Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 13:52

nolita Já to četla v devětatřiceti a dobrý

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 13:53

slniecko No my máme právě jen to s tou vraždou. Ale na CD teda, ne jako knihu. Popravdě po tom, co máme přečteného celého Harryho Pottera i Záhadu hlavolamu je nějaká vražda dědy Grenna vůbec nerozhází. Ale my jsme s knížkama trochu dopředu, uznávám.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 14:23

brrr Harryho Pottera zvažujem, či dám 6-ty diel do ruky 11-ročnému...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 14:47
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Sirotčinec slečny Peregrinové bych koupila

​Píšu si 

Isca 

No tahle klasika je samozřejmě v plánu, ale myslela jsem že (stejně jako s Jane Eyre třeba) ještě chvíli počkám. Jih proti Severu jsem četla tak ve 14-15, a bylo to tak akorát. Ale kdoví, jak se dnešní haranti orientujou v citový oblasti.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 15:16

Mutziputzi ok 

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 15:21

Mutziputzi já ve 43 a nic moc už

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 15:32
Reakce na Potrefenáhusa:

​myslim, že můžem dát klidně ruce do ohně, že už se něco takovýho stalo, jenom o tom nevíme 

já jsem kdysi pracovala na brigádě v muzeu a nesli jsme po skončení výstavy věci do depozitáře ve starým prádelním proutěným koši, ale fakt krásný, drahý, starý, a cestou po schodech nám to upadlo a jedna věc se rozbila......a kolega, když jsem tam nad tím málem brečela (profesor na univerzitě), tak lakonicky povídá: "No jo, největší nepřítel sbírky je muzejník...."

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 15:45
Reakce na slniecko:

​Ale ja si myslím, že to deťom čítať treba a vysvetľovať im, čo a prečo na tom bolo zle a prečo to bolo nutné meniť. Hej, druhá vec je, čo človek ďeťom dá na čítanie mimo dohľad.

​Jasne, o tom zadna. Predstirat, ze se nektere veci nikdy nestaly, urcite neni reseni. Jen bych si prave pohlidala, aby dite znalo historicke souvislosti a HLAVNE chapalo, ze jen proto, ze k nekterym vecem v minulosti dochazelo, to neznamena, ze jsou OK.

Tady v USA se obcas rozpouta bourliva diskuse o tom, jestli To Kill a Mockinbird by melo zustat soucasti povinne cetby na skolach, protoze pry rasismus popsany v knize by mohl neblaze ovlivnit emotivni stav studentu. Nekteri argumentuji zejmena emotivnim stavem afroamerickych deti. Ovsem to jsou potom vetsinou ti, kteri prosazuji ucebnice dejepisu, ktere hovori o otrocich dovazenych z Afriky jako o "emigrantech, kteri prichazeli za pracovnimi prilezitostmi" (videno na vlastni oci). Proste temne stranky americke historie je nejlepe ignorovat a predstirat, ze se nikdy nestaly 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 15:48

MP Marge emoční

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 16:40
Reakce na MP Marge:

Proste temne stranky americke historie je nejlepe ignorovat a predstirat, ze se nikdy nestaly 

​to americkej môžeme škrtnúť, to je proste klasika všade

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 19:36
Reakce na slniecko:

brrr Harryho Pottera zvažujem, či dám 6-ty diel do ruky 11-ročnému...

​Tak já jsem 4-7 díl zvažovala docela dlouho. Na druhou stranu, u nás pohádky už dávno nejedou, máme za sebou i třeba Dva roky prázdnin, Lovce mamutů, atd. Starší má přečteného třeba celého Poseroutku nebo Jirkův tajný klíč k vesmíru od Hawkinga. Toma Sawyera a Hucklberryho Finna jsme zatím jenom poslouchali.

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 20:27
Reakce na slniecko:

​to americkej môžeme škrtnúť, to je proste klasika všade

​To je smutne 

Online continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 20:40

brrr kolik mu je? Ten Hawking by mohl mit u nas uspech, ale zdalo se mi to brzo 

Offline Pinot Noir
Avatar
24460 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 20:50

barbucha A co Pollyanna? Nebo to už je pro dnešní holky out? Vůbec netuším, co se teď čte...

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 21:38

continuity 7,5. Hawkinga jsou 4 díly, první přečetlo dítko za víkend. Teď má nějaké nečtecí období, tak v druhém moc nepokračuje. Já to teda nečetla (chystám se), muž se u toho bavil.

Online continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 21. zaří 2018 21:51

brrr diky za tip. vcera mi hodila ho hlavu My z ostrova Saltkrakan, ze pry dobre vim, ze ji bavi ty detektivky!

ale vermir taky, to by ji mohlo chytnout. 

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 09:36

barbucha hele zaklinace pro 12 letou uplne asi ne, je to dost realisticke. Za me philip pullman, serie svetla severu, hlavni hrdince je cca 10, mohlo by se ji to libit. Pak od stejneho autora myslim rubin v kouri, paradni detektivka pro dospivajici holky ze stareho londyna. Pak od gaimana kniha hrbitova, nikdykde, nebo dobra znameni. Vsechno realne s trochou fantasy. Vim ze jsi nechtela fantasy, ale zkus jeste serii abhorsenka (Sabriel, Lirael, abhorsenka)garth nix je autor. Starsi knihy, ale moc pekne, inteligentni, primerene strasidelne. Pak klasika, ostrov pokladu, vlastovky atd. Ja v tom veku hltala uz pratchetta, sapkowskeho, poea, atd :D ty moderni radoby fantasy plne upiru a andelu me moc neberou a to prectu vse co se mi dostane do ruky...jo mam pocit ze uz nejak v tom veku jsem cetla jih proti severu:D 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 09:43

rasaNori jeho temné esence  ale nevim, jestli to není moc drsný 

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 11:07

Potrefenáhusa hanba ti! Jeho sera hmota! Ty uz to znas asi pod tim druhym nazvem, ja mam doma ty uplne puvodni knihy. Kde vily jsou vily a nikoliv carodejnice a kukatko neni kukatko ale dalekohled:)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 22. zaří 2018 11:10

rasaNori já to znám pod his dark materials :-) ale hanba mi :-)