Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Online Pinot Noir
Avatar
24620 příspěvků moje polička 01. května 2020 15:06

Potrefenáhusa continuity já sci-fi nečtu, pokud už, pak vůbec ne kvůli té sci-fi lince, tudíž to, že je odfláknutá a v podstatě směšná, by mi nevadilo, pokud by zbytek byl zajímavý a měl nějaký přesah. Ale tady bez té sci-fi slátaniny zbyly jen úvahy o prdu a holčičí pletichy nezajímavých postav. Dějový twist? Jaký? Vždyť od začátku bylo jasné, o co jde. Mě teda žádné překvapení nečekalo, ač jsem do poslední strany čekala, že přijde. Ostatně proto a proto, že se to četlo lehce, jsem to dočetla. Nakonec jsem to vyhodnotila, že to je asi YA kousek a že jsem se ve výběru spletla. A přiznávám, že doteď jsem, na základě té knížky, myslela, že autor je mladá ženská

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 01. května 2020 18:09

Potrefenáhusa ja ti nevím, jedna z mých hodně oblíbených knih je dodneška Vecne spievajú lesy, mám prectenou komplet Lagerlofovou, líbila se mi Chuť jablečných jadyrek. Já nepotřebuji literaturu faktu, ale i to sci-fi musí být uvěřitelné a mít nějakou myšlenku. Jenom mám občas pocit, že se vyrojila kupa autorů, kteří kdesi absolvovali kurz tvůrčího psaní, stylisticky to i celkem jde, číst se to dá, jenom to v člověku nic nenecha.

Výborné  scifi tohoto přemýšlivého typu je treba Růže pro Algernon. To v tobe i neco zustane a máš o čem přemýšlet. 

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 01. května 2020 18:14

Pinot Noir ja už jsem to psala, v dobrém scifi je ta scifi zápletka jenom kulisa, aby se dalo rozebrat nějake téma. Typickým příkladem je ta nesmrtelnost, etických otázek spojených s dlouhověkosti je mnoho, rozhodně to není veskrze pozitivní věc a já zaujímavé o tom uvazovat. Mimozemstani dost řeší různé rasové otázky, beletrie, kde vyvraždis nějaký existujici národ lidské rasy by asi nebylo to pravé, ve scifi se to snese a dá se o to dobře rozebrat z různých stran. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34891 příspěvků moje polička 01. května 2020 18:18
Reakce na eM:

Na Vltavě je teď v Četbě na pokračování nová kniha Jana Němce - Možnosti milostného románu. Hezky zpracovany, včetně hudebních vsuvek (to je mimochodem dobrej kvíz

​Potvrzuju

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 01. května 2020 18:18

No a já se rozhodla, že znovu přečtu toto

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. května 2020 21:04

continuity Díky za tip. Kniha by mě mohla zaujmout, tak jsem si ji dala na seznam "chci přečíst". 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46146 příspěvků moje polička 01. května 2020 21:56

continuity Růže pro Algernon

Offline Malenge
Avatar
4286 příspěvků moje polička 03. května 2020 09:15
Reakce na Renusatko:

Fáma od Lesley Kara. Nemůžu říct, že jsem ji přečetla, protože jsem si ji poslechla jako audioknihu. Líbil se mi nápad, zpracování a napětí až do konce. Napínavá oddechovka, která mě hodně zaujala. 

​teď jsem ji dočetla, hodně mě zaujalo vlastní téma, taky se mi líbily postavy (konečně takoví celkem obyčejní uvěřitelní lidé a sympatická hlavní hrdinka). Ale kniha pro mě má jedno velké minus, hned jsem odhalila hlavní záhadu (a to já neodhalím nikdy nic!) a celou dobu se divila, že jsou ostatní tak slepí

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 03. května 2020 14:29

continuity 

Dneska poměrně aktuální

Jestli tě zajímá morová rána, tak zkus i Deník morového roku. Téměř autentickej deník z Londýna 17. století...  napsal Daniel Defoe!

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 03. května 2020 15:25

barbucha už jsem o tom slysela. Ještě se chystám na Folleta, ta jedna kniha ze středověké trilogie (ale teď nevím která) je taky o moru. 

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 03. května 2020 15:32

continuity Myslím, že o more Follet píše v knihe na Veky vekov. Od Folleta sa mi páčila aj kniha Piliere moci, odohráva sa v 19. storočí.

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 03. května 2020 17:02

Malenge Já jsem to dopředu neodhalila a závěr už vůbec ne, takže mě zaujala hodně.

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 03. května 2020 17:11

dorota diky. Ja jsem právě četla Pilíře země, to je o stavbě katedrály a akorát vím, že na to navazuje asi po sto letech další díl právě z toho moru. Doufám teda, že to vyšlo jako e kniha. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 03. května 2020 17:20

continuity 

Jo, těch knih, kde se o moru píše, bude asi ještě dost - ten Defoe je zajímavej tím, že je to prakticky skoro z první ruky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 04. května 2020 20:23

A vyzvedla jsem si dneska celou skálholtskou sadu. Četla jsem ji kdysi a teď jsem usoudila, že se mi do knihovny bude hodit. Na občasné začtení...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. května 2020 21:03

Čtu další knihu od Lindy Castillo. Tentokrát i zfilmovaný Slib mlčení. A jak jinak - kniha je lepší než film.

Online brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 04. května 2020 22:43

barbucha Vypadá to zajímavě.

Offline Aranel
Avatar
4541 příspěvků moje polička 04. května 2020 23:11

continuity Chuť jablečných jadýrek je hrozně zvláštní kniha. I ta následující.

Soumrak dne jsem četla kdysi na škole (tj. v originále a nekončící řadě dalších knih), ale tu zvláštní melancholii si vybavuju a mně to sedělo. Ounz nedá se nic dělat, musíš to zkusit.

A teď jsem už asi potřetí dočetla Linii krásy, to je tak výbornej román!!

Offline Gatita
Avatar
7187 příspěvků moje polička 05. května 2020 08:55

Ted jsem zacala sjizdet edici Prokleti reporteri, zatim jen Dve sestry a Jako bys jedla kamen, oboji zde bylo doporucovane a oboji skvele. U posledne zmineneho jsem teda mela trochu problem, jak tu knihu cist. Jsem zvykla cist na zahrade a relaxovat u toho, idealne s proseccem u ruky, ale k teto knize mi to prislo nepatricne. 

Ted mam v knihovne objednane Imperium.

Jo a taky Pronajatou krajinu od Sklenicky, cetl nekdo?jestli se mam tesit

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 05. května 2020 10:00

Gatita já teď přečetla Laserového muže a rozečtého mám Slona na Zemplíně, obojí výborné.