Domáca výroba kozmetiky

01. října 2014 08:20
Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 03. listopadu 2016 16:08
Reakce na OliveOyl:

Macerát jsem ještě nikdy...vlastně jo,vanilku v alkoholu!!!  Na mě doma koukaj divně,když něco takového páchám. Tak musím vždy počkat,až jsem sama. :-)

Zato kuchyň mám po tom tvoření tak provoněnou,že jsem se rozhodla nevařit večeři,abych si to nepokazila.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 09. listopadu 2016 13:08
Reakce na rozarka:

vanilku v alkoholu? pro kosmetické účely? Já louhuju ořechy ve vodce, ale to se užívá vnitřně. 

Používáte někdo BSC Multifruit z kozy? Mě u toho mate, že doporučují koncentraci od 5%, ale tady píší, že by se neměla překračovat koncentrace 5%, přitom ten druhý výrobek má menší koncetraci kyselin než ten multifriut. Tak jsem z toho jelen a bojím se, abych nebyla jelen s oloupaným obličejem...

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 09. listopadu 2016 14:27
Reakce na OliveOyl:

Vanilku mám pro účely výhradně konzumního charakteru  :-) 

Tak tohleto ani neznám,v rychlosti jsem to pročetla a docela mě překvapilo použití. Obecně se okyseluje pokožka po mytí,aby se neutralizovalo mýdlo,tady se mýdlem neutralizuje kyselina. Ale asi je to nutné,když je koncentrovanější? V chemii jsem nikdy neexcelovala.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 10. listopadu 2016 09:00
Reakce na rozarka:

No, ale já jsem to chtěla přidat do gelu, tam potom to oplachování mýdlem...

Koukala jsem, že Tiny to má taky v rozpisu na noční gel, dokonce v koncentraci 6%,  jestli se nepletu. Otázka je, jestli je pod stejným názvem stejný produkt. Chjo, teď mi tu chybí nejenom lidsky, že si říkám, co se jí zase proboha stalo, že zase zmizela, teď tu chybí i jako porada.

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 10. listopadu 2016 09:35

Vanilku mozno macerovat v alkohole i v oleji - pouzitelne je to v kuchyni i v kozmetike.

Kyseliny sa najjednoduchsie pouzivaju ako tonery, tj v urcitej koncentracii vo vode. Koncentraciu si zvolite dla instrukcii vyrobcu.  Samozrejme, pouzite i konzervant.

Zakomponovat kyseliny do vyrabaneho kozmetickeho pripravku je osemetne, pretoze napr xanthan nema rad kysle prostredie, rozlozi sa. Takisto maloktory emulgator znesie kysle pH.

Da sa to obist bud tym, ze kyseliny len ako tonery alebo pridate kvapku AHA/BSC k svojmu beznemu kremu. Casom uvidite, ci vam kyseliny sedia alebo nie. Ak sa dostavi pocit palenia, staci pouzivanie kyselin vysadit na par dni.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 10. listopadu 2016 09:39
Reakce na OliveOyl:

Taky mi vrtá hlavou,co s ní je  (:-(   snad je v pořádku,chybí mi tu stejně.

Já jsem teď spokojená s tím tělovým mlékem,ale brzy začnu pošilhávat po další výzvě,budu ráda,když tu najdu inspiraci. :-)

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 10. listopadu 2016 16:25
Reakce na catch:

díky za odpověď

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 16:39

mam dotaz: zkousel nekdo  z vas pridavat do  KH gelu niacinamide (nicotinamide)? Ted jsem se  ho snazila namichat a vubec se nechce rozpustit, furt hrudkovati, takze mam az pochybnosti, jestli jsem koupila spravnou latku ...

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 11:05
Reakce na Lilly_Ku:

Do hotoveho KH sa uz tazko pridavaju latky, najma praskove.

Ale ved si niacinamid rozpust vo vode a zakonzervuj.

A nabuduce niacinamid najprv rozpust vo vode a az potom pridas hyaluron.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 18:12
Reakce na Lilly_Ku:

niacinamide jsem bez problémů rozpustila v květové vodě a tu pak přimíchala do KH

edit: jestli jsem to četla pozorně, tak tiny_fox  psala, že všechny přidávané ingredience je nutné rozmíchat mimo KH a pak je jen ke KH přidat. dělám to tak a zatím jsem nenarazila na žádný problém

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 14. prosince 2016 18:34

Tak to bude ono - necetla jsem pozorne. diky moc! :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 07:53
Reakce na slniecko:

Ja myslím, že ten hydrofilný bude jednoducho olej + emulgátor...asi dnes skúsim z niečoho, čo doma nájdem a dám vedieť.

 

Mydlá som ja zas naopak zistila, že musím robiť v čo najjednoduchšej forme (dná tých muffinkových robia iba jednoduche kolieska, tiež nemám rada tie vysoké, to sa blbo mydlí s tým), inak je deťom ľúto to používať. Iba na darčeky robíme do nejakých vzorov. Nekupujem na to špeci formy, robíme do tých, čo mám na pečenie - takže srdiečka a orechy:)...v tvare vanilkových rožkov mi to už predsa len príde priveľký úlet:)

Prosím pěkně, jak domácí mýdla vyrábíš? Co vše je k tomu potřeba? Láká mě to zkusit, když mám teď tolik volného času.

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 09:14
Reakce na Dalia:

Kym slniecko odpovie:

http://moderna.alchymistka.eu/p/vyroba-mydla.html

A Alchymistkina kniha je uplne super, cita sa ako bestseller.

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 09:15

Zachytila som, ze vam chyba Tiny Fox s jej radami ohladne doma vyrabanej kozmetiky.

Tu nieco najdete:

http://moderna.alchymistka.eu/p/vyroba-domacej-kozmetiky.html

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 10:06
Reakce na Dalia:

Ja sa bojím mať pri mojich deťoch (=mamí, vieš, že lepidlo Uhu chutí inak ako Pritt?) doma lúh, takže to len odlievam z hotovej hmoty, do ktorej potom pridávam vône, farbivá, korenia a tak.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 10:25
Reakce na slniecko:

Děkuji za reakci.

Nejspíš se pustím nejprve do svíček a pokud mi to půjde, tak potom bych zkusila i mýdla.

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 10:56
Reakce na slniecko:

Roztopitelne hmoty vsak nie su mydlo:

http://moderna.alchymistka.eu/2015/04/roztopitelne-mydlove-hmoty-melt-ako-sa.html

Ale ak ide len o vonu v kupelni a bezpecnost deti, chapem.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 11:07
Reakce na catch:

ALe hej. Ja zvyknem brať tú z murumuru, ale úprimne...toto je už podľa mňa tak trochu extrémizmus, aj keď to nikomu neberiem, ak do takých extrémov chce ísť.

Navrch nie je pravda, že mydlo sa nerozpúšťa, sama uvádza že s pomocou vody áno, robievali sme takéto odlievané ešte skôr, ako sa tie hmoty dostali do bežného predaja. Je fakt, že glycerínové sa rozpúšťa lepšie.

Druhá vec je, že sme to robievali z bežných mydiel, ktoé sa dali dostať v sieťach...no...takže od prírodného ešte ďaleko ďalej ako tieto z mydlových hmôt.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. června 2019 13:31
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. října 2019 15:38

blbá otázka....

keď je tak jednoduché si vyrobiť doma kávový telový peeling....je to rovnako jednoduché so soľným? Mám tie soľné rada....a som lenivá vyliezť niekam do obchodu. Keď zmiešam obyčajnú kuchynskú soľ s olejom, riskujem niečo?