Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 22:42

continuity sem si to tuhle vlivem zdejší debaty koupila v antikvariátu, ale ještě nečetla (ty lesy)

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 22:45

Potrefenáhusa uvidis, ja to poprve cetla v pozdni puberte a miluji hory. Je to dost o lasce a o tech lesich. Mam k te knize specialni vztah, co mi vydrzel az do stredniho veku.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 22:48

continuity každopádně název to má krasnej

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 22:50

Potrefenáhusa tak to ona je takova poeticka az pastoralni cela. Pokud se ti nazev libi, tak do toho urcite chod. 

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 16:08
Reakce na Potrefenáhusa:

continuity sem si to tuhle vlivem zdejší debaty koupila v antikvariátu, ale ještě nečetla (ty lesy)

​Hele, to jsem moc zvedava, co na to reknes. Moje maminka do toho byla uplne blazen: Cetla vsechny ty dily porad dokola, taky by to asi mohla citovat zpameti. No a porad, ze si to musim taky precist. Mne bylo sestnact - sedmnact, precetla jsem vsechno, co mi prislo pod ruku (vcetne klasiku), ale z nejakeho duvodu me ty Lesy VUBEC nebavily - znechucene jsem to odlozila po par kapitolach, coz se mi fakt nestavalo a nestava (mam takove kompulzivni nutkani kazdou knihu docist, i kdyz mi nepripada nic moc).

Dodnes mi to vrta hlavou, co to s tou knizkou bylo 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 21:45

nellielovett nestvura z essexu se mi libila hrozne moc 

Offline olte
Avatar
413 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 20:10

Petra Stehlíková - Naslouchač, Faja (2.díl), právě jsem dočetla, jedním dechem, super

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 22:53

Já bych jen chtěla říct, že ten průřez na přebalu Nulorožce je tam schválně a není to vada, kvůli které by bylo třeba se napřed doma pohoršovat, co mi to prodali za šunt, a pak druhej den nést knížku do knihkupectví zpátky a dožadovat se výměny. Absolvováno za vás. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 07:12

Karoleena no nevím teda, já mám obálku neporušenou bez průřezu... ale možná mám teda vadný kus :-)

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 07:58

Karoleena  ale neboj, jen lenost mi zabranila ve vraceni. Jinak jsem se taky pohorsovala:D

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 08:01

Karoleena průřez?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 08:18

tak kecám ... mám, ale takový pidi, že bych si ho asi ještě dlouho nevšimla... já, když jsem to kupovala, tak tam měli jednu s natrženou obálkou, tak jsem myslela, že to je ono ... :-)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 08:34

Ounz No na přebalu je z přední strany taková čárka co vypadá jako škrábanec, cca v místě rohu toho nosorožce, při bližším ohledání jsem pak zjistila, že to není škrábanec, ale jde to skrz a na knížce je pak ta čára ve stejným místě vytlačená... Jsem si myslela, že byly ty knížky asi zabalený po x kusech dohromady a někdo to balení rozřezával kobercákem a škrábl tu horní, přesně tak to vypadá. No a když jsem si to přisupěla na prodejnu, tak mi pak chudák pan knihkupec musel předvádět, že to opravdu má každej jeden výtisk, kterej tam mají. 

nolita Já knížku objednala jako dárek, takže by mě býval asi podráždil i ten škrábanec no, natož když to je rozřízlý, už vidím, jak budu muset i obdarovanému u stromku vysvětlovat, že mu nedávám vadnej kus ale je to umělecký záměr 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 08:49

Karoleena aha, já to koupila a nezkoumala sem to  dík..

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 10:48

Karoleena no máš pravdu, že bez vysvětlení se to možná neobejde :-)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 14:02

Karoleena  Připomnělo mi to (mimo téma teda) kamaráda, kterej jel (60 km) do Ikea vrátit skřínku, protože chtěl bílou a omylem vzal světle modrou, oni mu to vyměnili(!) a doma zjistil, že mu dali znovu modrou!! Až pak se jaksi ukázalo, že šlo o ochrannou fólii....

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 19:48

Garfie 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 20:50

Garfie  jako to ale neni sranda! to samy se stalo mamince se stolkem (dreveny s bilou horni deskou) vratit to nejela, tatinek to proste smontoval a slus. ale byla smutna ze bledemodry se ji moc nehodi..  jsme to zkoumali a nikde ta folie nemela sev a nic, bylo to jen na te jedne desce, dokonale hladky.. zdoubali jemne nehtem, pac aby se to neznicilo.. no nakonec je teda bilej:P

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 21:14

viktorka_od splavu No já to viděla na vlastní oči, taky bych nepoznala, že je to fólie :-) ale od té doby už jsem ve střehu a sama jsem se zatím neztrapnila 

Nejvíc mě pobavilo, že na to v Ikei koukli a bez mrknutí oka vyměnili....

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 06:24

V červnu bude premiéra Hany podle Mornštajnové v Mahenově divadle.