Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline GChK
Avatar
287 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 12:07

bublifuk Já mám pro Cormorana slabost a Smrtící bílá mi ještě nepřišla tak špatná, za to teď nejnovější "Ink Black Heart" bylo vysloveně špatný. Přijde mi, že s každým dílem jde počet stran nahoru, ale úroveň dost dolů. Četla jsem tedy všechny v originále.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 12:27

GChK To jsem nevěděla, že vyšel nový díl, dík za tip.   Sice už to čtu tak ze setrvačnosti, ale do vlaku dobrý. Aspoň pocvičím aj.

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 19. zaří 2022 17:26

GChK Mi už i Lethal white připadala taková nanicovatá, ale možná nejsem úplně objektivní, protože mi vadí Robin. Na tu poslední se chystám už asi 14 dnů, ale ještě jsem se nedostala do knihkupectví (na Kosmasu ji nemají a zrovna tam jsem teď něco objednávala).

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 14:48

GChK tu nejnovější jsem dočetla právě teď a bylo to čtivý, to jo, ale teď si říkám, že to vlastně bylo o ničem (a nebaví mě ten vztah mezi nimi) 

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 22. zaří 2022 18:27

Zkompletováno (+ ještě všechny paní Láryfáry a Nanynka a Málinka v knihovně u dětí) Betty a my je spíš vědecká práce,  ale po jejím přečtení si prostě musím Vejce a já přečíst znova, i když Co život dal a vzal mám mnohem raději. 

Online Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 05:53

Archivářka Betty a my neznám, jaké to je? 

A pokud zahrnuješ i Marry, napsala víc knížek. :-)

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. zaří 2022 07:02

Archivářka

Díky za tip, to vypadá jako knížka pro mě.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 23. zaří 2022 07:26

Mha snad jo, já nejsem literární vědec - mj. Se tam rozebírá protofeminismus a chalupaření, ale víc už nebudu spoilovat.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 23. zaří 2022 07:27

Garfie napsala, napsala, ale jsem nemocná a mozek vynechává...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. zaří 2022 12:09

Archivářka

Vůbec netuším, co je protofeminismus, takže si to asi musím přečíst

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 21:36

Tak jsem precetla tu Bilou vodu. Cetlo se to dobre, ubehne to, ani ty citace dokumentu mi nijak nevadily, jak zaznivalo v nekterych recenzich. Tak prvni polovina me bavila hodne, tema me zajimalo, byla jsem rada, ze se neco dozvim, ale jak se z toho pak snazila udelat roman, obzvlast ta odhaleni kdo je s kym pribuzny, a ze by to melo nejak dopadnou, to uz bylo jaksi na silu. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 17:41

Nefritové město- první v ČR vydaný díl třídílné fantasy ságy, komu se líbíla Vzpomínka zvaná říše, nebo, z jiné žánrové přihrádky, Tchaj-pan od Jamese  Clawella, doporučuju.  

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2022 12:11

Docetla jsem Pet cinanu obesenych v Idahu. Pekne se to cetlo, dej plyne a cloveka nuti obracet stranky. Autorka otevira malo znama fakta o cinskych pristehovalcich v Americe, no neni to vesele cteni. Ale presto mi tam neco chybelo, mozna to bylo trochu nerealisticke, hlavni hrdinka vzdy proklouzne az moc snadno vsem dejinnym nastraham. Dost to zachranuje zaver, ale nechci spoilerovat. Spis ale doporucuju, neni to to nejlepsi co jsem letos cetla, ale kniha je i moc pekne prelozena a tema je velmi zajimave. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2022 12:14

Dale jsem precetla Vitku od Tuckove a to bylo spise zklamani. Moc maly prostor na rozvinuti jakekoli psychologie postav (a ze jich bylo). Jsem ted k beletrii nejaka kriticka. Nema nekdo tip na neco zaruceneho? Mam tu pripravene treba Pavi hody od Stiftera. Nebo Pohrbeneho obra od Ishigura apod. A nevim...

Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 01. října 2022 12:33

Jos od toho ishiguroa jsem četla jednu (jinou než obr) a dobrý, koupila jsem ještě jednu. Taky se mi líbilo v poslední době od juli zeh, ale nevím, jak moc se překládá? 

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 01. října 2022 14:23

Jos Vitka je divadelní hra, v psaném textu asi moc psychologie hledat nejde. Mnohem lepší je Muchova kniha Všechny moje podivné lásky.

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 01. října 2022 14:25

Ounz Od Julie Zeh u nás myslím vyšly dvě inihy, mi se moc libil Hráčský instinkt

Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 01. října 2022 14:33

brrr už jsem koukala, podle databáze hnedle 4 a ja teda nečetla ani jednu z těch zrovna. Četla jsem unterleuten a schilf a byly dobrý (unterleuten vic) a teď mám ještě jednu, nějakou poslední..ale na hráčský instinkt jsem už taky koukala..

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 01. října 2022 16:26

Ounz ty jo, tak se divam na databazi  ze juli zeh u nas vychazi v odeonu, tudiz jsem to cetla a vubec si to nepamatuju :(

Jos pavihody te myslim taky zklamou. A jak ishiguru miluju, na pohrbeneho obra jsem si zatim netroufla, ocejavam, ze to bude jine.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2022 17:15

baltik Ach jo. Stiftera mam fakt rada, prijde mi lepsi nez vsechny ty spisovatelky soucasne a vkladala jsem do nej nadeje...Ale ja jsem teda takova kriticka ke vsemu ted, takova otravena, ty knizky za to nemuzou. Akorat ted znova ctu (posloucham) Les mytag a ten je porad tak skvely jako poprve. A jeste me porad bavi detektivni serie tato https://www.databazeknih.cz/serie/oland-3058