Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:01

Jiná Realita Ja nič nemrazim, kupujem chladené. Mala by som? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:44

paktofonika to je povera ze pry se tim znici paraziti. nepredpokladam, ze by se u nas masivne prodavalo maso plny parazitu, navic to zmrazeni je vetsinou neucinny, no a odcervuju. ale to mrazeni se hodne casto propaguje

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:47

viktorka_od splavu Aha. No lebo aktuálne dávam kosti aj mäso z Lidlu a ani jedno nemrazím. Odcervujem takisto. 

Offline RoSa
Avatar
8249 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:50

paktofonika

maso koupený v "lidskym obchodě" před konzumací taky nezamrazuju... no asi se budu muset začít odčervovat

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:52

RoSa Tak pokiaľ ho neješ surové. V tom prípade to asi chce mäso z lepsich zdrojov, ja to neriešim pretože surové mäso.nejem, tatarák by som ani neprehltla  

Offline RoSa
Avatar
8249 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:55

paktofonika tak právě tatarák jsem myslela... a nebo steak nepropečenej durch...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:55

Jiná Realita kŕmim tak ako ostatní - väčšinou kuracie skelety alebo krky/krídla (to kupujem normálne pre psa v LIDLI), keď sa dostanem k mäsiarovi, tak kupujem hovädzie harfy/rebrá, bravčové kosti alebo mi mäsiar dáva zdarma obrezané veľké kĺbové kosti, ktoré by inak vyhodil. Tie mäsité kosti pes zvládne celé, kĺbovky vyslovene ohlodáva (zvládne obhrýzť a zožrať kĺby z každej strany, stred mu už beriem, ale skôr kvôli tomu, že keďže je malý, je to na neho veľký prídel kosti a má potom veľmi suchú stolicu). Nemrazím nič, pokiaľ nekúpim kostí viac a nezmrazujem do zásoby. Inak pre veľkého psa sa asi nákup kostí u mäsiara alebo v ľudskej predajni predraží (tak ako mäso), kosti sa dajú objednať aj v internetových barfshopoch, ale napr. môj nechcel žrať kuracie hlavy/beháky a pod. čo mi prišli zamrazené, hoci s ostatným mäsom problém nebol.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:59

RoSa Máš pravdu nebudem sa tým zaoberať. Nemrazím a hotovo. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 25. července 2018 16:30

paktofonika tatarák je dobrej ale!

Online Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 25. července 2018 16:42

ice Ježiš, ta první fotka je skvělá  - "hledej vlka" 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. července 2018 17:00

Potrefenáhusa No to ti verím,  mne sa ale stiahne hrdlo už len pri predstave že jem surové mäso. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. července 2018 17:32

paktofonika a co sushi?:)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. července 2018 17:43

nolita Sushi mám rada :D 

Offline RoSa
Avatar
8249 příspěvků moje polička 25. července 2018 18:19

paktofonika a zamrazuješ nebo odčervuješ?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. července 2018 20:09

koupila jsem mu krůtí krk, tak jsem zvědavá, co na to poví. mimochodem při příchodu jsem zjistila, že naprosto rozcupoval na dvoře igelitku. nemám páru, kde ji vzal, a hlavně - jestli v ní něco nebylo 

Offline tarra
Avatar
285 příspěvků moje polička 25. července 2018 20:40

moora Prosím nepoznáte (či někdo jiný) podle této bídné fotky, co je to za papouška? Podle googlu mi to přijde samice papouška nádherného, je to možné? Dnes jsme ho našli na zahradě, tak projíždím ztráty, tak abych mohla lée specifikovat, děkuji. Odchytit se nám nepodařilo, ale zdá se, že se nechystá odletět, přejed se švestkama a usnul v koruně, tak se snažím najít případné majitele.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. července 2018 21:03

tarra Chvíľu mi trvalo než som ho našla. Dúfam že sa majitelia nájdu. 

RoSa Odčervujem. Normálne ale kupujem mrazené z Barf shopu ale teraz im dávam chladené zo supermarketu kvôli sťahovaniu. Nevedela som či stihnem minút 40kg mäsa a sťahovalo by sa s tým dosť blbo. A čo si tak všímam tak to mäso zo supermarketu im viac chutí a dokonca na ňom priberaju aj keď som znížila dávku. 

Offline tarra
Avatar
285 příspěvků moje polička 25. července 2018 21:09

paktofonika Já vím, blbé foto, vysoko ve stromě s přiblížením, hledání mezi větvemi...ale třeba někdo pozná a nasměruje. A děkuju, taky doufám, že to dobře dopadne.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 25. července 2018 21:57

tarra když já na tý fotce skoro nic nevidím. s odchytem to nevidím úplně růžově, teď má všude dostatek potravy. jinak je to odolný druh, vydrží i naši zimu (co se týče teplot, s potravou už horší)

Offline tarra
Avatar
285 příspěvků moje polička 25. července 2018 22:05

moora Děkuju za reakci, já to chápu, jen se mi prostě lepší fotka nepodařila, bylo to dost vysoko, navíc jsem hledala úhel mezi větvemi. Myslela jsem, že bříško a ocasní peří neco napoví, ale papouškům vůbc nerozumím, tak jsem asi byla přehnaně optimistická. dle mě to mělo aspoň 30 cm. Ale tak zase jste mi udělala radost, že přežije v pohodě. Jen jsem myslela na to, že možná někomu chybí, tak jsem chtěla trochu pomoct, no. Pokud u nás zůstane, zkusím lepší fotky.