Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 24. října 2022 16:19

Informuji, ze jsem dnes videla v knihkupectvi Kocici oko od Attwoodove. Pokud se nemylim, driv to tu nevyslo. Cetla jsem to kdysi v originale a to, cemu jsem rozumela, se mi libilo moc:))

Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 24. října 2022 16:54

Victoria teda, jak tady čtu ten popis houellebecqa, tak ve mně úplně hrklo, já ho dosud obcházela bez povšimnutí a nějakým hnutím mysli jsem si koupila jednu knihu v němčině, stojí tu ve frontě na přečtení..tak jsem se hned běžela přesvědčit a mám podvolení, tak aspoň tak  

Offline coralline
Avatar
2156 příspěvků moje polička 24. října 2022 17:48

brrr Dočteno, taky jsem netrefila. A všimla sis, že Edie a Rachel byly na střídačku sestřenice a teta s neteří? Při tom počtu postav jsem vůbec nevěděla kam s holkou, co najednou tvrdí, že Edie byla její teta. Jinak se mi to docela líbilo.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 24. října 2022 18:31

coralline toho jsem si kupodivu taky všimla. Jsou to takové prkotiny, ktere mě spolehlivě naštvou.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 24. října 2022 18:47

Ounz  Máte můj obdiv za čtení v cizím jazyce, jste dobrá. 

Opravdu ho doporučuji sledovat. A abych tu jen netrousila vlastní rozumy, tak si sem dovolím dát odkaz na rozhovor Jana Němce s Terezou Matějčkovou, v kterém se o Houellebecqovi mluví a také na její recenzi románu Serotonin, která je v tom rozhovoru zmíněna. Oba dva určitě lépe než já vyjadřují to, co jsem měla na mysli:-)

https://casopishost.cz/clanky/10723-odpovedi-nejsou-a-nebudou-s-filosofkou-terezou-matejckovou-o-neschopnosti-m

https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/stesti-hledani-pilulky-na-nesnesitelnou-kazdodennost.A190207_150646_pozice-tema_lube

Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 24. října 2022 19:14

Victoria no..dobrá..snažim se  

a děkuju za odkazy, přečtu si ráda

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 25. října 2022 19:13

Victoria dekuju za tipy

Online baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 26. října 2022 07:28

viktorka_od splavu pak dej vedet recenzi. Ja to cekani na barbary ted vidim vsude (prestoze driv jsem o autorovi ani neslysela), ale bojim se, jestli to nebude uz moc narocne cteni. 

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 27. října 2022 08:56

viktorka_od splavu Tak přeji pěkné čtení:-) Musím ale upřesnit, že Čekání na barbary není můj tip, to poprvé zmínila Jos , to je její zásluha:-)

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 27. října 2022 09:55

Přečetla jsem Padevětovy mikropovídky 1945, miniaturní skici útržků událostí i životů, kontrast klíčových dějinných momentů a zapomenutých lidských dramat, skvělé, i když mi autorova slovní imaginace byla v některých momentech poněkud na obtíž, ale i tak - pozoruhodná kniha. 

Pak jsem prolistovala knihu Moje máma Jana Brejchová, záměrně píšu "prolistovala", protože pro mě je na celé knize nejpozoruhodnější její grafická stránka, která estetikou připomíná časopisy Kino z 60. let /rukopis Herberta Slavíka je očividný/; pro mě byl zajímavý především pohled Terezy Brodské na vzpomínky J. Brejchové, na ty pracovní, kde je u TB cítit velký respekt k JB jako herecké osobnosti, na osobní, soukromé, na nepříjemná, kdysi konfliktní téma, kde už je /narozdíl od předchozích desetiletí/ cítit hlavně nadhled i smířlivost - pochopení ale ne...

Padevět zůstává doma, Brodská putuje dál. 

Offline Aranel
Avatar
4506 příspěvků moje polička 27. října 2022 15:46

Victoria Ounz Nevím, jestli to ještě hrají, ale Serotonin byl výborně zdramatizovanej v Meet Factory, s Janem Hájkem v hlavní roli.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. října 2022 15:55

baltik jj dam vedetVictoria koupila jsem obe prokliknutim na postovany odkaz na Kosmas, se tam na me smaly

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 28. října 2022 21:08

baltik Čekání na barbary není určitě těžké čtení, Čte se to dobře, I když to na člověka trochu doléhá. téma není úplně originální určitě jsem jednu dvě podobné knihy četla ale je to zpracované moc pěkně. Doporučuju

Online baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 29. října 2022 06:38

viktorka_od splavu diky, tak ja to ukusim :)

Ja jsem precetla Zahradu, mela jsem ji jiz na ceste z eshopu, kdyz jste ji tu nechvalily. A mely jste pravdu, chapu, o co ji slo, ale nepusobilo to na me vubec presvedcive.

A vcera jsem precetla Nedele odpoledne od Hanisove, to bylo lepsi, ale taky trosku schematicke, na Houbarku to urcite nema

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 16:38

Aranel Opožděně děkuji za tip, juknu se na to. Ani jsem nevěděla, že je to jako divadelní hra.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 04. listopadu 2022 16:39

viktorka_od splavu Já se na ty barbary už chystám, tak díky za povzbuzení:-)

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 09. listopadu 2022 21:07

Pomalu docitam toto, https://www.databazeknih.cz/knihy/lazarovy-zeny-238858?orderBy=new&str=3
a uz nyni muzu prohlasit, ze to je jedna z nejlepsich knih, co jsem za posledni mesice (mozna roky) cetla.  Cekala jsem "obycejnou" rodinnou sagu, kde si projedeme dejiny Ruska od cara az po (skoro)soucasnost. Ale ta kniha je rozhodne neco vic. 

Paralelne jeste prihodne ctu Zamjatinovo My, ale tam jsem se nejak zasekla a docasne ji odlozila. Nicmene i tu mohu doporucit, aneb kde vzal Orwell inspiraci...

Online baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 05:20

Jos diky za tip,nikdy jsem o tom neslysela a vypada to moc zajimave,pisu si na seznam

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 05:38

Jos Lazarovy ženy  už jsem tu kdysi v pravěku doporučovala, ale vůbec nikdo se nechytl, přitom mě to svého času hrozně nadchlo a kupovala jsem je i jako dárek. Musím se k nim zase někdy vrátit, jaké pocity budu mít s odstupem. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 08:00

baltik Taky jsem neznala, nasla jsem na Knihobotu, kdyz jsem tam neco objednavala. 
Garfie Jojo, ja casto objevim Amerika az za nekolik let . Dokonce cilene novinky uplne rada nectu, davam tomu cas.