Domáca výroba kozmetiky

01. října 2014 08:20
Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:03
Reakce na tiny_fox:

Díky moc, jsi zlatá!

Už se těším, až si podle Tvých rad umíchám nějaký lektvar na ten svůj gesicht

Jinak ke stavu mé pleti:

- HA neužívám (mám Mirenu - ale to je asi jen jiný způsob "podávání", že?)

- a ze slunce ty pigm. skvrny právě mám... je to tak, že si něco "roznípu", a pak se to holt stane, no... faktor-nefaktor...

- typ pleti?  asi klasika, tj smíšená, T-zóna

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:17
Reakce na RoSa:

tak to je poměrně klasická reakce kůže - mechanicky poškozená místa jsou pro vytváření pigmentových skvrn nejnáchylnější... a protože ten mechanismus změny pigmentace je jiný než u stařeckých skvrn, tak ty normální pigmentové po nějakém čase (bohužel delším než se nám líbí) zase zmizí... dá se tomu trošku pomoct, ale moc ne...

ještě pár dotazů - už jsi zkoušela emulgovat nějaké krémy? máš na to doma nějaké vybavení? ...nemyslím nic extrovního, jen bude třeba dvě menší nerezové misky, kapučínovač/metlu na šlehání, stotinkové váhy, teploměr pro měření teplot v rozmezí 30 - 80°C, kosmetický líh na desinfekci nářadí...

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:34
Reakce na tiny_fox:

Ano - většinou ty fleky časem více či méně zmizí, takže jde spíš o to urychlení

ad dotazy:

Zkušenost - nikdy jsem to nedělala ani jsem u toho neúčinkovala jako divák/čumil, takže jsem totální zelenáč v tomhle oboru.

Vybavení - nerezových misek mám hodně, i malé obyčejné nerezové plecháčky, ve kterých rozpouštím na sklokeramické desce vosk (vyrábím si totiž ze zbytků aroma-vosků svíčky, je mi to líto vyhazovat) - předpokládám, že to bude potřeba taky ohřívat; elektrickou mini-spirálku na našlehání mléka mám; teploměr rtuťový -10 až 110°C mám (na zavařování), líh by se tu taky našel, popř. dokoupím v lékárně; jen ty stotinkové váhy teda nemám zcela určitě...

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 09. října 2016 18:41
Reakce na RoSa:

paráda! místo lihu stačí vodka... stotinkové váhy budou taky určitě třeba, protože aktivní ingredience se většinou přidávají ve fakt malých množstvích... ale dají se sehnat za cenu kolem dvou stovek...

totální zelenáč nevadí, začneme něčím ultra lehkým...

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:21
Reakce na tiny_fox:

Mám otázku na tie kvetinové vody, ak môžem, že sú už konzervované...totiž, nieže by mi to extra vadilo kvôli kozmetike, predpokladám, že niečím slušným, keď majú certifikát, len, hm...ja si ružovou vodou prestriekavam aj kávu....je to ok? Používam od Purity Vision.

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:44
Reakce na slniecko:

purity vision jestli se nepletu by měla být bez konzervantů... teda nejsem si jistá, jestli úplně všechny, ale stačí mrknout do složení...

ale i jinak si myslím, že konzervanty použité v kosmetice by z pohledu trávení měly být ok... víc neplechy dokážou udělat na kůži než v žaludku

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:47
Reakce na tiny_fox:

ufff...vďaka

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:18
Reakce na tiny_fox:

Ještě jednou děkuji. 

A zpět: KH mám z http://domaci-kosmetika.eu/

Jala jsem se dnes vyrobit druhou dávku KH konečně správným postupem, nicméně jsem zkoumala svůj první pokus a hle, na dně JE gel :-), což jsem zjistila, když jsem chtěla původní pokus znehodnotit. Takže jsem obsah skleněné dózy promíchala a zdá se to o.k. Je-li to použitelné netuším, ale na tělo to risknu.

Co se týče přidání vit.C. Do 50 ml jsem přidala 1g, ale jelikož nemám váhu, tak jsem odměřila 1ml pomocí plastové měrky (lžičky), 2x 0,5 ml, což by snad mohlo plus mínus odpovídat.

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:23
Reakce na slniecko:

za málo... to já ráda!

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:29
Reakce na whiskas:

skvělé, gel máme!

pokud je gel, tak bych se nebála použít i na tvář, protože pak ten stabilizovaný vitC KH nedegradoval a vše je jak má být... ale ono použít gel v této základní podobě i na tělo není vůbec marný počin... fakt se to vyplatí! na dekolt na 100% a na paže (i když to není tak obvyklé), tak jakbysmet...

odměření toho vitC je teda hodně přes palec, ale - teoreticky - i kdyby to byl dvojnásobek, tak je to ještě ok...

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:32
Reakce na tiny_fox:

Tak mě napadá: v pozůstalosti jsem našla taky nějaké kapátko - nenahradilo by to tu váhu? Popř. můžu poprosit o odkaz či tip, kde ji lze levně pořídit? Děkuji!

Offline AmelieM
Avatar
130 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:37
Reakce na whiskas:

Jo jo, souhlasím s tiny_fox, taky bych se nebála dát to na obličej, jsou tam samé dobré věci. A na tělo je to super, mažu i krk, dekolt a celé paže včetně ramen a je to fakt znát. A třeba lokty, ty mám jako miminko 

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:55
Reakce na RoSa:

Já uvažovala o této, ale ještě vydržím, jestli se s tou domácí výrobou rozjedu :-D.

http://www.kosmetickesuroviny.cz/Setinkova-vaha-d338.htm?tab=description

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 09. října 2016 21:58
Reakce na tiny_fox:

Tak to je dobrá zpráva. Jelikož se mi právě chladí druhá várka (jsem zvědavá, bude-li vypadat odlišně), mohu si podle libosti mazat kde co :-D. Já vím, že ta dávka vit C je taková "prasecká", ale tak napoprvé ... 

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 09. října 2016 22:05
Reakce na RoSa:

s kapátkem to na sypké ingredience asi nepůjde... třeba tady nebo tady

edit: jo, tak whiskas byla zas rychlejší...

Offline RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 09. října 2016 22:05
Reakce na whiskas:

Díky moc! Taky chci něco levného...

Jinak zkus ty odkazy "oživit" - takhle (klikneš na tu ikonku úplně vlevo):

http://www.kosmetickesuroviny.cz/Setinkova-vaha-d338.htm?tab=description

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 09. října 2016 22:10
Reakce na tiny_fox:

Rychlejší, ale Vy přínosnější a levnější. Ukládám do paměti. 

Offline tiny_fox
Avatar
97 příspěvků moje polička 09. října 2016 22:11
Reakce na whiskas:

tak "prasecká" bych neřekla...   ale já jsem v tom dost opatrná právě proto, že si uvědomuju, že si mícháme přípravky s koncentracemi, s kterými se pleť v komerčně prodávaných produktech nemá šanci vůbec potkat... tak ať ten šok je jen pozitivní...

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 09. října 2016 22:11
Reakce na RoSa:

Díky, budu trénovat. 

Offline whiskas
Avatar
19548 příspěvků moje polička 09. října 2016 22:15
Reakce na tiny_fox:

Gel jsem plácla na dekolt a ruce, částečně i na čelo a zatím jsem se neosypala, tak snad dobrý. Kdysi jsem měla sérum (komerční)  s 10% vit C a nic nekalého se nedělo, tak snad to klapne.