Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:54

711990 já teda téma zvrhle vyhledávám, ač mi dobře taky nedělá, ale Hana je teda něco úplně výjimečnýho, ostatní co jsem četla, je buď jenom popisný nebo je v tom "jednoduchá" lovestory, včetně Lustiga, kterýho miluju, děj Hany je prostě dokonalej, souvislosti, fakta, všechno, úplný zjevení.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:57

Mutziputzi jo, naprosty souhlas - je to dokonaly, ale teda jeste ted na to musim myslet.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 12:11
Reakce na Luna:

711990 No presne, vim, ze je to dobre hodnocena kniha, ale dobrovolne se tomu tematu vyhybam. Desive pribehy z teto doby jsem poslouchala od babicky cele detstvi...

​No, buď rada. U nás sa o "tom" nehovorilo, následky riešim teraz.

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 13:29

711990 já si v drásavých knihách nelibuju, ale zase je to silné téma.. Každopádně taky jsem na to dlouho myslela...

Já jsem naposledy dočetla Ohníčky všude kolem od Celeste Ng, zajímavý příběh a přečtu si od ní ráda něco dalšího. 

Teda vlastně jsem ještě o víkendu přečetla tu poslední knihu od P. Hartla a utvrdilo mě to v názoru, že už od něj nebudu nic zkoušet, ani když mi to někdo půjčí, bylo to tak blbý, že mě to rozčilovalo. 

A stáhla jsem si Pražské jaro od S. Mawera, na to se těším!

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 13:32

Tulipe Na recenzi Mawera se zase těším já, tak šup, šup do čtení.

Já teď čtu rozhovor Palána s bratry Reynkovými. Mám prvních sto stran za sebou a pocit, že ten rozhovor je vedený tak jednoduše (nejoblíbenější tatínkova kresba, jaké jste měli hračky,....), ale zas na nějaké intelektuální výkony se necítím, takže jsem spokojená.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 14:20

Tulipe S Hartlem souhlasím. Půjčila mi ji kamarádka, jak jsem byla nemocná. Dočetla jsem ji a zařekla se, že už nikdy nic od něj. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 16:39

Tulipe Ha, Celeste Ng mám zrovna celkem vysoko na čtecím seznamu, Ohníčky jsou prý teda lepší než Vše, co jsme si nikdy neřekli, ale zajímá mě oboje...

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 08:57

Včera jsem na HBO objevila první díl Geniální přítelkyně. Líbilo se mi to, i když moji představivost při čtení to nepředčilo   

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 10:50
Reakce na Tulipe:

Včera jsem na HBO objevila první díl Geniální přítelkyně. Líbilo se mi to, i když moji představivost při čtení to nepředčilo   

​Taky se na to dnes chystám, včera jsem to už nezvládla. Mrknu na to teda spíš ze zvědavosti, je to pár měsíců, co jsem to dočetla, tak porovnám...

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 10:58

Tulipe já to nečetla, takže na seriál se těším.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 11:04

Mutziputzi Hm, tak ze bych to prece jen riskla? Mne teda babicka vypravela, jak ji tatinka odvezli do koncentraku, kdyz ji bylo 13 let a uz se nevratil. No, domacich pribehu plno, tak jeste se tyrat pribehama ostatnich, ja to fakt spatne snasim. Ja jsem navic labilni osoba, zejo...Ale vim, ze je to dobra kniha, tak treba casem.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 11:18

Luna Já už jsem to tady psala několikrát, že mou rodinu stihla lecjaká rána, ale já to mám ráda, blbý je, že se neubráníš naději, že to dopadne jinak než víš že to dopadne u tohodle tématu

Ber to z druhý stránky, jestli jsi labilní, vnímej to tak, že teď se máme strašně dobře a žijeme ve skvělý době na skvělym místě, cpu to tady všem!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 11:28

Mutziputzi Luna mně se to líbilo. Ale úplně malinko mi přišlo, že těch ran už bylo trochu moc, že to zacyklení příběhu už bylo strašně drsný.

Na mě v týhle tématice kdysi zapůsobila snad nejvíc jedna povídka z Hořkýho světa od Škvoreckýho

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 11:28

Mutziputzi No to je svata pravda, nikdy jsem se nemela lip, dokonce uz bych ani nechtela byt mladsino, snad jen mladsi vypadat

Jinak tech tragedii jsem poslouchala vic, to je jen jedna z nich, no a jak su labilni, tak su blba, pac vyhledavam situace, ktery me jeste vic znici!  Naka diagnoza...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 12:00

Tulipe moonlight Jsem kdesi před časem četla, že byla dlouho ve hře varianta seriál natočit komplet v angličtině, ale nakonec se přece jen rozhodli pro italštinu/dialekt, což si myslím, že je skvělý, už jen kvůli tomu se na to určitě mrknu. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 12:07

Karoleena Aha, tak to je určitě dobře, sice asi nepoznám ten dialekt, ale neva . Já jsem o tom četla fakt před pár měsíci, že to snad chtějí natáčet a najednou je to na HBO, tak mě to nějak překvapilo, dnešní doba je holt rychlá...

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 17:14

Potrefenáhusa Mně to taky přišlo až moc polopatické.

Hořkej svět

Offline Samantha
Avatar
1810 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 12:43
Reakce na Tulipe:

Včera jsem na HBO objevila první díl Geniální přítelkyně. Líbilo se mi to, i když moji představivost při čtení to nepředčilo   

​Mně to přišlo skoro jako bych to znovu četla. A ačkoli mě knižní zpracování zrovna nechytlo, zpětně musím autorce (knihy) přiznat talent. Já jsem to to představovala zrovna tak, jak přenesli na plátno, resp. na digital

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 15:27

v poslední době mám dost fofr, takže jsem se věnovala spíš oddechové literatuře... 

o hartlovi jsem tady už psala, že mě nenadchnul. i když se mi něco úplně nelíbí, dám tomu dva pokusy, kdyby třeba ten první nebyla ta nejlepší volba knihy... no tak v zájmu spravedlnost jsem tak učinila i u hartla a fakt teda ne :-) obojí, co jsem četla, mi přislo neskutečně hloupoučké a po literární stránce dost bída. 

někdo tu psal o Veselí (už si nepamatuju kdo), tak jsem tomu dala šanci, v rámci žánru ok, rozhodně lepší než hartl, chvílemi vtipné, ale nic jiného než oddechovku od toho nelze čekat (ale ani si to na nic jiného, myslím, nehraje).

pak jsem v rámci relaxu přečetla od nesba krev na sněhu a půlnoční slunce, to bylo ok, je to kratičké, přečtené raz dva, splní to očekávání od nesba, víc se mi asi líbí ty delší detektivky, kde je víc prostoru pro děj i postavy... 

pak jsem četla dvě knihy od hajíčka -selské baroko a rybí krev; asi to nejsou žádné novinky, ale neznala jsem to, a za mě dobrý, líbílo se mi to ... dobře se to čte, zajímavé téma...

hotýlek od mornštajnové - nebylo to špatné, ale chvílemi mi to přišlo takové hodně na sílu...

a teď čtu šoguna, je to dobré, ale původně jsem si chtěla přečíst gaidžina :-) toho jsem kdysi před opravdu mnoha lety četla první díl a pak jsem se nějak nedostala k pokračování a v paměti mi zůstalo jen to japonsko a že mi to líbílo ... a i když jsem si u šoguna říkala, že to je nějaké jiné, tak mi chvíli trvalo, než jsem to rozklíčovala :-) 

a ještě každodenní stalinismus - to se nemusí číst nutně v kuse, zajímavá knížka... 

a těsím se na toho nového murakamiho....

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 21. listopadu 2018 17:56

Tak hlásím, za jsem dočetla Owena. Posledních 200 stránek mě pohltilo. A když pak ty věci domsebe zapadly.....fakt silný příběh. Jsem ráda, že jsem to nevzdala.