Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:21

Mam blby dotaz. Vadi hodne, pokud pes pije morskou vodu? Jsme u znameho na chate a Friga obcas pije vodu z more, i kdyz ma k dispozici nekolik misek s pitnou vodou. To more taky je skoro neslane, citit soli neni vubec, jen pri plavani slana chut ulpi na rtech. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:23

Ja jednou omylem koupila neprany drztky v celku a pak jsem to v gumovych rukavicich s mikinou pres pusu sekala na spalku sekyrou. Fakt jedou. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:32

ice A ony sa dajú kúpiť aj naporcované?

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:37

paktofonika normálně kupuju mletý nebo jak píše Zina ve směsi. Fakt to krájet nechceš.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:39

ice No nehcem teda. Ja neznalec som kúpila 3 kilové balíky. Ten prvý som skúšala na krájači na chleba (bol aj tak na odpis) a tie ďalšie už porcoval priateľ pílkou. Smrad na celý byt, psy nastúpené, kuchyňa celá olepená papierom. No akcia na pol dňa :D Hlavne v Prahe sa dá asi kupovať aj v menšom a nie 40 kilové zásielky čo?

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:43

Friga Kolik je Frize? Terkovi to nikdy nevadilo, ale pak se někdy před 2 roky, čili už jako veterán, během aportování asi nějak hodně nalemtal mořský vody a písku a myslela jsem, že ho od toho moře domů nedovezeme! Půlku dovolený jsme strávili dojížděním na veterinu, vzdálenou 30 kilometrů, a modlili se, aby ho z toho veterinář vysekal. Měli jsme s sebou i 3měsíčního Cida, kterej se v tom písku i válel a vypil toho mnohem víc, ale tomu nic nebylo. 

Edit: Ona to celkově byla "povedená" dovolená, jsem se vrátila domů nejmíň o 2 roky starší :-].

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:00

paktofonika no já kupuju půlkilový, ale stejně to porcuju a přidávám do jinýho žrádla. Jenže to polorozmrlý nakrájím velkým nožem na kostky a znovu hodim do mrazáku. Ale jak to neni úplně rozmrzlý tak to tolik nesmrdí. Ikdyž rukavice teda na to mám taky.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:03

ice Ja som porcovala zmrznuté a aj tak to bolo cítiť až až. Sranda. Ale chutí im to tak treba sa obetovať :)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:18

paktofonika no tak to si představ ty rozmrzlý úplně.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:44

Friga Na minule dovole ji nas taky pil (kdykoliv jsme dosli k mori), na Rujane, pry je tam mene slana, a nic mu nebylo, ale nemel tehdy ani rok (jestli to ma nejakou souvislost s vekem)

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:09

Zina baltik Diky za odpoved. Frize je 5 let, myslim, ze ta voda tady je jeste min slana nez na Rujane. Zatim Friga vypada spokojeně, tak to snad bude ok. 

Offline BionicIguana92 banned
Avatar
3 příspěvků moje polička 27. července 2018 15:30

@friga myslim ze kdyby to psovi nedelalo dobre tak tu vodu bud pit nebude nebo ji vyvrhne ven. Bydlime u more a nas pes vzdycky tu slanou vodu pije a jeste ji nikdy nic nebylo :). Jediny na co davam pozor jsou meduzky a takovy potvory 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. července 2018 16:16

Tu souvislost s věkem jsem si dovodila já, proto jsem se na to ptala, s Terkem jsem byli u moře víckrát a ten průšvih byl až naposled. Vet se ptal, jestli náhodou neběhal a neaportoval míčky z moře, že z tý kombinace slaný vody s pískem blijou a mají běhavku dost často. Akorát že starýho psa to může, když to trvá víc dní, položit úplně, no. 
Takže u veterána bych to hlídala, u Frigy, která je mlaďoch, bych se asi spokojila s monitorováním a užívala si moře :-).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. července 2018 16:21

Zina A nieje možné že niečo oblízal? Teraz som čítala o prípade kedy pes oblízal mŕtvu medúzu, nakoniec sa z toho dostal ale museli jednať okamžite. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. července 2018 16:32

paktofonika Samozřejmě, že jo, dostal pro jistotu i ATB proti případné infekci, nebo se to sečetlo, prý z toho blijou fakt dost často. Jo, a když tě vidím, tak dobrý bylo, že vet uměl jenom polsky, tak jsem lovila z hlavy každé zaslechnuté polské slovíčko, tlumočit mi pomáhala celá čekárna, a když jsem se po týdnu toho každodenního dojíždění loučili, tak už mi všichni říkali, jak nádherně mluvím (nemluvím vůbec, jen trochu rozumím :-D).

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. července 2018 17:19

BTW, jak v tom vedu venčíte? Já chodím s Terkem už ráno po šesté, pak kolem osmé na hodinu a půl se Cidem, pak přes den jen ty technický a kolem osmé večer beru auto a vezu nás do lesa. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 18:40

Zina presne tak ako Vy, akurát vyrážame do lesa skôr, okolo 17 30-18 30, všade máme v lesoch potoky a je tam o krásnych 5-6°chladnejšie ako v meste. Prípadne muž chodieva behať so psom ráno okolo 9.00 na trasy, kde sú potoky, aby sa mohol chladiť. Ale náš je teliatko, ten by behal aj v tomto teple (akurát teda doma potom spí a obžíva s tmou).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. července 2018 19:59

Zina blbě.

já psa do lesa dovézt nemám čím (služební auto s koženýma potahama není ideální a druhé momentálně není k dispozici), do lesa je to 15-20 minut na všechny strany přes slunce, takže s ním chodím až kolem 20.00 i později, nejdřív se projdem a pak házím míčky na oploceném poli.

teď zrovna pro změnu leje, tak nevím, co udělám. ráno se "chodíme" jen vyčurat, a trochu projít, s tím, že velké běhání bude večer, ale nečekala jsem, že večer bude lít jak z konve.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 27. července 2018 20:13

Bylo mi poraděno, že mám psovi v těhlech vedrech namáčet vršek hlavy, aby se mu ochlazovala. Dělala jsem to, ale nejsem si jistá, jestli to vůbec přes ty husté chlupy proniklo až na kůži. :)

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 27. července 2018 20:33

Stará Stanová Kůže to se spíš zapaří, ne? já jsem zas někde četla, že se mají dávat studené obklady na bříško/slabiny - tj ručník namočený ve studené vodě a vyždímaný, ne ty modrý gelový polštářky z mrazáku! ale s mírou, aby z toho nechyt zánět močových cest