchodu, jogurty/tvaroh a dostáva teda napr. ryby ak kúpim v akcii a pod. a ovocie  zelenina, ale to je malá položka. Barf pri malom psovi nie je finančne náročný

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:42
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:47
Reakce na Kokoska:

MP Marge Náš rodinnej westík má na kuře alergii, dělají se mu exémy a než se na to přišlo, ohryzal si přední packy skoro dohola, jak ho to svědilo.

​@MP Marge muzu to potvrdit i u kocek, Suzettka nemela sice ty projevy az tak dramaticke, ale osypalo se ji cele celicko. Doktor na prvni dobrou tipnul kureci (resp. celkove drubez) s tim, ze to vysadim a teprve pak by se pripadne udelaly nejake testy, kdyby to neustoupilo. A ustoupilo, takze kureci asi nic moc. 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:50
Reakce na DrowRanger:

MP Marge podľa mňa tam určite budete mať barfshop - ak nie kamenný, tak e-shopový. Ja kupujem äso z e-shopu a super. 2x ročne kúpim mäso, dokopy ma to vyjde asi 80,-Eur + teda trupy normálne z ľudského obchodu, jogurty/tvaroh a dostáva teda napr. ryby ak kúpim v akcii a pod. a ovocie  zelenina, ale to je malá položka. Barf pri malom psovi nie je finančne náročný

​Kamenny barf shop tady URCITE nemame. Co jsem se tak ptala, Amici vubec nevedi, o co jde. On-line jsem se jeste nedivala, ale on-line se da sehnat vsechno! Hele, ale maso proste z normalniho obchodu, to by neslo? Taky tu mame reznika, tam by se asi taky dalo neco zajimaveho pokoupit...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:51

​no hlavně když jsem začla dávat kočkám syrovou stravu, tak jsem zjistila že ušetřím za stelivo asi tak 80 % nákladů... bez ohledu na kvalitu podávaných granulí a kapsiček odpad byl fakt obří proti tomu co je z masa. a už to bude rok a zatím se zdá že se jim daří.. přitom bych řekla že u koček je to těžší, nežerou nic z lidskýho jídla (ovoce, zeleninu..) v těch granulích apod. je myslím převážný množství prostě balast...

​presne to mi rikal kdysi kolega, co chova prekrasne siamky. Nemohl si krmeni masem vynachvalit a kocky vypadaly uplne fantasticky. Ja bych tak chtela svou kocici dvojku krmit syrovym... jenze to opovrzeni, nechut a doslova odpor z jejich strany mi to hati. Prokladala bych to rybou, kazdou chvili mam nejakou vybornou (zadny losos a spol.) a ony k tomu ani necichnou a jdou znechucene pryc 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:52

Wanda von Dunajew  skvely

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:52

jinx Tak to jsem rada, ze jsem se tady zeptala! Priznam se, ze samotnou by me to vubec, ale vubec nenapadlo! Dobra, koupim tedy vic hoveziho - nemusi to vsechno sezrat jen krabi 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:52

MP Marge z normálního řeznictví určitě šlo, spíš jde a) o cenu b) že z toho barf to bývá třeba už namíchaný/namletý, on nemůže žrát jen kotletky nebo stejky i kdybys na to měla prachy, musí tam být vnitřnosti, kosti, všecko.. a to nevim jestli se v americkým řeznictví vůbec prodává

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:55
Reakce na jinx:

​presne to mi rikal kdysi kolega, co chova prekrasne siamky. Nemohl si krmeni masem vynachvalit a kocky vypadaly uplne fantasticky. Ja bych tak chtela svou kocici dvojku krmit syrovym... jenze to opovrzeni, nechut a doslova odpor z jejich strany mi to hati. Prokladala bych to rybou, kazdou chvili mam nejakou vybornou (zadny losos a spol.) a ony k tomu ani necichnou a jdou znechucene pryc 

​A co zerou, jestli ze muzu zeptat? Mam totiz strach, ze to s Chicem dopadne stejne...

Me to fascinuje - kocky by se prece tradicne po rybach mely utlouct  A co za psa odmitne MASO, i kdyz je z konzervy, a jde radsi zrat pecenej lilek!? 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:55

MP Marge me by to taky nenapadlo, to je asi normalni. Snazis se pecovat co nejlepe a obcas se vyskytne zadrhel. Vsak nakonec, Bu to zadne potize nedelalo, takze nikdy nevis. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:57

Tady ji mame, asistenta 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33820 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:57

jinx nevim, jestli jsem tu už nepsala, jak jsem nedávno ráno říkala: Ty jo, až takhle kočka jednou nebude chtít žrát, tak budeme vědět, že je fakt v posledním tažení...

načež večer Goliášek k misce ani nečuchnul, tak já sakra, neni kočička nemocná???

A pak jsem zjistila, že sežral asi tak třetinu ze společný denní dávky pro dva psy, co se rozmrazovala na kredenci, sám si to vykuchal z igelitu a žral a žral.....od tý doby to pořádně přikrejvám

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:59

MP Marge z normálního řeznictví určitě šlo, spíš jde a) o cenu b) že z toho barf to bývá třeba už namíchaný/namletý, on nemůže žrát jen kotletky nebo stejky i kdybys na to měla prachy, musí tam být vnitřnosti, kosti, všecko.. a to nevim jestli se v americkým řeznictví vůbec prodává

​To bych musela do Rockfordu do mezinarodniho supermarketu, tam nejake ty vnitrnosti prodavaji diky mistni cinske populaci. A ty kosti, to bych se mozna prave mohla domluvit s nasim mistnim reznikem. Ale to zase nez bych se naucila, jak to vsechno namichat, to fakt radsi objednam on-line, pokud budu moct...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 19:59

jinx pozor, tak rybu (syrovou ani vařenou) mi žádná kočka nikdy nežrala:-) ale takovej libovej kousek hovězího... ani to by je nezlákalo? kuřecímu se sami od sebe vyhýbají teda, sháním akorát kuřecí krky aby měli kosti, protože hrubší nepokoušou

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 20:00
Reakce na jinx:

Tady ji mame, asistenta 

​Uzasna kocka, fakt 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 20:02
Reakce na Potrefenáhusa:

jinx nevim, jestli jsem tu už nepsala, jak jsem nedávno ráno říkala: Ty jo, až takhle kočka jednou nebude chtít žrát, tak budeme vědět, že je fakt v posledním tažení...

načež večer Goliášek k misce ani nečuchnul, tak já sakra, neni kočička nemocná???

A pak jsem zjistila, že sežral asi tak třetinu ze společný denní dávky pro dva psy, co se rozmrazovala na kredenci, sám si to vykuchal z igelitu a žral a žral.....od tý doby to pořádně přikrejvám

​bobanek malej, nemocnej... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 20:03
Reakce na MP Marge:

Me to fascinuje - kocky by se prece tradicne po rybach mely utlouct  

​tak to prý vůbec není pravda, údajně to je nějaký mýtus který měl prodat nějakou kočičí prefabrikovanou stravu. každopádně koťata si prý zvyknou na to co jim matka kočka nosí jako malým a pak už se celej život orientujou víc na ten samý typ stravy.. takže když žijou u vody a matka kočka nosí ryby, tak ryby, když jsou tam ptáci tak i sami pak loví ptáčky atp..