Domáca výroba kozmetiky

01. října 2014 08:20
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 19. října 2019 15:58

slniecko ja to delam bezne. Nebo kdyz jsem hodne lina tak se vysprchuju a osmirgluju se jen ciste soli. Jsem na to zvykla z pary a ze sauny na to hruby zachazeni. Ale mam odolnou a bezproblemovou kuzi i plet na obliceji.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. října 2019 16:23

ice vďaka, tak to idem vyskúšať...som dnes tak lenivá, že sa mi nechce ani len sa babrať s tou kávou, resp. čistiť po nej vaňu.

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 19. října 2019 17:04

slniecko Taky jsem si dělala solný. Jenže v poslední době nějak nemůžu sehnat fakt jemnou sůl,tak jsem ji nahradila cukrem a přijde mi to ještě lepší. Z cukru udělám víc pastovitější konzistenci a lip se mi s tím pracuje. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. října 2019 19:56

rozarka nad tým som práve dumala, či to nie je nejak jemnejšie mleté do tých kozmetických prípravkov, ale dnes som to skúsila a príde mi to to isté.

Takže za mňa Solivary Prešov .

Ten cukor je výborný nápad, najbližšie skúsim ten.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2019 10:31

slniecko Ja si robím kávový ale s cukrom. Soľ ma niekedy páli. Dávam do toho okrem cukru(kokosového, ten pekne vonia) ešte škoricu a nejaký olej. Najčastejšie kokosový olej. Rozdiel oproti kupovaným je ten, že tie kupované sú parfémovane (ja dávam tú škoricu a kokosový cukor, má to potom príjemnú nevtieravú vôňu po karamele so škoricou) a drahšie a to o dosť.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 20. října 2019 12:34

paktofonika ja si väčšinou robím čisto kávový, proste káva + olej (buď mandľový, ale ako som v kuchyni, tak najčastejšie proste olivový) - inak mám radšej to robiť z "použitej" kávy z kávovaru, ako z nepoužitej mletej - ale potom zmývať tie čiastočky káva zo sprchového závesu je tak trochu opruz, a včera som bola v štádiu húsenice tesne pred zakuklením ...a ja mám vôňu kávy rada, tak to už ničím nekomplikujem.

Soľ ma našťastie nepálila, len keď sa mi na chvíľku dostala na porezaný prst. Hej, to je asi riziko, ktoré pri cukre nehrozí.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2019 14:17

slniecko Kávu poslednú dobu nepijem a ak by aj tak by som musela vypiť asi tak 4 denne aby som mohla nazbierať dostatočné množstvo. Tak som kúpila takú lacnú mletú na to netreba kávu z praziarne :) Vôňu kávy mam rada ale v kombinácii s tou škoricou je to ešte lepšie. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 20. října 2019 14:54

paktofonika 2-3 , pijeme silnú.

Ale toto je na tom celom úplne najlepšie, že si to každý môže prispôsobiť sebe .