Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:28

jinx 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:29

Potrefenáhusa ježiš to rufátko 

whiskas dočítám až teď a přidávám se s držením pěstí pro piškvorku

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 20:39

Tak jsme doma. Představa se tedy poněkud liší od reality. Dle předpokladu má vyholené bříško, celou pravou zadní nohu, mega jizvu a dostala ochranný krunýř, což nese velmi špatně. Čekala jsem, že bude spavá, ale je spíše celá rozhozená. Když se sama zvedla, začala na nás syčet a domáhala se odchodu ven, cestou, kterou je zvyklá, což samozřejmě nemůže. Teď si vylezla na křeslo a tam usnula, v pelíšku být nechce, tak ji nenutíme. Nemáme jí dávat nic jíst, jen napít. První jídlo může dostat až ráno, ale jen, když bude chtít. Zítra jedeme na infuze (výživa, léky). Snad jí bude ráno o něco lépe. Je mi jí líto, vypadá tak zuboženě. 

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:06

nolita Děkuju .

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:06

whiskas To oni bývají nevrlí, nic neobvyklého. Chtěla by té bolesti a nepohodě z kornoutu utéct. Bacha, hlídat!

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:10

Sweet Potato To hlídat by mělo být podtrženo. Před pár minutami nám málem utekla ven (táta za sebou nezavřel dveře, když pro něco šel do garáže) . Myslela jsem, že bude spát, odpočívat, ale ona by snad šla nejraději lovit. Svázat jí nemůžu, tak jak jí uhlídat, aby sebou nešila. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:16

whiskas Hlídat. Lovit nechce, jen utéct před tou hrůzou. Ony jsou přes bolest (a kvůli ní) schopny neuvěřitelných výkonů. Nám se tenkrát po 1.operaci Mišutka taky snažila utéct, i s kornoutem se prorvala kočičími dvířky, která se předtím pět let odmítala naučit používat. Svázat ji nemůžeš, ale možná bys ji pro první čas mohla ubytovat v nějakém malém relativně bezpečném prostoru, koupelna třeba?

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:29

Sweet Potato Cože? Neděs mě. I když, jak jsem jí viděla, jak vyrazila - zcela neočekávaně, vzhledem k jejímu stavu, tak ti to věřím. Aktuálně leží na křesle a tváří se jako čert. A evidentně je na nás naštvaná. Tak myslíš opravdu ji někam zavřít? Ale nemůže být tři týdny (do odstranění stehů) zavřená v koupelně. No, nevím, co s ní provedu, aby si neublížila . Blbý je, že je u rodičů (kde normálně žije) a tedy netuším, jak ji uhlídají. K sobě ji brát nechci, když už tady není zvyklá. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:48

whiskas Tři týdny opravdu ne, myslela jsem na první noc nebo pár dní. Ale pokud vážně hrozí, že by fodičům mohla zdrhnout, to přestěhování k sobě bych zvážila. Protože kdyby utekla, je to průšvih.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:51

whiskas no, zavřená být klidně může, proč ne. měl by být někdo s ní samozřejmě. držím palce ať to zvládnete

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:55

viktorka_od splavu Děkuju. Jenže já s ní non stop být nemůžu. Z tohoto pohledu je pro ni lepší zůstat doma, protože máma je doma pořád, jen zase nevím, jestli ji uhlídá. 

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 21:58

Sweet Potato Myslím, že ven už nezdrhne, protože tátu tak vyděsila, že teď zavírá absolutně všude  a ještě to po sobě kontroluje. Ale bojím se, jestli si něco nemůže udělat i doma. Až se zcela probere, určitě bude zase jak z divokých vajec. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 23:58

whiskas Moc držím palce kočičce. Náš kocour se s límcem nejdřív totálně omlátil o nábytek po celém domě, včetně pádu ze schodů a pokusu vyskočit oknem - bacha na okna - naštěstí se chytil do záclony. Když mu došlo, že tý věci neuteče, zůstal celou dobu, až do odstranění, na jednom gauči, který si vybral. Museli jsme mu tam dát záchod a krmit ho tam, chodit se tam s ním mazlit, odmítal seskočit, když mu už bylo líp, opřel se o opěradlo a koukal z okna. Řekla bych co límec, to příběh. 

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 00:12

dynda Skutečně, co límec, to příběh. Jsem zvědavá na tu naši verzi. Stejně je to zvláštní, čekala bych, že po tak náročné operaci bude kočička odpočívat a ne takto vyvádět. Vždyť ji každý pohyb musí ještě více bolet, tak proč není v klidu? Ta naše se taky sápala na okno, což se jí podařilo a uvelebila se na parapetu. 

S límcem se asi i dost špatně jí, že? Nebo jste kocourka krmili rukou? 

A děkuji za přání .

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 06:43

Zina paktofonika Nam u starsiho psa zkusena veterinarka rekla, ze pokud doma nemame mimino, ktere vse olizuje, klidne by odcervovala jen jednou za rok, ze je to prece jenom pro psa zatez

no a s tim rozborem trusu a az potom nasazeni odcerveni - to nam poradil chovatel naseho aktualniho psa, tak jsme se na to ptali na veterine a vicemene se nam vysmali, prestoze jsme byli ochotni to zaplatit

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 07:07

whiskas Límec musí mít správnou hloubku - dostatečně hluboký, aby se nemohla lízat, ne příliš hluboký, aby mohla jíst a pît. Dočastně jsme dávali misky jiné, malé a kulaté, aby se jí do nich dobře dostávalo. A trochu vyvýšené. Hlavně musí chtít. Doktor nám pak poradil i límec občas pod dohledem sundat, tak jsem s ní seděla v koupelně, čekala, až se nají a pomazlí. A jak začala vymýšlet, zase jsem jí ho honem šoupla. Ale to nemusí fungovat s každou.

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 07:24

Sweet Potato Vidím, že to nebude jednoduché, ale musí se to vydržet. Kdyby věděla, že je to pro její dobro, určitě by byla hodnější a více spolupracující pacient .

Offline Samantha
Avatar
1765 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 11:20

whiskas 

já myslím, že kočka po operaci je to samé co kočka před operací, akorát víc naštvaná

nezapomeň, že kočky mají 9 životů (nebo 7? )  a pro ty se zmátořit z jakéhoholi úrazu je maličkost

u nich hraje spíš velkou roli to, zda nemají nějakou dlouhodobou bolest, protože po čase taková bolest to zvířátko zlomí

ale Piškvorka bude zřejmě v pohodě, jen si to pěkně vypijete, takhle ji omezovat

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 14:07

whiskas držím palce a držte se

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 24. dubna 2018 14:56

Samantha Tak to je přesné. Z čerta se stal velmi rozzlobený čert . 10 letá, dospělá dáma už by měla mít ráda pohodu a klídek, ale ne ta naše. Na těch X životů spoléhám a doufám, že se ze všeho vylíže, rána se zahojí a ona (a my s ní) bude mít pohodové léto. No, musíme to s ní nějak vydržet. Dnes je ještě na celý den na infuzích a co dál, nám večer řekne veterinář.

Ovšem, jak ji uhlídáme, to mi zatím není jasné.