Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:45

barbucha Tam mi krutost, otroctvi a socialni nespravedlnost vadily taky 

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:49

Přiznávám, ta scéna s utopeným černochem je z Hucklberryho. Nepamatuju si, že by mi jako dítě tyhle rasistické scény vadili. Kluci jsou ještě malí, ty zajímá spíš to, jak to, že tam měli pořád nějaké zdechlé krysy nebo kočky a nějakých výpadů proti černochům si nevšimli. Ale otázku otrokářství jsme načli (celodenní jízda v autě udělala svoje :-).

Myslím, že Hobit je fajn úvod do Tolkiena pro 12tileté dítko jakéhokoliv pohlaví.

barbucha A zřítelnice Harryho Pottera nečetla? Tak šup tam s ním, je fakt dobrý.

continuity Hele, já si nepamatuju skoro žádný letopočet a ještě mám mizernou vizuální paměť a stejně se archeologií živím. Ostatně počítače nám už docela fušujou do řemesla.

MP Marge Archeolog opravdu nemusí být manuálně zručný, na to má brigadníky. A když se něco omylem zničí, přiznejme si to narovinu, chleba levnější nebude. Nezachraňujeme lidské ani zvířecí životy, pořád jsou to jen věci.

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:51
Reakce na MP Marge:

Potrefenáhusa A vubec, cetlas Cerny barony!?  A pamatujes si, jak dopadl vojin Jasanek s krumpacem!? 

​Hele a víš že existují bájná vyprávění starců o tom, jak archeolog X omylem zarazil archeologovi Y krumpáč do zad? Pak šel dělat vědu

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 00:03

brrr a kterej? 

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 00:13
Reakce na brrr:

​Hele a víš že existují bájná vyprávění starců o tom, jak archeolog X omylem zarazil archeologovi Y krumpáč do zad? Pak šel dělat vědu

​Nevim, ale vubec me to neprekvapuje. To bych totiz byla PRESNE ja 

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 00:15
Reakce na brrr:

MP Marge Archeolog opravdu nemusí být manuálně zručný, na to má brigadníky. A když se něco omylem zničí, přiznejme si to narovinu, chleba levnější nebude. Nezachraňujeme lidské ani zvířecí životy, pořád jsou to jen věci.

​Jezismarja, ale tisice let stare!!! No predstavte si, ze by se nekdo vyflakal treba s Tutanchamonovou mumii!! 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 05:11

barbucha male zeny aj anna su skvele, tie som zboznovala, rovnako aj chalupka strycka toma, aj ked som ju riadne miestami oplakala. Co ma este napada, Julesa Verna citala? Take deti kapitana granta alebo 15 rocny kapitan boli skvele. Dobry bol aj tajny dennik adriana mola, tam potom pozor. Len asi prve dve su vhodne pre deti. Zboznovala som aj knihy od Miku Waltariho a ak sa ti to pre nu zda este tazke, v jej veku som citala knihy od Christiana Jaquea, pisal tiez z egyptskeho prostredia ale lahsou formou, napr. Seria ramzes je velmi dobra. Potom napr. DOM SNOV A dom preludov, autora si nespomeniem, je to pribeh egyptskej konkubiny, ktora sa dostane k vyznamnemu vestcovi, ktory ju vzdelava v oblasti mediciny, aby naslesne spachala atentat na faraona(nie su tam velmi rozpisane sexualne veci, skor je zaujimave citat ako bila vychovavana a pod.). Inak z kvalitneho sci fi odporucam Enderovu hru, z novsich aj kniha Ready player one. A napr. Kvalitnejsie fantasy je Sapkowskeho Zaklinac ak to necitala, zo slovenskych autorov Juraj Cervenak, z young adult literatury je teraz popularna Sarah j. Maas, ale v jej knihach je na moj vkus privela opisov sexu na to, ze su to kniky pre nasttocnych...ale dejovo to nie su braky. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 07:49
Reakce na MP Marge:

​Jezismarja, ale tisice let stare!!! No predstavte si, ze by se nekdo vyflakal treba s Tutanchamonovou mumii!! 

​myslim, že můžem dát klidně ruce do ohně, že už se něco takovýho stalo, jenom o tom nevíme 

já jsem kdysi pracovala na brigádě v muzeu a nesli jsme po skončení výstavy věci do depozitáře ve starým prádelním proutěným koši, ale fakt krásný, drahý, starý, a cestou po schodech nám to upadlo a jedna věc se rozbila......a kolega, když jsem tam nad tím málem brečela (profesor na univerzitě), tak lakonicky povídá: "No jo, největší nepřítel sbírky je muzejník...."

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 07:58
Reakce na nolita:

Sweet Potato barbucha  hra na betsy bowovou - to jsem milovala, a mohlo mi být tak těch 12... 

​díky za připomenutí, tu  jsem taky milovala, četla jsem ji pořád dokola

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 08:22

continuity Se neříká

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 11:10
Reakce na MP Marge:

barbucha Tam mi krutost, otroctvi a socialni nespravedlnost vadily taky 

​Ale ja si myslím, že to deťom čítať treba a vysvetľovať im, čo a prečo na tom bolo zle a prečo to bolo nutné meniť. Hej, druhá vec je, čo človek ďeťom dá na čítanie mimo dohľad.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 11:14

Ja by som tiež hlasovala za Hobbita, Annu zo Zeleného domu (prípadne Emily z Nového mesiaca), Harry Pottera, Kiplingovu Knihu džunglí, Narniu, a trilógiu o Johnym od Pratchetta. Prípadne Úžasného Mauritza, ale to je viac fantasy.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 11:16

Jaja ešte "detektívky" od Lindgrenovej, o Kalle Blomqvistovi, sú tuším tri.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 12:26

Koukám, že tam vletím do prvního knihkupectví a vezmu něco z tý klasiky, která bude zrovna k mání... 

Online brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 12:39

slniecko Kalle Blomqvist je super, ale nevím, jestli už na něho není zřítelnice stará? Ten baví naše kluky (7,5 a 5,5).

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 13:42

brrr aj to s tou vraždou?

Tak, ja viem, že som mäkká, no.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 13:42

barbucha toho durrela určitě zvaž, toho jsem taky měla moc ráda, a ještě roalda dahla. pokud jde o harryho pottera, tak potřeba číst knížky u dětí zmizela zfilmováním. dokonce i deník malého poseroutky, na jehož každé další vydání čekali i malí nečtenáři, museli zfilmovat a šlus, už ani řádek:-( si to přehrajou na netu...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 13:44

barbucha Sirotčinec slečny Peregrinové bych koupila

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 13:48

barbucha A co klasickou lehce červenou knihovnu? Sever proti jihu, něco od Daphne du Maurier nebo pak i od Pearl S. Buck? 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 13:51
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Sirotčinec slečny Peregrinové bych koupila

​ale to je pravda... hrozná kravina, ale mít 12, tak se mi to líbí...