Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline barbucha blogger
Avatar
30709 příspěvků moje polička 05. května 2020 11:21
Reakce na brrr:

barbucha Vypadá to zajímavě.

​Ono to zajímavý je... samozřejmě jsou tam úklady a láska, ale to není tak podstatný jako to, co zjistíš o životě na Islandu 17. století. A ten biskup je skutečná historická postava, uznávanej učenec a literární vědec (byl prvním majitelem Codexu Regius například), i ta jeho dcera skutečně žila. 

Kamban je dobrej, četla jsem od něj ještě tu vikingskou ságu, jak objevili Ameriku - taky normální historie. Píše čtivě, a člověk se kromě zábavy i něco dozví

Offline Magráta
Avatar
7781 příspěvků moje polička 07. května 2020 07:37
Reakce na barbucha:

A vyzvedla jsem si dneska celou skálholtskou sadu. Četla jsem ji kdysi a teď jsem usoudila, že se mi do knihovny bude hodit. Na občasné začtení...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 07. května 2020 08:17

Jsem u druheho dilu husitske trilogie od sapkowskeho a fakt dobre se bavim, historicky roman s lehkymi fantasy prvky a nadcasovym presahem.

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 07. května 2020 21:07

continuity

Myslíš Věčně zpívají lesy - Vane vítr z hor - Není jiné cesty? To je moje srdcovka.

Jinak nevím už, kdo tu doporučoval detektivky s Gereonem Rathem. Každopádně děkuji, přečetla jsem první tři díly jedním dechem, ale u 4. jsem se zasekla. Rok 1933 v Berlíně, a mně hrozně vadí, že ti lidé tam mají naděje, ze nacisti přece příští volby už prohrají - ale já vím, jak to v tomto ohledu bude a tím je ta četba hrozně smutná. 

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 07. května 2020 21:15

Mohučanka

tohle já mám vždy když čtu/vidím něco z konce 2 sv. války.. ta radost a naděje a přitom za tři roky vyhrajou volby komunisti :(

já právě čtu od Roalda Dahla: Switch Bitch  :D, česky pod názvem Milostné rošády, je to vtipný, krásný jazyk

a synovi jsem na zdejší doporučení sehnala Jirka, postrach rodiny od R. Cromptonové, taky dobrý!

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 07. května 2020 22:21

Mohučanka Mi přišel 4. díl včera a pocit z něj mám stejný.

Offline continuity
Avatar
33848 příspěvků moje polička 07. května 2020 22:51

Mohučanka jj, ve slovenštine to vyšlo jako jedna kniha celé pod názvem té první. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:37

Precetla jsem Vegetarianku a dobry. Konec mi prisel hrozne smutnej. Cekala jsem teda neco uplne jinyho podle komentaru na dtb knih. A treti cast me oproti ostatnim tam bavila nejvic.

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:57

barbucha Pannu na Skálhotu jsem kdysi hltala. Biskup už mne tak nezaujal - nebyly tam ty pikantnosti, ehm.

Offline barbucha blogger
Avatar
30709 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:04

Sweet Potato 

Jo jasně, v mládí člověk vyhledával ty věci...

Na druhou stranu tehdy toho nebylo tolik, v normálních knížkách. To byla tak jedna soulož (a eště decentně, v náznacích podaná) na celou bichli! 

Dneska když občas do něčeho nakouknu, tak tam na tom ležej každou druhou stránku a eště se dozvíš anatomický detaily.

A nebo jsem už prostě stará

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 12. května 2020 18:58

Tak jsem dočetla 4. díl komisaře Ratha a váhám, zda si pořizovat 5. Nebude tam té války už moc?

Edit: jestli si raději nezopakoval ty Věčně zpívající lesy, když mi je continuity tak pěkně připomněla...

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 12. května 2020 20:01

Zmizet od Petry Soukupové. Dobře se to četlo, celkem zajímavý styl psaní.

A na místní doporučení Hruškadóttir. To si časem přečtu určitě znovu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 12. května 2020 20:38

Já jsem vytáhla Když nastaly deště. To se tak krásně čte.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 12. května 2020 20:48

nellielovett kde si sehnala tu Hruskadottir, v knihovně? 

edit: tak už sem to našla, ale onehdá to bylo vyprodaný..

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 12. května 2020 20:56

Četla jste některá Dědinu? Já jsem tu knížku dostala (jako audio) a vůbec nevím jestli se do toho poslechu mám pouštět.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 12. května 2020 21:26

Ounz Koupila jsem ji přes muj-antikvariat.

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 12. května 2020 21:30
Reakce na Sweet Potato:

Já jsem vytáhla Když nastaly deště. To se tak krásně čte.

​Jedna z mych nejoblibenejsich knih z babicciny knihovny

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 12. května 2020 21:37

nellielovett díky :)

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 12. května 2020 22:14

Renusatko proč ne, něco tě na ní odpuzuje? :D Četla jsem, četlo se to lehce, pro mě úplně jiné prostředí, obešla bych se zprvu bez toho nářečí, i když pak jsem si zvykla a bylo to autentické, líbily se mi jednotlivé typy lidí, jejich různé pohledy na problémy...  celkově fajn

Offline Pinot Noir
Avatar
24619 příspěvků moje polička 12. května 2020 22:48

Renusatko četla, líbilo se mi to. Našla jsem v tom dost konkrétní osoby z naší dědiny ;)