Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:11

Karoleena Zamarovsky  ja chtela byt chvilku dokonce archeolozka. pak mne to vzhledem k totalni neschopnosti zapamatovat si data razene chronologicky (ja si nepamatuji ani kdy jsem koncila skolu, vsechno si dopocitavam) preslo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:13

Karoleena 

Děsivý dějiny jsem nakoupila vlastním harantům v blahé naději...  měla jsem ty prachy radši prochlastat  

Já to chci jen zkusit, protože tyhlety přežvejkaný historie, bohatě ilustrovaný - pro lenochy, mě nějak nepřesvědčily. Buď tě (kvalitní) příběh a kniha chytne, a pak je to výhra... v jakýmkoliv oboru, nemusí jít jen o dějiny, i když to by mě potěšilo. No uvidíme. Jen mě prostě napadlo, když vidím co zřítelnice čte (t.j. ty aktuální bestsellery), že bych se měla postarat, aby nahlídla i někam jinam.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:15

barbucha to si pamatauji taky, jak pani zjistila, ze je Tom kluk  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:16

continuity tak Jacka Londona já považuju fakt za první ligu a Tulák po hvězdách je boží úplně nejvíc...(ale jako zrovna ten Dickens a Chaloupka strýčka Toma....to bych fakt nedoporučila ... ale třeba tu zmíněnou Annu ze Zelenýho domu jsem milovala, stejně jako Malé ženy. A taky mám strašně ráda Tátu Sekáče, nevim teda, jestli to neni malinko pro starší. 

Mně třeba ten Pán Prstenů přijde taky už pro starší, já jsem to četla prvně asi ve 13 a nešlo to, přišlo mi to strašně zdlouhavý, k příběhu jsem se ani pořádně nedostala, a to jsem fakt četla i etikety z pracích prášků, prostě všechno. Až pak na gymplu mě to hrozně chytlo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:17

continuity 

Tak dobře, možná Pána prstenů vezmu na milost  

A Zamarovskýho jsem milovala... taky jsem na chvíli koketovala s myšlénkou archeologie! Hlavně jsem se ale rozhodla, že vyřeším tajemství těch Etrusků  Nějak na to nedošlo 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:21

Potrefenáhusa 

Jo Táta Sekáč!!!  Měla jsem, super byl!

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:22

barbucha 

Taky se přimlouvám za Pána Prstenů a začít Hobitem.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:23

barbucha hele a ten Harry Potter, to je ale krásný čtení, škoda, že mi neni 12, abych to mohla číst znova...i když voni už to dneska asi znaj z tech filmů, ale fakt to jsou knihy, co zas přitály haranty ke čtení, dokonce to četli i anglicky, jak se nemohli dočkat, až vyjde česky další díl...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:23

barbucha Táta Sekáč je fakt 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:25
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha Táta Sekáč je fakt 

​To teda je!

Jo Harry Potter v angličtině, to je snad to jediný, co mladej pán kdy v AJ přečet 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:25

Potrefenáhusa ja bych zacla prave proto Hobbitem, to psal Tolkien puvodne pro svoje vlastni deti. nase deti to maji jako audioknihu na dovolene, mladsi to moc nebavi, ale starsi to uz dava a to ji je devet. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:28

continuity určitě, ten Hobbit

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 22:28

Potrefenáhusa To je pravda!! Hlavně mi teda přišlo boží jak se mnou ten Harry Potter taky tak nějak dospíval a rostl, první díl vyšel když mi bylo tak deset a poslední v mých 18 nebo tak? A hrozně ráda na to vzpomínám, jak jsem to četla pořád dokola až do zblbnutí, poslední dva díly jsem právě četla zčásti anglicky a zčásti v amatérským fanouškovským překladu, úplně to vidím, jak jsem doma tiskla postupně na tajňačku ty stovky stránek na tiskárně abych mohla číst i jinde než na PC a táta pak detektivně pátral, jak je možný, že v tiskárně neustále nejsou papíry ani toner. Achjo. 

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:08
Reakce na barbucha:

MP Marge 

Ale jo, to prostředí samozřejmě... jenom - četla jsem ho taky jako dítě, a nijak zvlášť mě to nepohoršovalo. Neuvažovala jsem nad tím, protože jsem to brala jako veselý historky těch kluků. A nejvíc si pamatuju doteď (protože jsem to od tý doby už neotevřela), jak proběhla ta zkouška jestli kluk nebo holka - když mu něco hodili (teď už nevím kdo), tak aby to zachytil, srazil rychle nohy k sobě (místo co holka by je roztáhla kvůli sukni). To už tehdy mi přišlo zvláštní (dneska bych řekla archaický) - protože jsme už taky nosily kalhoty 

​Jo, jo, to si taky pamatuju, ze jsem si hned rikala, ze dnes uz by to neplatilo   Mimochodem, to nebylo primo v Tomovi Sawyerovi, nybrz v Huckleberry Finnovi. ale Ale jinak mi tehdejsi postoj Americanu k Afroamericanum strasne vadil - bylo to jedine, co se mi na obou knizkach nelibilo. Mozna to bylo tim, ze Chaloupku strycka Toma jsem cetla PREDTIM, tak jsem byla na danou problematiku citliva...

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:12
Reakce na continuity:

MP Marge ja bych to tu scenu vysvetlila tak, ze to byla doba, kterou uz opravdu nechceme znovu zazit. konkretne Amerika se z rasizmu vymanila docela nedavno (nekdy teda mam pocit, ze jsme se jeste nevymanili ani my) a je potreba o tom mluvit. 

 

​Ja bych nerada brala nekomu iluze, ale mne nepripada, ze by se Amerika z rasismu vymanila - to bude myslim jeste dlouha cesta k tomu. 

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:15
Reakce na continuity:

Karoleena Zamarovsky  ja chtela byt chvilku dokonce archeolozka. 

​Ja taky - nez mi rodina vysvetlila, ze archeolog musi byt sikovny a manualne zrucny kvuli vykopavkam 

Jako malou me fascinoval stary Egypt i Sumer. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:27

MP Marge na krumpáč, motyčku a lopatu zadnej extra sicflajš potřeba není 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:31

MP Marge 

Já si už nepamatuju, kterou jsem četla dřív, jestli Chaloupku nebo Toma S. V každým případě se ale přiznám, že mi ten postoj nijak nevadil (nepohoršoval), brala jsem to jako historickej kolorit a danou věc toho období - stejně jako dejme tomu v Sinuhetovi nebo třeba Spartakovi... 

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:41
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge na krumpáč, motyčku a lopatu zadnej extra sicflajš potřeba není 

​Hele, ale treba pak najdes nekde v hrobce koralkovej limec a musis ho koralek po koralku rozebrat a vsadit do plasteliny 

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 23:42

Potrefenáhusa A vubec, cetlas Cerny barony!?  A pamatujes si, jak dopadl vojin Jasanek s krumpacem!?