Domáca výroba kozmetiky

01. října 2014 08:20
Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 13. října 2016 10:23
Reakce na tiny_fox:

Tak do tělového mléka se bez návodu nepustím. Až ti bude líp,tak tě poprosím o postup. Nějaký emulgator jsem si koupila ,oleje,másla mám,jsem zvědavá . 

Orfanik
Avatar
16. října 2016 14:24
Reakce na tiny_fox:

Tohle strašně návykové téma, už taky uvažuju co bych si umíchala dobrého

Mám na vás 2 dotazy .  Kdysi jsem si na fleru koupila nějaké tuhé šampony, něco takového http://www.fler.cz/zbozi-prodane/orechovy-tuhy-sampon-s-kavou-2326155 ale vlasy po pužití byly fakt strašný, jedna velká nerozčesatelná koudel, pak jsem někde četla, že se nesnesou s tvrdou vodou - je to možné ?

Ještě bych ráda věděla, jestli máte i nějaké zkušenosti s výrobou vlastních vůní - parfémů ? Na ekokoze mají základ pro výrobu parfému a teď co do toho ? Můžu koupit hotové esenciální oleje, ale je možné si nějak vyrobit vlastní, z vlastních bylinek nebo květin ? Macerací ?

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. října 2016 17:15
Reakce na Orfanik:

Možností je veľa.

1.Najčastejší postup je, urobiť základ z esenciálnych/parfémových olejov a ten keď je hotový zriediť parfumérskym alkoholom (alebo kvalitnou vodkou, lekárenský sa neodporúča, že predsa len nie je úplne olfaktoricky neutrálny).

2.Ďalšia možnosť je riediť oleje najprv a až potom miešať.

3. Možnosť pre lenivcov ako ja, je kúpiť už rozriedené jednotlivé zložky a už len miešať.

4. Možnosť pre úplných amatérov, ktorí si chcú urobiť radosť je kúpiť už predmiešané hotové akordy a tie spojiť.

5. Perfekcionisti naopak si vytvárajú aj tie jednotlivé zložky a to buď macerovaním, alebo lisovaním, destiláciou, alebo metódou enfleurage - metóda fungujúca podobne, ako keď v chladničke všetko nasiakne najvýraznejšou potravinou, alebo tou chladničkovou tzpickou zmesou.

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 17. října 2016 19:40

Já se zeptám, jak úplný tydýt. Chci si namíchat olejovou péči pro 50+.  Vše mám do ní mám objednané, pak odměřím ty jednotlivé složky podle poměru a zamíchám dohromady v misce vymyté lihem? Žádné ohřívání nebo cokoliv jiného?

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 18. října 2016 06:34
Reakce na Just me:

Žádné ohřívání, to by bylo jen na škodu. Jen smíchat a chvíli počkat, dokud se nerozpustí koenzym Q10.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 18. října 2016 08:00
Reakce na Just me:

Já jsem dokonce vynechala misku, rovnou jsem to lila do lahvičky a protřepala. Nemíchala. Ale je pravda, že se mi Q10 rozpouštěl cca 24 hodin, je to mrcha hrudkovatá.

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 18. října 2016 12:27
Reakce na OliveOyl:

Děkuji moc 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 18. října 2016 15:29
Reakce na Candance:

o KH gelu máte všechno v tomhle vlákně na straně 4 

a v rámci migrénaustupujealepomalu prokrastinace:

hyaluronát kupuju nízkomolekulový na www.fichema.cz,

na .kosmetickesuroviny.cz/ ten vysokomolekulový (a dávám od každého půl procenta), hydrolát taky (růžový je vhodný snad na všechny typy pleti)

a zbytek na koze, když máte sušší pleť, zkuste ten hydratační noční gel podle rozpisu od tiny fox

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 18. října 2016 15:40

a když už se tady flákám... ženy, vyrábíte si něco na čištění pleti/odličování?

Offline Candance
Avatar
5351 příspěvků moje polička 18. října 2016 15:51
Reakce na OliveOyl:

Diky, ted uz se fakt nemuzu vymlouvat na nic. 

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 18. října 2016 16:00
Reakce na OliveOyl:

Na koze jsem zkusila požádat, jestli by nabídku nerozšířili i o Oliwax (ne ten Oliwax LC, ten tam mají), který tiny_fox zmiňovala pro mírné zgelování olejů. Tak uvidím, jestli se povede

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 18. října 2016 16:25
Reakce na siouxsie:

a jaký je v tom rozdíl?

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 18. října 2016 17:18
Reakce na OliveOyl:

a když už se tady flákám... ženy, vyrábíte si něco na čištění pleti/odličování?

hej, už som to sem dávala. dvojfázový odličovač á la moja lenivosť: 1/5 mandľového oleja, 4/5 ružovej vody, potřást, nemíchat . No a potriasť to pochopiteľne treba pred každým použitím.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 18. října 2016 17:31
Reakce na OliveOyl:

Z pohledu složení je to něco úplně jiného. A z pohledu využití, tak pokud si pamatuju, tak na MP se tiny_fox někdo ptal, čím se dá zvýšit viskozita olejů. Psala, že právě na lehké zgelovatění používá Oliwax a kupuje v US eshopu, což se mi nechce.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 20. října 2016 12:19
Reakce na siouxsie:

aha aha, mně konzistence olejů neva, tak mi to neutkvělo

už něco odpověděli?

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 20. října 2016 12:22
Reakce na slniecko:

hej, už som to sem dávala. dvojfázový odličovač á la moja lenivosť: 1/5 mandľového oleja, 4/5 ružovej vody, potřást, nemíchat . No a potriasť to pochopiteľne treba pred každým použitím.

Díky, já věděla, že jsem něco takového viděla, ale nenašla jsem to. Je to podezřele jednoduchý 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 20. října 2016 16:14
Reakce na OliveOyl:

Ja som strašný lenivec . Ale funguje!

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 20. října 2016 21:12
Reakce na OliveOyl:

My jsme si s paní nejdřív vyměnily pár vyjasňujících mailů, protože to vypadalo, že po nich chci zajistit něco, co už stejně nabízí (tím byl myšlen Oliwax LC). Potom jsem poslala odkaz na US eshop, který nabízí oba, takže bylo vidět, že jde o jinou ingredienci. Paní mi pak odpověděla, že něco vyzkouší a dá vědět. Tak čekám

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 03. listopadu 2016 15:30

Riskla jsem to a umíchala tělové mléko. Tiny psala,žeje to snadné,jako domácí majonéza....no já bych za tu dobu měla hotový celý bramborový salát,ale nelituju. Moc jsem to nechtěla komplikovat,takže je to jen to nejnutnější z možných ingrediencí. Příště přidám něco navíc a taky budu mít na mysli větší množství.  Ale dmu se pýchou 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 03. listopadu 2016 16:01
Reakce na rozarka:

Příště už to půjde raz-dva.  Recept jsi vzala tu na fóru nebo jinde?

Já se zase pochlubím spácháním macerátu gotu koly. Je jenom otázka dnů. kdy budu vypadat jako svoje vlastní dcera! Taky  jsem chtěla vyrobit macerát z heřmánku, že ho použiju do pleťové vody/odličovadla, ale vypěstovala jsem penicilin.