Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. února 2019 13:56

Wanda von Dunajew nedávno v nějakém vlákně probíhala debata o saunování. Hned se mi vybavila scéna, jak soutěžili, kdo dýl vydrží v sauně..

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 18. února 2019 14:42

Teď jsem během tří dnů přečetla Muže jménem Ove, Eleanor a Hanu. Jsem zralá na skok pod metro. Prosím poraďte mi něco milého a sluníčkového. 

coralline GP jsem četla i viděla, obojí se mi moc líbilo. Myslím, že bez knihy by ten seriál nebyl tak dobrý, respektive nedovedu si představit, jak bych se orientovala v tom množství postav, občas jsem se musela i v průběhu čtení dívat na záložku a připomínat si kdo je kdo. Ale to zpracování bylo super, zá se mi, že vystihli atmosféru knihy, hlavní hrdinky byly výborné, zvlášť ty holčičky v ušmudlaných zástěrkách, takhle nějak jsem si to i sama představovala.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 18. února 2019 14:54

bram skús Malého Mikuláša:)))

On už ani ten Pratchett v posledných knihách nie je bez hlbšieho zmyslu...

Offline Samantha
Avatar
1662 příspěvků moje polička 18. února 2019 14:57

bram 

Vážně? No tak Hana, prosím, to chápu, ale co ti přišlo na těch dalších nemilého a temného?

Obě veskrze optimistické knihy, tak mi to alespoň připadá.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:13

Samantha sis tak eleanor jsem pulku probrecela

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:15

bram dojaky jsem o dovolene prokladala kulhankovym narezem, to je oddechovka dle meho gusta

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:17

Samantha No ona asi každá kniha sama o sobě není tak dramatická (kromě Hany), ale takhle v kombinaci.... Kupříkladu Oveho jsem polovinu probrečela, hrozně jsem prožívala tu jeho prázdnotu a smutek a úplně jsem cítila, jak mu je mizerně. No a Eleanor to stejné. První polovina fajn, ale když se tam začalo odkrývat to trauma, tak mě zase drtil ten pocit, jak je strašně sama a nemá na celém světě nikoho blízkého. 

slniecko no to mi povídej. A když jsem pak věděla, že už je Pratchett se Smrtěm, o to míň jsem se smála  

Malý Mikuláš je super tip, díky, to by se mohlo líbit i dceři :)

Offline Magráta
Avatar
7763 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:19

bram mně "Ove" přišel taky strašně smutný

Offline Samantha
Avatar
1662 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:25

viktorka_od splavu 

To je zajímavé. Mě trošku přípomínala Sheldona (ovšem s menším IQ, tedy menším než Shely, jinak chytrá byla dost) a tak jsem se bavila.

A Ove - no, nebudu předstírat, že jsem to přečetla bez kapesníku, ale spíš než nemilé mi to přišlo mile dojemné.

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:28

Magráta On má Backman všechny ty knihy takové, smutnoveselé. Paradoxně nejmíň smutná mi přišla Babička pozdravuje a omlouvá se.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:01
Reakce na Sweet Potato:

Magráta On má Backman všechny ty knihy takové, smutnoveselé. Paradoxně nejmíň smutná mi přišla Babička pozdravuje a omlouvá se.

​ta se mi libila moc a jak rikas, smutna trochu ano, ale vic takova mila a optimisticka

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:02

Samantha tak sheldon je zabavny, protoze se mu nedeji zadna strasliva prikori, spis z vetsiny tech popletenych situaci vychazi jako vitez

Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:54

bram takova vtipna jednohubka jsou Hry brz hranic od michala kasparka

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. února 2019 08:34

baltik díky za tip, mrknu na to!

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 19. února 2019 16:33

bram Tak Hana jasne, to bylo silne cteni. Ale Muj jmenem Ove pro me byl utrpenim, nejak mi to cele vubec nesedlo, postavy me desne rozcilovaly a konec neprekvapil. A jsem asi fakt jedina...Ted jsem docetla Malire pomijiveho sveta od Ishigura a to je jina pisnicka, stejne jako Soumrak dne. 

Offline notna
Avatar
6503 příspěvků moje polička 19. února 2019 17:59

bram Na odlehčení čtu povídky Ivana Krause. Přijde mi vtipný.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. února 2019 18:05

tak jsem přečetla eleanor. kniha dobrá, hlavní hrdinka mimoňka, i přes trauma v dětství... vlastně mi tam chybělo nějaké vysvětlení proč se chová zrovna tak, jak se chová (že se to na ní muselo nějak podepsat je jasné), ale přišla mi spíš jako stará panna, než někdo, kdo prošel takovým traumatem... ale bylo to dobře napsané, četlo se do dobře a dost rychle....

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. února 2019 18:10

a jinak si teda stěžuju, i když ne v tom úplně správném vlákně, že bych si chtěla přečíst nějakou fakt skvělou knihu, která mě dostane, budu na ní myslet ještě dlouho do přečtení, nebo si na ni aspoň občas vzpomenu, u které si prostě řeknu jo, to bylo ono... ale pořád nenacházím :-( 

Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 19. února 2019 18:19

nolita ja jsem v posledni dobe taky nespokojena, ted tam mam ve fronte dokonce 4 knizky, do kterych nejsem ani schopna se zacist.

Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 19. února 2019 18:22

Jos os Ishigury se mi moc libilo Neopoustej me, jestli jste jeste necetla, doporucuju