Domáca výroba kozmetiky

01. října 2014 08:20
Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 10. října 2016 21:53
Reakce na tiny_fox:

@rozarka nebo @AmelieM začaly přidávat další aktivní ingr. a vypadá to, že si umíchají mnohem silnější "dryják" než je to sérum...

Mám zpoždění, KH teprve geluje v lednici a nestihla jsem dokoupit práškové céčko na samostatné vitamínové sérum. Ale zítra to snad už konečně namíchám. Musím, protože gel už dochází a nevím, čím jiným bych se mazala 

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 10. října 2016 22:00
Reakce na whiskas:

 Jsem chycena :-)

Gratuluji! 

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 10. října 2016 22:20
Reakce na AmelieM:

já čekám zítra ingredience za cca 5 tisíc, ale k míchání se dostanu bůhví kdy...  ale jak jsem "nešťastná", tak mi přítel slíbil, že se nechá mnou dirigovat a bude míchat... teda mezi námi - oni mu totiž začaly docházet krémy a balzám po holení a kupovaný nechce...

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 10. října 2016 22:44
Reakce na tiny_fox:

Dekuji za info

Offline Chemička
Avatar
78 příspěvků moje polička 10. října 2016 23:16
Reakce na tiny_fox:

Přišla jsem s další otázkou, jestli už to bylo výše nebo někde zmíněno, tak se omlouvám. Co budu všechno potřebovat na "takové to domácí míchání"? Postřehla jsem, že nějaké nerez misky, míchač pěny , váhy, nějaké míchátko. Ještě něco? A kolik čeho? ... Dá se místo nerez věcí používat i čisté chemické sklo příp. chem. porcelán? (njn, kaju se, že chemik se ve mně nezapře)

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 10. října 2016 23:16
Reakce na Candance:

vůbec není zač... jen to berte jako názor, vyzkoušeno nemám... pokud byste se k mezoterapii odhodlala, tak by mě určitě zajímalo vaše zhodnocení...

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 10. října 2016 23:20
Reakce na Chemička:

jejda, chemické náčiní určitě jooo! k tomu jsem samozřejmě přešla taky, protože jsem magor...

záleží na tom, jestli byste chtěla zkusit umíchat nějaký emulgovaný krém, nebo spíš vyzkoušet péči KH gel + olejová péče... to druhé je míň náročné na vybavení... no jo, a taky účinnější

Offline Chemička
Avatar
78 příspěvků moje polička 10. října 2016 23:27
Reakce na tiny_fox:

Skvěle, mé chemické já bude ukojeno  postupně určitě si chci taky něco umíchat, ale prve musím vyzkoušet tu radu, že mám pár dní vynechat jakoukoli kosmetiku, což nestíhám dřív jak o víkendech. A zřejmě ty propriety nějak postupně nakupovat. 

Jinak mně tykání nevadí, dokonce je mi to i milejší 

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 10. října 2016 23:39
Reakce na Chemička:

skvělé! tykání i přípravy na míchání! zjistit v jakém stavu je pleť, je určitě ten nejlepší začátek, protože se pak dá poměrně efektivně pomoct...

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:27
Reakce na tiny_fox:

Uvažovala jsem, že zkusím macerovat gotu kolu. Jakou mám použít demineralizovanou vodu? Normální destilku?

A jestli se hodně nudíš, mohla bys mě, prosím prosím, nasměrovat, co vyzkoušet, když mám pleť spíš mastnější (ikdyž ne tolik jako dřív), hlavně v T zoně, se sklonem k podráždění a pupenatění, póry jako krátery. Začíná to povadat, ale zatím se moc nevrásní. Biologiský věk 41, mentální 16.

Používám oleje agran + avokádo + meloun a vyhovuje. KH gel z okurkové šťávy + vit C. Měla jsem v gelu řasu + med + ceramidy (z kozy), něco nevyhovovalo, nevím co, nebyl čas na pokusy.

Jo, a maska jíl + kefír + olej z černuchy je vynikající. A úžasně voní, jsou ty jíly jedlé? 

Offline rozarka
Avatar
3980 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:02
Reakce na tiny_fox:

Na jaře jsem si objednala nějaká másla. Bambucké,mandlové, a teď mám pocit,že krémy z nich mi vydrží věky.

Másla bydlí sice v lednici,ale i tak si myslím,že je je potřeba nějak zpracovat. Do tělového mléka se asi nehodí,že? Nedovedu si představit,jak se po zchladnutí v té směsi budou chovat,když jsou zastudena tvrdá.Co myslíš ?

Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:40
Reakce na rozarka:

A nemáte recept na krém z toho bambuckého másla? Mám totiž úplně pitomou pleť. Šíleně suchou, teď v chladnu ještě navíc svědivou, a přitom se mi na ní dělá akné. Zatím co mi přišlo nejlepší, bylo bambucké máslo s pomerančovým olejem, co mama dostala jako dárek k nákupu od Manny, tak hledám něco na tom prinicipu. Samotné mi ale nefungovalo, tak do toho potřebuju nějakou příměs.

Edit: Tohle je ono: https://mannamydlo.cz/produkty/vyrobky-pro-peci-o-telo/exoticka-masla/ghanske-bambucke-maslo-s-pomerancem-a-ylang-ylang

Offline rozarka
Avatar
3980 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:54
Reakce na kkristýna:

Jé,já to míchala dost diletantsky,rozpustila to bambucké,přidala mandlové,nechala lehce zchladit,přimíchala oleje-mandlový,rýžový,makový a ovoněla taky ylan-ylangem. Takže přímo receptem bych to nazvat nemohla. Ale i když mám kůži suchou a hodně,nijak se neprojevuje svěděním,nebo tak. Jen si říkám,že to horší,než to,co bych koupila,být nemůže.  Jo,vitamín E jsem zapomněla napsat.

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:14
Reakce na tiny_fox:

Tak co, už má přítel umícháno? 

Já už mám novou dávku KH gelu a olejového mixu. Práškové céčko jsem opět nestihla koupit, takže toto sérum mě ještě čeká.

Jak jsem se kasala, že budu vše zkoušet postupně a URČITĚ tam nenasypu všechno, musela jsem se hodně držet, ale nakonec mi přece jen ještě něco zbylo  Urea se rozpustila velmi rychle a zahřívat bylo potřeba jen velmi mírně a krátce. Kromě ní jsem pak přidala ještě ovesný protein, Pentavitin, glycerin, Syn-coll, rostinný kolagen, Relax rides a Cosgard. Sérum je podstatně více pečující než to původní "jednodušší", na pleti je velmi příjemné a mám pocit, že třeba v horku, kdy toho člověk na obličeji moc nesnese, nebo na mladší pleti by mohlo stačit i bez následné olejové péče.

Olejový mix je taky nadupaný, kromě rýžového, šípkového, švestkového, mrkvového oleje a oleje z jablečných jadérek jsem do něj přidala caprylis, skvalan, CoQ10 a vit. E. Je to trochu jako když pejsek s kočičkou pekli dort, ale nic mě nepálí, neštípe, nepne a pleť si lebedí. Takže doufám, že to vydrží a za pár týdnů budu vypadat o 20 let mladší 

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 11. října 2016 23:01
Reakce na OliveOyl:

gotu kola je skvělá, to určitě moc doporučuju! a lepší je použít demineralizovanou vodu, kupuju ve fichemě za krásných 8 kč...

tak jsem ráda, že ti jílová maska tak vyhovuje!  já jsme zjistila, že v poslední době střídám jen tři různé masky a tato je jedna z nich... když se zapije dostatkem kefíru, možná by byla i poživatelná...

v té předchozí verzi gelu (řasa + med + ceramidy) dělala zřejmě neplechu ta řasa... doufám, že jsi gel nevylila jen ho degradovala na "body" gel...

k ostatnímu se zkusím vyjádřit zítra, protože dnes mám za sebou kontrolu a uskladňování došlých surovin (tedy jen jsem lehce komandovala)... a jak mi všechno trvá tisíc let + jak jsem musela vysvětlovat co je co a kam to patří a proč to nemůže patřit jinam... tak jsem utahaná jak po vysokohorské tůře!

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 11. října 2016 23:04
Reakce na rozarka:

másla se skvěle hodí i do tělového mléka a rozhodně do té slibované masti na ruce (snad dám rozpis zítra)... a taky se z nich dá připravit opravdu úžasné tělové šlehané máslo, na zimu úplně ideální!

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 11. října 2016 23:18
Reakce na AmelieM:

umícháno ještě nemá, to si necháme jako víkendovou kratochvíli... v nemocnici jsem si nafasovala kriplkárku, takže se budu moct "projíždět" ve své laboratorní špeluňce... teda bude to děs, ale pořád lepší než navádění z místa, odkud na police nevidím...

složení toho gelu vypadá jako fakt silný dryák! můžu se zeptat, co jsi použila jako hlavní přidávané ingredience?

i olejový mix zní skvěle! fakt samé dobré ingredience i oleje

ono to vypadá, že by gel mohl stačit i bez olejové péče, ale ten olejový mix má mimo jiné za úkol i zabránit úbytkům vody z pokožky... na to ten samotný gel nestačí...

no... za pár týdnů a tři - čtyři dny, a bohužel ne o 20, jen o 17 let míň... neva?

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 12. října 2016 09:26
Reakce na tiny_fox:

Neva, beru i 17 let  Co se týká poměrů, poznámky mám doma a jelikož jsem to několikrát změnila, už si nepamatuji, čeho jsem nakonec dala nejvíc. Ale maximum byla 4%, samozřejmě u ingrediencí, u kterých je tato koncentrace povolena (maximum bylo myslím 5%). Jinak jsem se držela spíš zlaté střední cesty. Tentokrát jsem nedala Calcium 2 a plánuji ho v budoucnu prohodit zase s něčím jiným. A vzhledem k tomu, že jsem ještě nezakoupila DMAE, vit. B3 (teď si nevzpomenu na ten název) a další, možnosti zdaleka nejsou vyčerpány 

Dryák to je, ale už jsem holt pokročilého věku. Pleť mám odolnou, nepamatuji se, že bych se po něčem osypala. Séra jsem se naučila používat díky kosmetice UNT, kdy jsem vrstvila i 3 najednou, a to jsem už žádnou další péči nepoužívala, pleť si zvykla a domáznout něčím výživnějším jsem musela jen občas. Hodně mi to tenkrát zredukovalo vrásky, hlavně na čele. Už je to ale pár let a dnes už potřebuji víc pěčující kosmetiku, takže olejová péče mi velmi vyhovuje. 

Jinak i v kombinaci s BB krémem super. Ráno jsem dala obě vrstvy, nechala trochu vstřebat, na to BB a dobrý, žádná mastnota, žmolky apod.

A tvůj popis míchání v současných ztížených podmínkách mi připomněl scény z filmu Na samotě u lesa: Co myslíte, uvezu to?... a nehoupat... 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 12. října 2016 10:53
Reakce na tiny_fox:

Nevylila, já jsem Lakomá Barka, i kdybych si to měla mazat na chleba...  Donutilo mě to mazat si krk a dekolt, což je taky úspěch.

Koupilajsem si v lékárně aqua purificatu, představa, že dělám fichemě kšeft za 8Kč...to bych zas musela koupit i to, co jsem nechtěla. 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 12. října 2016 10:59
Reakce na kkristýna:

nějaký recepty jsou tady:

http://domaci-kosmetika.eu/cs/blog

http://www.mishabeauty.org/

zkuste projít, třeba něco najdete