Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 20:22

Pinot Noir Díky za info :)

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 21:43

Ounz Mě taky úplně nenadchnul, četla jsem jsem, myslím Soumrak dne a Neopouštěj mě.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 22:04

brrr Díky 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 22:10

konečně jsem přečetla dárek od dítěte, téma zajímavý, zpracování takový.. řekněme lehký, ale četlo se mi to dobře Žít navěky

Online Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 23:24

Ounz Neopouštěj mě se mi úplně strašně moc líbilo 

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 01. května 2020 06:23

Ounz četla jsem skoro vše, začala jsem Neopouštěj mě a líbilo se mi to strašně moc, pak malíř pomijiveho světla, taky výborně, pak Vybledla krajina s kopci, tam mi přijde, že mi něco uniklo, že jsem tam nějaký druhý plán nepochytila a ted jsem koupila to poslední český přeložené neutesenci, ale to ma byt prý těžké na čtení, tak uvidím. Nedávno o něm byla Liberatura na rádiu wave, tak si to kdyžtak pusť, hodně dobře tam popisují, jaký je, tak se pak lépe rozhodnes. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 01. května 2020 06:44

Ounz já četla jen to nepouštěj mě, za mě nic moc, ale ten díl o něm na liberatuře jsem taky slyšela a řekla si, že zkusím ještě něco dalšího ... 

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 01. května 2020 07:50

Ounz Kromě těch, co tu už padly, jsem četla ještě Pohřbeného obra, a bylo to..zvláštní. Děj logicky plynul, ale zároveň se vkrádal pocit něčeho znepokojivého, snového, melancholického. A pak ten konec, no, jako kdyby se člověk vzbudil ve tři ráno, kdy vnímáš věci nepříjemně pravdivě a ostře. On je takovej víceméně asi celej Ishiguro, ale tady to bylo vzhledem k mytologickému usazení příběhu, a možná i proto, že jsem to četla jako první knihu od něj, víc patrné. Jednou se k tomu asi vrátím (z důvodů, jako když si člověk rozrejpává hojící se pupínek), ale nic, co bych četla, když jsem v depresi. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 01. května 2020 08:05

Potrefenáhusa baltik nolita Isca děkuju moc za informace, docela mě to navnadilo, něco od něj zkusit..

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 01. května 2020 09:17

Dcera měla do školy přečíst Hruškadóttir, tak jsem si to po několika letech taky znovu přečetla a znovu se mi to líbilo.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 01. května 2020 09:18

Sweet Potato hruskadottir je totiž

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2020 09:37

Ounz Cetla jsem prvni Soumrak dne a dost me to zasahlo, pak Malire a to bylo taky perfektne melancholicke. Nejslabsi za me asi Neopoustej me, ale porad stoji za precteni. Ishiguro nesedne vsem, je velmi lyricky, nerika veci naprimo a vsechnyknihy jsou prostoupeny takovym tizivym nevyslovenym smutkem.

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 01. května 2020 09:37

Sweet Potato jee, to je bezva, že čtou do školy takové knihy, taky ji mám moc ráda. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 01. května 2020 10:24
Reakce na Jos:

vsechnyknihy jsou prostoupeny takovym tizivym nevyslovenym smutkem.

​No, v Neopouštěj mě jsem nic takového nenašla. Bylo takové čtení pro dívky o postavách, které mi byly celkem ukradené. Od dalších knih mě to dost odradilo. Jestli je nejslabší, tak bych mu ještě mohla dát šanci. Nadšené recenze téhle knihy ale moc nechápu.

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 01. května 2020 10:35

Pinot Noir v Neopouštějí mě byla šílená ta scifi zápletka, nemělo to hlavy, ani paty. Přečetla jsem si to, protože se o tom hodně diskutovalo. A když se to vyklestilo, zůstal takový nemastným neslaný internátní příběh. Pravidla moštárny jsou jistě lepší

Jine jeho knihy můžou být lepší, protože toto se často stane, když se autor normální beletrie pustí do sci-fi. Vymyslí si zápletku, která to celé pohřbí. I kdyz se scifi často považuje za podřadný zaner,  tak napsat  a hlavně vymyslet zapketku, která by byla opravdu nosná, vyžaduje většinou nějaké vyssi technické nebo přírodovědní vzdělání. Jinak z toho vyjde kravina. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 01. května 2020 10:51

Pinot Noir continuity Když mne zrovna vy dvě přijdete jako hodně racionální typy, spis na tu literaturu faktu, continuity na ty techno sci-fi, ze prave si k vám vůbec neumim představit, ze by vás zaujala takováhle především imprese

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 01. května 2020 11:21
Reakce na Potrefenáhusa:

Sweet Potato hruskadottir je totiž

​To je. 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 01. května 2020 11:24

Na Vltavě je teď v Četbě na pokračování nová kniha Jana Němce - Možnosti milostného románu. Hezky zpracovany, včetně hudebních vsuvek (to je mimochodem dobrej kvíz

Offline baltik
Avatar
4456 příspěvků moje polička 01. května 2020 14:26

Stejne je zajimave, jak na kazdeho pusobi konkretni knizky ruzne. Pred tady tou debatou by me ubec nenapadlo, ze se nekomu muze Neopoustej me nelibit, doporucovala bych to na potkani. :)  Podle me to melo vybornou atmosferu, necekany dejovy twist, zajimave moralni otazky.  A tady to prohrava tak 6:2

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 01. května 2020 14:36

baltik třeba za mě tomu chyběla taková ta vrstevnatost, kterou musí dobrý román mít... byť se to dobře četlo a děj byl zajímavý, tak to jen tak klouzalo po povrchu... takový YA literatura trochu.. zase ale, ať jsem fér, je problém celé řady knih z poslední doby, které jsem četla. dobré téma, čtivé, ale chybí tomu něco, abych si řekla, že to byla opravdu skvělá kniha... 

každopádně jsem si pořídila ten soumrak dne, zaujalo mě to na té liberatuře, tak uvidíme... ale jak jsem to poslouchala, jak doporučovali, s jakou knihou od tohoho autora začít, pokud ho člověk nezná, tak jsem si říkala, že určitě řeknou to neopouštěj mě, a taky že jo :-)