Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:44

Potrefenáhusa Taky používáme krokodýla , docela dobře se s ním pracuje. Letos jsem u veterináře kupovala Broadline, ale ten přípravek ještě neznám, tak uvidíme, jak funguje. Minulý rok jsme nasadili tuším Frontline Combo a pohoda.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:47

whiskas držím palce! Na záchod si určitě zvykne, voni jsou strašně chytrý, umí hned, i malý zrzavý koťátko, co nakráčelo rovnou ze stodoly do pražskýho bytu, hned vědělo, k čemu je to dobrý!

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:49

Potrefenáhusa mně vyškubávání nevadí a za ty roky jsem si to tak osvojila, že pinzetu potřebuju jen na ty úplně nejmenší mrchy, co mi hodně vadí, když ho najdu někde vypadlé. Přesto se k Bravectu, které podle všeho funguje asi nejspolehlivějc, nemůžu odhodlat.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:50

Přidávám taky jedny palce pro Piškvorku!

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:51

Potrefenáhusa  to je jasný, jsou to krasavice/krasavci inteligentní .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:52

Zina Mohu se zeptat proč? Má snad Bravecto nějaké vedlejší účinky? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:53

Zina ty velký odpadlý klíšťata na zemi

já bych se taky neodhodlala, mě k tomu donutilo těch asi 50 blech, co jsem denně vyčesávala všiváčkem z mojí čisťoučký voňavý kočičky a nemohla se toho ničím zbavit.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:53

Prosperina Díky. Tohle hromadné držení palců a tlapek určitě pomůže .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:53

whiskas tak jako všechno, je to defacto jedovatý a pes na to může mít nějakou reakci.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 13:58

Potrefenáhusa Aha, no u nas som našla aj cez eshop ale keďže mám vet. pomerne neďaleko tak si tam idem osobne. Kliešt ani jeden a pritom hlásili že okolie Váhu po celej jeho dĺžke je zamorené. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:00

Potrefenáhusa Aha, díky. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:07

Ináč ja som po dohode s vet. rozdelila jednu tabletku na viac kg. Žiadna reakcia ani nežiaduce účinky sa nekonajú. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:31

whiskas Mno, jak píše PH, možné nežádoucí účinky jsou u všeho, ale u tablety mi vadí, že musí projít přes žaludek a pak se účinná látka ukládá v játrech a ledvinách, u obojků a pipet by většina tho měla zůstat v tukové vr. Druhá věc je, že mi přijde, že je to proti obojkům krátce na trhu (4 roky), čili i když ej to laboratorně i jinak testovaný, tak ten hlavní test probíhá v podstatě až od uvolnění do prodeje, nějaké dlouhodobé nežádoucí účinky se budou vědět spíš až po letech (stejně jako to bylo u novodobé hormonální antikoncepce, která byla v 90. letech považována za hotový zázrak a dneska už se ví, že to až taková paráda po všech směrech není, ale začlo se o tom mluvit až tak po 10 letech od plošného zavádění). 
Tím od toho nechci nikoho odrazovat, ani si nedělám iluze ani o obojcích a pipetách, taky se do krve určitě leccos dostane, ale u tablet mi vadí právě ta nevyzkoušenost a laicky mi ta tableta přijde jako horší dryják.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:34

Potrefenáhusa ale zablešená domácnost by mě minimálně na nějaký jednorázový podání taky přesvědčila

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:39

Zina Díky. Zdá se to být opravdu dryák, ale jak píšeš, nedělám si iluze ani o těch dalších přípravcích. Je těžké vybrat něco účinného a zároveň, co nejméně škodiĺivého. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 14:46

Zina to bylo peklo. Jako fakt strašný. A s tou kočkou se musí hodně opatrně s přípravkama, co obsahujou permethrin, já jsem se vůbec neodvážila to doma použít. Takže jsem byla vděčná, že ty blechy konečně něco vybilo. 

a jako s těma veterinárníma přípravkama si nedělám uplně iluze - Goliáš měl jednou fakt děsivou reakci na očkování biofelem, takže se ptám od tý doby, čím očkujou a teď mi říkala veterinářka, že ona třeba biofel vůbec nebere, protože po něm byly hlášený i úhyny, bejvaj s ním prej spojovaný ty postvakcinační sarkomy u koček....říkám to teda hodně laicky, co jsem tak pobrala - no, tak stejně člověk nikdy neví....

prej ty veterinární přípravky by měly bejt bezpečnější, protože jsou přísnějc testovaný jako léčiva než ty volně prodejný, na druhou stranu pipetu člověk z kožichu vymeje....

 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 15:00

My mame bravecto na doporuceni chovatele od ktereho mame psa, plus na me dobre pusobil ten argument, ze je to lecivo, tudiz vice overene nez obojky. Nicmene tento vikend jsem vyndavali 4 klistata, sice mrtva, ale tak si kladu otazku, jestli to am nejaky smysl, ze se to kliste zakousne a az potom otravi, vzdyt ty choroby tam vypousti hned po tom zakousnuti, ne?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 15:00

Zina v sobotu jsme měli možnost vyzkoušet povel "Nečum" s německým Rufíčkem (ten teda dostal jídelním lístkem přes záda hned při našem příchodu a taky to fungovalo )

Holčička trochu nevěřícně koukala, asi originály se zas tak často neviděj

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33706 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 15:01

(megaprdel jsem vám mohla oříznout, ale německej Rufíček už by byl strašně rozmazanej)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 15:09

Potrefenáhusa pipetu nevymyjes, to fakt ne

baltik jak ktery, treba pro prenos boreliozy je potreba aby nejakou dobu salo. u encefalitidy to neplati, ale tu myslim psi nemaji. co se tyka dalsich nevim presne. hlavne ovsem - ti paraziti mi vadi ze je zvire nosi domu, ne tolik ze je samo chytne (treba kockam borelioza nevadi)