Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:38

Zina ja by som tiež najradšej žila niekde na samote uprostred prírody, tak aby som prišla domov a z domu bola za 5 minút v lese. Ešte keby tam v elte bolo tak max. 25°a som spokojná :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:46

Zina My chodíme skoro ráno okolo tej štvrtej, cez víkendy tak o šiestej, potom na obed rýchlovka a potom večer ideme na dlhšiu prechádzku. Ono poviem to tak že miest kde by sme sa mohli okúpať aj my aj oni je málo a žeby som sa na nich v 30+ pozerala ako sa čvachcú(Amy len po kolená) to nie. :D A zase ťahať ich v aute aj keď klimatizovanom v tomto teple je tiež nanič. Myslím že jeseň je na výletovanie a podobne oveľa lepšia. Dnes sme boli ráno na trhu, bolo asi 26 a Percy vôbec nevládal dôjsť domov. Musela som ho asi 1km poponiesť. 

Priznám sa že chladiace veci pre psov vôbec nemám, zatiaľ neviem čo si o tom myslieť. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:46

DrowRanger Zina No ja to mám presne naopak :D 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:53

DrowRanger Ja môžem mať pustených oboch, za ničím nebehajú ale minule sme v lese videli srnku a mám pocit že boli na vážkách a keby som ich hneď z toho nevytrhla tak asi by aj odbehli. Percy je ešte také pometlo on sa príliš nevzďaľuje ale Amy sa možno rozbehla. Neviem no, ešte to nespravila. Plánujem im kúpiť Xiaomi Petbit(gps tracker) ale ten bude až v decembri a tipujem že to bude štýlom F5 F5 F5 F5 :D Bude za 30 € a so Xiaomi mám len skvelé skúsenosti. 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:55
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. července 2018 12:35

paktofonika môj už srne/zajacovi neodolá, ale nemá nejaký veľký útekový rádius, do 5 minút je späť s vyplazeným jazykom :). Ale sám nestopuje, musí nám zver prebehnúť pod nosom (inak začal s tým tento rok, dovtedy ak sme stretli srnu a pod. tak skôr zdrhal preč ).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. července 2018 12:37

paktofonika inak v meste nepúšťam vôbec alebo len výnimočne ak okolo nie sú ľudia a stretneme parťáka na hranie. Nikdy nikomu nič nespravil, ale miluje ľudí a veľa z nich neznáša, ak na nich vyskočí (čo chápem), aj keď je na vodítku a dieme okolo niekoho, kto mu je sympatický, tak sa k nemu snaží dostať, samozrejme že sú to väčšinou ľudia, ktorí psi neznášajú , v tomto majú psi aj mačky neomylný radar.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. července 2018 12:55

DrowRanger V meste púšťam iba na jednom mieste kde nechodia ani ľudia ani autá a pod a je to v podstate z 3 strán ohradené. Tam sa s nimi hrám keď nieje čas alebo počasie ísť do lesa. Teraz v lete s nimi chodím až večer a ani to ich nebaví, najradšej by spali celý deň, vonku ich musím ťahať. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 28. července 2018 13:41

paktofonika hele a co je večer? Já chodit venčit ve 4 ráno, tak mám večer nejpozdějc ve 3 odpoledne

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. července 2018 13:45

Potrefenáhusa No tak o ôsmej deviatej? :D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. července 2018 20:43

paktofonika to spanie cez deň ti závidím, môjmu je teplo  aj tak sa chodí piecť na balkón, potom sa ledva doplazí do bytu a dychčí  akoby dobehol zo Sahary, cez deň vidno, že je uťahaný, čo to pospí, ale stále je pripravený vyraziť za zábavou von alebo sa hrať a večer akonáhle sa začne ochladzovať by bol zas nonstop vonku, nosí hračky, poštekáva aby sme sa mu venovali...Dnes sme ho vzali doobeda na prechádzku do lesa, prešli sme možno 2,5km, Riki aportoval, tak nabehal tak 5 a pomedzi to sa čvachtal v potoku (samozrejme tak aby si nenamočil brucho, lebo voda je smrť..), doma si pospal do tretej a odvtedy pácha zlobu...

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 28. července 2018 21:28

DrowRanger Já jsem v lese za 10 minut, ostrou chůzí (do slušnýho krpálu)5, ale s aktuálním Terkovým stavem to stejně znamená, že bysme se k němu po silnici akorát dočtverali a museli bysme zase jít zpátky. Proto beru auto a někam ho popovážím, aby těch 20 minut, co zvládne, nebylo po asfaltu. 
A samotu bych asi nedala, aspoň zatím :-), my jsme měli chalupu právě  v těch Novohradských horách, byla to polosamota a na prázdniny fakt krásný, ale ten každodenní si tam pro sebe moc neumím představit.

paktofonika Uff, ve 4? A já si myslím, že když vyrazím  ráno po šesté, jak nejsem obětavá :-).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. července 2018 01:00

Zina asi som sa zle vyjadrila, samotu asi zatiaľ nie, ale skôr takú dedinu, kde počet obyvateľov nepresahuje 500, okolo sú lúky a lesy, nie je tam ani obchod, škola či škôlka (z takej pochádza muž). Ale viem, že on dosť nadával, keď musel denne dochádzať do školy - na spoje, ktoré chodili len 3x denne (teraz už 5x! :D ), že nemohol ísť nikam večer do mesta, lebo posledý autobus vyrážal o 22 00 zo stanice, alebo ako šľapal z diskotéky peši 14km lesom, elbo mu ušiel posledný autobus a v zime nekonečné odpratávanie snehu - na to nadáva neustále 

Je pravda, že od neskorej jari do prvého riadneho sneženia je to tam super, potom už okrem zimných radovánok nastávajú aj zimné problémy, ale aj tak by sa mi to páčilo (v práci veľa jednám s ľudmi a keď prídem domov, sociálny kontakt mi nechýba) a pre domácu zver sú tam ideálne podmienky (za predpokladu, že pozemok je oplotený).

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 29. července 2018 07:50

DrowRanger tak nejako byvame my. Sice dedina, ale my sme trochu mimo, les kusok, bez auta by to bolo narocnejsie. Ale je tu super. V tomto horku Elza lezi doma, alebo na slnku, alebo obera ovocie, nahana kocky,...,, na prechadzky dlabeme, je prilis horko, aj tak sa jej nechce. Vecer asistuje pri lukostrelbe chlapom. 

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 29. července 2018 07:52

Dnes rano okolo mna sama laska. 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. července 2018 09:04

Hele, ženy, tak se nám to nějak překombinovalo. 
Pejsek se nerýsoval, nikdo se na poptávku neozýval, takže jsme na příští víkend přijali pozvání do jižních Čech a celkem si rozplánovali i následující zbytek srpna. Teda, tak jako tak budeme doma víc, než od září.

Samozřejmě dneska ráno přišel mail od chovatele, který nabízí poptávanou nestandardní fenku. 
Teď teda nevím, co si s tím počít. Štěně chceme, nestandardních fenek teda není všude úplně moc, ale zvládneme to s ním? 
Vím, že musí být kompletně přeočkovaná a že si musí zvykat na všechno, ale zase nevím, jestli je ok malý štěně zrovna tahat na dovolenou. Jak jsem psala dřív, zkušenosti se štěnětem nemáme a předchozí byla těžká asociálka. Dík za názor, páč vůbec netuším. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. července 2018 09:53

Gellnerova To asi záleží od okolností. Aký typ dovolenky to je, aké staré bude šteniatko, či naň budete mať čas a pod. My sme si brali Amy v júni a vlastne cez deň sme nikam veľmi nechodili kvôli teplu, po povinných očkovaniach sme chodili po večeroch do mesta by sa socializovala. Na výlety sme chodili normálne bez nej, nevidela som dôvod ju niekam ťahať keď 200m dokázala ísť pol hodiny. Ak budete u rodiny kde si bude môcť psík odpočinúť, cez deň spať, nebude musieť byť na slnku a horúčave tak asi fajn. Pokiaľ plánujete denné túry a tak to by som asi radšej zostala doma. Šteniatko spí veľmi veľa, tak 2h srandy a 2h spánku, potrebuje nakŕmiť viackrát denne, potrebuje veľa odpočívať, nemalo by veľa chodiť a tak. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. července 2018 09:55

Gellnerova a nevie Vám ju chovateľ podržať, kým sa nevrátite z dovolenky? S tým, že mu zaplatíte zálohu alebo plnú kúpnu cenu (Samozrejme si fenku pôjdete predtým pozrieť)?

Neviem, či je úplne šťastný nápad ťahať so sebou šteniatko niekam na dovolenku, treba rátať s tým, že malé šteňa jednak zvykne špiniť na dlážku, tiež nevydrží chodiť napr. na väčšie výlety a túry (neviem či aj u Vás je tak teplo, ak áno, tak to bude zvládať ešte horšie) a počas dňa potrebuje veľa spať, nejakú dobu by sa malo adaptovať na svoje prostredie, nájsť si miesto, kde bude spávať, kam mu dáte peliešok, zvyknúť si kde má misku s vodou a aj Vy musíte rátať s tým, že s ním bude treba chodiť napr. každé 2-3 hodiny von, určiť mu denný režim čo najbližší Vášmu režimu pracovného dňa (kedy bude prvé a posledné venčenie, kedy bude dostávať žrať, kedy sa bude hrať) hrať sa s ním, vychovávať ho...to by som ja osobne na dovolenke asi nezvládala (ak by som si ju chcela aj užiť). Ďalšia vec sú očkovania a socializácia s inými psami, zoznamovanie psa s okolím, môže sa stať že jej bude napr. zle pri cestovaní v aute...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. července 2018 09:55

Zina JJ o 4 ráno je to super, chladno, nikde nikoho. :D Najhoršie je ísť von so psom o tej 8 či už v bežný deň alebo víkend, na ročnom období nezáleží, to sú všetci vonku. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. července 2018 09:59

Gellnerova  Ešte v nadväznosti na to, čo píše paktofonika , Vy myslím chcete rotweilera alebo iné veľké plemeno? Tam sa možno fundovanejšie vyjadria tí, čo majú veľké psi, ale neplatí tu dáka zásada, že veľký pes by kvôli správnemu vývinu kĺbov nemal ako šteňa podnikať určitú dobu dlhé výlety/behy, chodiť po schodoch a pod.? Je možné, že si to ale pletiem.