Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:01

DrowRanger To platí ale aj u malých psov nie? Ja som teda poctivo dodržiavala aj keď neviem či to k niečomu bolo. Dúfam že áno. U Amy som bola zo všetkého vyľakaná, hneď ako som si niečo prečítala už aj som panikárila či to robím dobre :D 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:04

Verili by ste, že na sťažnosť že sa ťažko hľadá podnájom so psom mi niekto povie že mám predať psy?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:04

paktofonika asi áno, aj keď náš to nikdy nejak nedodržiaval a keď sme šli niekam do lesa, tak mal v paži, že nemá veľa behať a chodiť (ale zas brali sme si ho až ako 4+ mesačného). Len sa mi čosi marí, že u tých veľkých psov to obmedzenie trvá podstatne dlhšie.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:06

paktofonika áno, mňa sa ľudia ešte stále pýtajú, kedy ideme dať preč psa, keďže sa nám má narodiť dieťa a hádam ich nebudeme mať v jednom byte???  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:07

DrowRanger No ja som oboch nosila zo schodov do 6 mesiacov. Amy prišla v lete to bolo teplo na nejaké veľké prechádzky a do mesta sme ju niesli a tam si pomedzi ľudí pochodila a späť sme ju niesli. Percy prišiel v jeseni, to už bolo na prechádzky lepšie ale keď sme niekam išli tak sa viezol v batohu a potom v lese sme ho vypustili a naspäť išiel znovu v batohu. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:09

paktofonika my sme boli radi, keď sme tohto dákym spôsobom unavili vychádzkou a následným tréningom - nezmar je to a nevie vôbec vypnúť, ako malého som ho musela zatvárať do izby preč od nás, aby si ľahol spať.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:09

DrowRanger No ja držím palce aby všetko prebehlo ľahko a Riki si zvykol. Aký má vlastne vzťah k deťom? 

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:13

Gellnerova Souhlasím s Paktofonikou, že záleži, co je to za dovolenou. Štěňata si zvykají rychle, jestli budete, já nevím, někde na chalupě v jižních Čechách a dělat výlety a bude ho mít kdo pohlídat, tak nevidím důvod, proč si ho nevzít. Jestli to budete mít hodně akční a chcete třeba hodně chodit po památkách, chodit, jezdit na kole atd. a nebdue nidko, kdo by s ní mezitím byl, tak je to blbý. Takhle malý štěně toho až tolik neujde, takhle v budoucnu těžký by ani žádný dlouhý trasy šlapat nemělo. Malej rotvajler asi zas spavej nebude, spíš bych čekala, že bude konativní a taky poněkud destruktivní :-D. S malým štěnětem je hrozná sranda i hrozná práce, tak si to nějak zkuste promítnout do tý svojí dovolený a podle toho se rozhodněte.

(Jinak my jsme měli Cida ve 3 měsících s sebou na dovolený u moře a ze všech třech elementů, kde jsme čekala nějaký problémy - starej pes, příbuznej s Alzheimerm, štěně - byl on jedinej úplně bezproblémovej. Ale bylo nás tam právě víc, tak jsme se mohli o tu péči různě dělit.)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:18

Gellnerova s čerstvým štenetem bych na dovolenou určitě nejela. Už takhle to pro něj bude šok. Potřebuje se szivat s vámi i prostředím a dovolenkovy provoz je hektický sám o sobě a pro čerstvé štěně dost nevhodný. Takove štěně  ma uplne jiny rytmus a potřebuje hodně klidu,čas na spánek a pozvolné szivani se s rodinou.  Navíc rotvik nemá kapesní velikost aby nebyl problém ho kamkoli vzít třeba v tašce.  Život rodiny prevrati úplně naruby,těch věcí,ktete kvůli němu budete muset změnit je mnoho. Tohle je jen první.

Pokud by mohlo zůstat u chovatele o 1-2 týdny déle,tak snad..no.. ale.. taky bys nechala dítě o dva tydny déle v porodnici a jela radši na dovcu ?

Ale klidny pobyt napr. Na chalupe problem urcite neni.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:19

paktofonika až moc kladný, neskutočne sa vytešuje, keď dáke dieťa vidí. On fakt miluje ľudí, ale s deťmi sme ho veľmi nesocializovali - nebolo s akými a k cudzím som ho veľmi nechcela púšťať, lebo ako sa šalie, tak by ich zvalil (+ v dnešnej dobe väčšina ľudí deti od psa ťahá preč so slovami, že ich pohryzie ). Čiže predpokladám, že na nášho si zvykne a keď malý začne chodiť/plaziť sa, už bude kľudný.  Ale to všetko zvládneme :)

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:23

Zina a ostatní - já to cejtim tak, že se mit to nezdá, asi jsem to potřebovala jen potvrdit. Zkusím se domluvit s pánem, jestli by převzetí neodložil. Rozhodně bychom holčičku museli mít všude s sebou, ti známí budou věčně někde na kole. Zbytek srpna už nějak vykrejeme. 
Destrukce by mohla být nepříjemná, asi se mi nechce někde hradit rozervanej peršan zrovna 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33597 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:31

Gellnerova co vokousanej, taky počůranej

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 29. července 2018 10:48

Gellnerova Zkuste mu nabídnout i nějakou kompenzaci za to, že ji tam bude mít dýl, mohlo by to zvýšit šance na to, že na to přistoupí. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2018 11:18

Gellnerova nevím, jak staré si ho berete, ani si teď nedokážu vybavit, jestli jste psa měli, nebo měli už dávno, ale náš pes (střední/větší plemeno): všechno první dny pročůrával, nestačili jsme utírat loužičky, utírala jsem první, už dělal další (u majitelů byl venku na dvoře, takže čůral, kde chtěl). všechno okousával. učili jsme ho venčit. učili jsme ho hodně věcí. vůbec nespal. byl hyperaktivní. potřeboval zabavit. učili jsme ho být samotného venku.

takže z mého pohledu dovolenou určitě potřebujete. ale na to, abyste ho doma učili být doma. ne na to, abyste ho s sebou brali někam pryč.

já mám volnou pracovní dobu a můžu pracovat z domu a mám matku, která s ním byla. takže jsem mezitím "chodila" do práce. jinak bych si musela vzít natvrdo dovolenou.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 29. července 2018 11:19

K tým šteňatám veľkých plemien - vraj by až cca do roku nemali chodiť dlhé trasy, po schodoch atď. V tom roku by už mal byť vývoj kĺbov ukončený. Nie som žiadny odborník, len som sa o to teraz dosť zaujímala, pretože je to pre nás aktuálne. Ona tam bude aj dosť podstatná rola dedičnosti, ale inde zase píšu, že ani to nič nezaručí. A potom výživa a jej kvalita samozrejme. 

Snažíme sa to dodržovať, podávame výživové doplnky na kĺby, na dlhé trasy chodíme bez psa, ale s tými schodmi je to už blbé ťahať psa, čo pomaly váži polovicu toho čo ja... 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. července 2018 11:21

Wanda von Dunajew ohledně dysplazie žádná péče, ani žádná skvělá genetická dispozice (kdy oba rodiče byli ok) nezaručí, že potomek ji nebude mít.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 29. července 2018 11:35

Jiná Realita no jasne, ale predsa len človek nechce radšej riskovať. To minimum čo môžem spraviť (napríklad neabsolvovať 15 km túry, nenútiť psa skákať na povel cez prekážky), urobím. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 29. července 2018 11:50

Gellnerova inak nemá zmysel sa vopred stresovať, každý pes je iný, môže to byť nakoniec úplne v pohode. Náš mladý pán spal tak 18 hodín denne, žiadna hyperaktivita, žiadne zničené veci. Kadil od začiatku len vonku, kaluže som utierala fakt výnimočne, v noci sa vypýtal sám (začal kňučať pri dverách). Na vodítku úplná pohoda. Ono to najhoršie môže prísť až neskôr, že... puberta.

Na druhej strane by som pouvažovala, či nie je škoda to prevzatie odkladať, oni vyrastú strašne rýchlo. Aj ten týždeň-dva je u veľkého psa hrozný rozdiel. 

Jeden deň má človek doma nadýchaný obláčik a ani nemrkne, je to samá ruka-samá noha 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. července 2018 12:05
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 29. července 2018 12:05

Dadoo Ja si blahy pameni Inkoustka brala o 3 tydny pozdeji prave kvuli dovolene - dohodly jsme se s chovatelkou, ze abych si ho vzala na tyden a pak ho k ni na dalsich deset dni hned davala kvuli dovolene, by mu akorat zmatlo hlavicku. (Chybi, chybi furt, kruci.)