Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 18:31

barbucha DSD si ve 13 zamilovala How to kill a Mockin’bird.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 18:57

Sweet Potato 

No, názvy vypadaj slibně  a autor? Budu to hledat spíš podle nich...

Ale nevím, jako klasická literatura mi to nezní 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:17

barbucha Brambora Ti doporučuje Jako zabít ptáčka. Radši bych šla do Malých žen nebo Pýchy a předsudku. Nebo do Vinnetoua

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:21

brrr 

Tak Jako zabít ptáčka asi ještě vynechám  Ale i Pýchu a předsudek, Austenovou jsem si vychutnala až pozdějc... Ale vidiš to, Vinnetoua bych možná mohla zkusit. Nebo Setona třeba. Jestli to není už moc out... a spíš pro kluky?

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:25

barbucha 

Jsem měla v tomhle věku moc ráda Bibi od dánské autorky Karin Michaëlis.

Ale nevím tedy, jestli to ještě vychází, jestli to není příliš archaický....

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:29

barbucha No, protože je to pro holku, tak ti nedoporučuju třeba takové Děti kapitána Granta. A to mám verneovky moc ráda.

Harry Potter je asi pasé, co?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:29

barbucha já jsem jako zabit ptacka ve 12 milovala, i když jsem asi nepochopila úplně vsechno.pycha a předsudek mě nebaví furt (film jo), to už je fakt moc pravek (samozrejme narozdíl od Jane Eyre )

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:31

Potrefenáhusa Ty jsi četla Ptáčka ve 12? Ty jo, klobouk dolů. Já v té době valila verneovky, mayovky, foglarovky. a pak jsem začala ujíždět podobně jako plukovník Potter z MASH na Zane Greyovi.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:33

Ještě jsem jako malá měla ráda Ať žije Kapka!, tu jsme měli po babičce.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:39

brrr no mozna ještě driv, ale já to fakt miluju, dokonce jsem si kdysi koupila zkrácenou verzi v angličtině, jenze jak jsem to četla mockrát, tak jsem přesně věděla, co tam chybi

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:41

barbucha no zeby Vinnetou byl nejaka extra kvalitnejsi literatura pro mladez nez mladeznicke fantazy 

ja nemam vubec odhad, ale pokud ji bavi dobrodruzna literatura co Jack London? nebo Mark Twain: Tom Sawyer?

Verneovky me zoufale nebavily (nikdy), i kdyz fanousek scifi jsem dodnes veliky. akorat tak Dva roky prazdnin. 

cervenou knihovnu jsem necetla nikdy, jedine svedsky romatizmus. co mi pripomina ty knihy od Lagerlofove, co jsou vhodne pro deti uz ma asi prectene?

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 19:54

barbucha Charles Dickens - David Copperfield, Príhody Olivera Twista, Vianočná koleda...ak je už vyspelejšia čitateľka.

Alebo zo súčasnejšej literatúry - ( ale neviem, či sú aj v češtine) Piers Torday - Posledná divočina,  David Walliams - Babka gaunerka, Matilda Woodsová - Chlapec, vtáčik a truhlár.....

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 20:00

continuity Tom Sawer je super, posloucháme ho teď s klukama. Akorát nevím, jestli není na dnešní dobu moc rasistický. "Potopil se přívoz." - "A stalo se někomu něco?" - "No, utopil se jeden černoch." - "A já se bál, že se utopil nějaký člověk."

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 20:27

barbucha Myslím, že Pagnol dítě moc neosloví, chybí tam zásadní dějová linka. Bibi jsem milovala, ale nevím, jestli už to není moc retro?

Co Hra na Betsy Bowovou? (autorku si teď nevybavím)

Jedenáctiletá teď čte Toma Sawyera. Obě hltaly Randsoma a knihy Enid Blythonové (Správná pětka a pod) ta mladší i Jackie Wilsonovou. 

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 20:31

Sweet Potato 

No jo, Vlaštovky a Amazonky 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 20:32

Sweet Potato luciole Nevím, jestli dnešní 12tiletá slečna není na Vlaštovky a Amazonky už moc velká. Připadají mi pro děti tak 8-10.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 20:38

brrr Proto píšu “hltaly”. A myslím, že většinu slečen takový May nebo Verne už tuplem neosloví.

Jinak, mladší si teď půjčila od spolužačky Mause, jsem zvědavá, jak si s tím poradí.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 20:40

luciole 

Bibi si píšu, dánská autorka by mohla bejt bližší... (myslela jsem i na Lagerlöfovou continuity samozřejmě, ale tu jsem si vychutnala až v dospělosti v podstatě).

Biely kvet 

Dickens je super, ale toho by ještě nedala, obávám se - ty dlouhý popisy a je smutnej... ale jednou jí ho vnutím! To musí! 

brrr Sweet Potato 

Tom Sawyer by moh... rasistický mi to nepřijde, ale chce to znát trochu souvislosti samozřejmě, a to si nejsem jistá. Zato ale hele - taková Chaloupka strýčka Toma... tu Švédi taky určitě vydali  že by se jako vnořila do problému...

Pagnol se mi zdá v cajku, vždyť je to z pohledu malýho kluka... no taky je to smutný teda. Ale zkusila bych ho.

Dík všem!

Ona chodí samozřejmě i do knihovny, tak bych mohla nějakou pěknou koupit jako dárek, a ze zbytku sestavit jakože povinnej čtenářskej deník, ne?

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 20:42

Sweet Potato S tím Mayem nebo Vernem máš nejspíš pravdu.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 20. zaří 2018 20:47

brrr 

Tak později jsema hltala třeba Natašu (Pět holek na krku atd.) od Ivy Hercíkové. Ale to už je taky retro, že jo. A ve Švédsku to asi nevyšlo...