Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. června 2018 10:01

nolita ježiš marquez  od toho sem přečetla asi úplně všechno kromě toho jeho životopisu..

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. června 2018 10:08

Ounz já četla i ten životopis, ale je to celkem složité čtení, je tam hodně věcí z tamní historie a politiky a přiznávám, že o politické situaci toho moc nevím, a bez té znalosti se to, aspoň mně, špatně četlo, dost jsem se v tom ztrácela... byla jsem na to dost natěšená, ale nakonec jsem si to neužila. jeho knihy jsou daleko lepší, teď jsem znovu otevřela lásku za časů cholery a je to prostě paráda... úplně to dokáže člověka vtáhnout... 

kombinuju to se zimbardem a jeho luciferovým efektem, aby té krásy nebylo zase tolik...

malá narážka na nedávné téma - nemůžu se vždycky dočkat, až ráno vstanu a budu si číst :-) 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. června 2018 10:15

nolita  žejo po ránu je to super. Já právě ten životopis odložila, blbě se mi to četlo, ale myslela sem si, že se k němu vrátim..

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. června 2018 10:20

nolita toho mám nachystaného na nočním stolku, zatím jsem četla jen Sto roků samoty.

Murakami je fakt dobrej, jsem ráda, že většinu jeho knih mám teprv před sebou.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. června 2018 10:32

Ounz však uvidíš, já to sice přelouskala, ale nebylo to ono... vlastně si z toho ani nic nepamatuju, kromě toho, že měl problémy s pravopisem (to bylo hned na začátky, kdy byl ještě malý nebo hodně mladý, a tudíž ještě stál mimo ten politický život...)

nellielovett já naopak skoro všechno četla, ale právě se k tomu ráda po nějaké době zase vracím... protože vím, co čekat, tak to úplně cítím, že mám náladu na nějakou knížku od něho...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. června 2018 10:33

nellielovett sto roku samoty je jedna z mych vubec nejoblibenejsich knih, cetla jsem ji x krat:-)

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. června 2018 10:34

viktorka_od splavu taky se k ní chystám vrátit.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. června 2018 10:57

nolita no tak sem na sebe zvědavá, ale tím míň se mi do toho chce, když to tu čtu..je tolik dalších knih..

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. června 2018 11:01

Ounz osobně bych to taky tak viděla, jen jsem tě nechtěla úplně odradit... ale podle mě, pokud se ti do toho nechce, tak fakt o nic nepřijdeš... 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 18. června 2018 11:48

nolita Marquez je pro mě taky  - nedávno jsem dělala čistku v knihovně (fakt hodně velkou čistku - knížky, u kterých není aspoň 90 % šance, že je budu číst znovu, letěly směr charitativní antikvariát), ale Marquez to přežil :-). 
Co od něj čtete?

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. června 2018 11:52

Zina momentálně tu lásku za časů cholery, ale četla jsem, a mám, od něho spoustu knížek... 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 18. června 2018 12:04

nolita dík, tyhle informace se hoděj..

Online luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 18. června 2018 12:05

Zina 

Dvanáct povídek o poutnících a Láska za časů cholery jsou moje nejoblíbenější.

Offline Aranel
Avatar
4502 příspěvků moje polička 18. června 2018 15:05
Reakce na nolita:

nellielovett já naopak skoro všechno četla, ale právě se k tomu ráda po nějaké době zase vracím... protože vím, co čekat, tak to úplně cítím, že mám náladu na nějakou knížku od něho...

​Takhle to mám s Murakamim taky 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 18. června 2018 15:17

nolita Já mám doma jen 4 kousky - k Choleře ještě Samotu, O lásce a jiných běsech a Kroniku ohlášené smrti, a jak jsme to rvala do té knihovny, tak jsem si říkala, že bych si přečetla i něco, co neznám. tak dkybyste měla nějaký tip?

luciole Dvanáct povídek o poutnících - píšu si :-)

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. června 2018 15:45

Zina ja mam nejradsi tech sto roku samoty a pak lasku za casu cholery, ostatni jsou taky fajn... takze asi muzes sahnout po cemkoliv, konkretni tip nemam, co jsem cetla, se mi libilo, byt ne tak moc, jako ty prvni dve ( z tech jsem uplne nadsena) nenadchnul me ten jeho zivotopis teda, jak jsem psala...

Online Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 18. června 2018 19:45

nolita Marquez je jeden ze spisovatelů, ke kterým se pořád vracím...

a čtení brzy ráno je taky super 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 19. června 2018 07:33

nolita laska za casu cholery se mi libila moc 

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 19. června 2018 09:14

Přečetla jsem jnihu Případ Adolf Loos. Kniha pojednává o soudním procesu se slavným architektem, který byl v roce 1928 obžalován z obtěžování děvčátek. Kniha je i zajímavou sondou do fungování rakouského soudnictví. Loos nakonec dostal podmínku. Co mne zarazilo, že se o tomto bodě Loosova života v Česku nemluví. Vloni jsem navštívila už podruhé Müllerovu vilu i tři Loosovi interiéry v Plzni - což znamená, že jsem 4x slyšela architektův životopis. O soudu nepadlo ani slovo. I na české wiki se o tom nic nepíše (na anglické a německé wiki to je). Nemuselo by se přitom při prohlídce rovnou říkat, že to byl pedifil a očerňovat jméno slavného architekta. Případ nebyl jednoznačný (i o tom je kniha), pravdu po tolika letech nikdo nezjistí, Loos byl nemocný, ale při vyprávění o jeho životě bych to zmínila. Kniha samotná se čte dobře. Neutápí se v právních pojmech.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33683 příspěvků moje polička 19. června 2018 09:24

Malvin knihu jsem nečetla, ale na těch Loosových interiérech jsem v Plzni byla letos v zimě. Bylo to super!