Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline baltik
Avatar
4419 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 07:56

jinak kdyz jsem u tohoto tematu, tak premyslime, kam letos, aby se tam pes mohl probehnout navolno, aby tam byla voda...

nevite, jak je to v Rakousku se staffordama na dovolene? maji taky nejake zostrene podminky, kdyz na hlasene v Rakousku se musi mit ten "zbrojak"?

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 08:49

baltik DrowRanger moora Děkuju všem, asi se k tomu fakt odhodlám, Terk poslední týden a něco zase s chůzí nic moc :-(.

paktofonika My jsme jezdili do Rakouska, do okolí Halstattu k tamějším alpským jezerům. Samotný Hallstatt se teda za ty 4 roky, co tam jezdíme, proměnil v turistikcé peklo, něco jako Český Krumlov, ale stačí od něj trochu uhnout a ocitnete se v jiném světě, protože velkou část turistů tam tvoří Asiati a ti se dopraví jen tam, kam vyjede autobus popřípadě lanovka. Záleží teda, jak jste ochotní chodit a co bostonci ujdou, my jsme většinou někam popojeli autem nebo autobusem a pak se courali po turistických stezkách, kde jsem za půl dne potkali max. 10 lidí. 

Bohužel tam nemám tip na ubytování, protože v "našem" penziónu od loňska neberou psy a sami budeme letos ubytování se psem hledat, čili kdybyste měl někdo tip na ubytování v oblasti Salzakammer, tak sem s ním :-).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 13:08

dzizisketa ďakujem za tip! A kľudne môžeš doporučiť niečo v Čr. 

ice No vidíš, na Lago di Garda som zabudla. Na booking to bolo uvedené ako jedna z top dog friendly lokalít v európe. No lietadlom to by chudák asi príliš nadšený nebol. 

baltik To vyzerá skvelo, trochu dlhšia trasa ako aj v prípade Lago..ale tak po ceste by sme niekde prespali. Preskúmam. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 13:12

Zina A dá sa tam niekde kúpat? Ja som vlastne v Alpách ešte nebola (hanba mi) tak vôbec neviem či sa tam dá v lete kúpať. A čo potrebujem ak idem so psom do zahraničia? Obaja majú eu pasy, očkovania, čipy takže to asi tak všetko či treba špecialne vyšetrenie? Čo ujdú bostonci záleží od chuti a od počasia :D Ja som práve chcela na pol váľaciu a na pol turistickú dovolenku. Ako že doobedu siesta a poobede vyraziť na výlet. :)

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 14:45

baltik předloni jsme byli v parku Podyjí, bydleli jsme asi půl km od toho parku v takové malé vesnici. Denně jsme nachodili x km, chodili se koupat do řeky a bylo to super. Je tam dost cyklistů, ale jsou tam oddělené cyklo a pěší trasy. Do Rakouska se dá udělat výlet.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 14:56

paktofonika Koupat se dá v tamních jezerech, která jsou většinou nádherná, ale "pláže" jsou spíš přírodní a voda osvěžující :-).
Tady jsme se vloni koupali my - teda asi o půl kilometru dál, aby si mohli zaplavat i psi :-).



Krom pasu, očkování a chipu už myslím nic nepotřebuješ. Určitě vezmi náhubky, ať se můžete popovézt i vlakem nebo autobusem, ale s tím určitě počítáš. Přišlo mi, že v Rakousku jsou ke psům docela vstřícní, na některá místa pochopitelně nesmí, třeba do dolů, ale tam, kde smí, se k ním chovají vstřícně. V prodejně lístků u lanovky na Dachstein mají dokonce ke koupi náhubky různých velikostí a ke psí jízdence dostaneš malý pytlíček pamlsků pro psa, to mi přišlo hodně milé. Se psem jsme neměli problém ani v restauracích, vždycky jsme se samozřejmě předem ptali, nikde nás neodmítli.

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 15:03

Tady je Cid nahoře na Krippensteinu:




A tady někde nevím kde (měla jsem za úkol vyfotit postroj :-). 

Offline 999
Avatar
17529 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 18:21

Ze zablešeného štěněte vyhozeného na Balkáně je miláček Malé Strany :-). Je úžasnej, socializovanej, s ničím nemá problém... My leda s tím, že od zítřka z něj bude letenskej hipster:-).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 18:27

999  Čaká ho krásny život! A ešte ako krásne pózuje, no ňuňu

Offline Bledule
Avatar
4682 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 18:43

999 Ten se má, že vás má. 

Offline 999
Avatar
17529 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 18:54

Bledule Mně ne :-). Za vším je můj kamarád, soused, který ho zachránil. My ostatní ho chodíme drbat, někteři i venčit a společně řešíme, že ho taky nemusel dávat na Letnou, že teď bude místo masa dostávat avokádovej sendvič :-). ( To je samozřejmě vtip, jsme rádi, že bude mít skvělou rodinu).

Online 711990
Avatar
17087 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:06

999 sleduju Zorana na FB a uplne nejvic ho miluju

Offline 999
Avatar
17529 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:08

711990 My všichni taky .

Offline Bledule
Avatar
4682 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:11

999 Takový milionář z chatrče.  Napřed sirotek a teď tolik sloužících. 

Offline 999
Avatar
17529 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:18

Bledule Přesně :-). Všechny si tu motá kolem tlapek...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:36

Už dva dny se neukázala Bezouška. To nikdy neudělala.

Manžel říká, že už asi nepřijde. Musí být hodně stará. 

Tak právě přišla! Měla jsem to napsat dřív. 

Online moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:41

999 ach ten je

Offline Bledule
Avatar
4682 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:44

Dadoo Chudinka.  Nejhorší je asi ta nejistota, že nevíte, co se stalo. 

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 20:15

jinak náš marod už se pomalu lepší, náladu má dobrou a hraje si s nejoblíbenějšími hračkami 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 20:26

999 ten ale je 

Bowle taky všichni skvělí ...