Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. června 2018 17:35

Tulipe tak to se podle mě nevylučuje, prostě jiný žánr... já si taky klidně přečtu marqueze i nesba :-), jen teda od každého očekávám něco jiného...

jinak od pamuka jsem četla jednu knihu, která se mi vůbec, ale vůbec nelíbila, a byť autorům, kteří mi nesednou, dám zpravidla více šancí, tak tady jsem se k tomu ještě neodhodlala :-)

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 04. června 2018 17:41

Tulipe Jako že je to nesourodý? To asi jo, ale já jsem schopná mít na jednom nočním stolku rozečteného  Prousta a na druhém Kulhánka, prostě jiný žánr, jiná očekávání :-).

Edit: Nolita byla rychlejší.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 04. června 2018 17:49

nolita Jo, s Pamukem máme očividně stejný problém.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 04. června 2018 17:51

Zina Taky nemám problém skákat od jednoho žánru k druhému, teď to dělám na střídačku; jednu svoji a jednu "intelektuálnější" od kolegy.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 04. června 2018 18:05

nolita Zina číst různé žánry  je samozřejmě normální, já se přece nedivím, že se někomu líbí historický román i detektivka.  Mně jde právě o tyto dvě konkrétní knížky, timhle Pamukem jsem se prokousavala dlouho a považuji ji za dost náročnou četbu, zatímco Dívka ve vlaku mi přišla jako strašný kalkul, hrozne mě ta knížka zklamala. Pritom jinak detektivky můžu. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. června 2018 18:24

Tulipe jasne, chapu, podle me se to nevylucuje ani tak, je to o tom ocekavani - obecne... divku ve vlaku jsem ale necetla, videla jsem film, coz byla takova oddechovka...

Offline zelene.oko
Avatar
557 příspěvků moje polička 12. června 2018 16:57

Vím, že už to tu bylo mnohokrát, ale nemám moc čas pročítat zpětně. Poradil by někdo dobrou severskou detektivku? Je to dárek a já tomuto žánru vůbec nerozumím. Naposledy jsem dotyčné kupovala Sovu a Anděl visí v lese a bylo přijato s nadšením. Docela se mi pozdává Poslední zkouška (Rosenfelt, Hjorth), ale asi bych si nechala spíš poradit. Děkuji.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 12. června 2018 20:15

nolita od pamuka si dej istanbul nebo novy zivot, ty se tak bezbreze nerozlevaji :)

Ja mam k nemu rozporuplnej vztah, ale prirovnani k egyptanu sinuhetovi mi peijde trefny.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 12. června 2018 20:33

Lilly_Ku Sinuheta jsem četla opakovaně, ale ten Pamuk mi nějak nejde. Připadá mi to nesrovnatelné.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 12. června 2018 20:45

brrr ja verim, ze to je individualni. asi jsem to nenapsala dost jasne, myslela jsem pocity z tech knih, ne vylozene styl, jakym jsou psany.

u pamuka vnimam stejne jako u sinuheta melancholii, ktera prostupuje celou knihou. takova mensi orientalni depka :)

Edit doplneni: treba ten istanbul je fakt naprosto oddechovej, zejmena ho doporucuju precist vsem, co se tam chystaj. je to takovy pruvodce dusi mesta, cetla jsem ho nez jsem tam jela a hodne mi to dalo, vsimala jsem si tam pak veci, ktery bych asi jinak minula...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 12. června 2018 20:50

Jinak protoze jsem nemohla sehnat Neopoustej me v cestine jako e-book, docetla jsem ted Maly zivot a byl to teda silnej zazitek.

Ted se chystam na Lapace prachu a este mam teda rozectenej Kompas od Mathiase Enarda, to je to o muzikologovi a orientalistce a hodne se tam v druhem planu probira historickej vztah zapadu a vychodu. je to takova pekna pripominka toho, co oba svety spojovalo a spojuje a zejmena to je pribeh romanticke lasky, takze si obe me ja prijdou na sve 

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 12. června 2018 21:02

Já teď dočítám Severní vody od McGuireho. Dostala sem to jako dar. Je to hodně drsný, pomerně expresivní popisy, ale čte se to dobře, je to docela napínavý.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 12. června 2018 22:22

Ounz Severní vody jsem tu nedávno opěvovala, ty jsou fakt dobré. Z podobného ranku jsou i Proroci z fjordu Věčnosti (K. Leine)

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 12. června 2018 22:26

Lilly_Ku Ten Kompas vypadá zajímavě.

A jsem ráda, že se Malý život líbil, mi totiž hodně.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 12. června 2018 22:27

Lilly_Ku diky za tip... ja cetla zatim jen to muzeum nevinnosti (asi teda se to tak jmenuje, cetla jsem to anglicky) a bylo to desne, hlavni vinu na tom teda me totalne nesympaticky hlavni hrdina, ten byl proste na ranu...)

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 12. června 2018 22:41

Sweet Potato Dívka ve vlaku... Já totéž, včetně toho zmatení a následného "jo aha, voni sou dvě" 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 12. června 2018 22:53

Gellnerova  (Třetí už jsem neprošvihla)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 12. června 2018 23:37

jsem slupla o víkendu zapůjčený Blackout https://www.kosmas.cz/knihy/232602/blackout/, jako jo, téma dobrý, technicky relativně ok, mě to osobně hodně zajímá... ale provedení dost strašný, ta lyrická dějová linie, jazyk (což může být překladem), politické směřování... no teda uff. tzv spotřební literatura a ještě i ideologicky zacílená.

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 12. června 2018 23:50

zelene.oko Z hlavy mne napadly detektivky od těchto autorů:

Asa Larsson(ová) - detektivky s Rebeckou Martinssonovou, první je Sluneční bouře

Jussi Adler Olsen - znám případy oddělení Q, už je to asi 7 knih, první je Žena v kleci

Stieg Larsson - Millénium, první díl je Muži, kteří nenávidí ženy

Lars Kepler - teď si nevzpomenu, co jsem četla, ale bylo to dobře napsané :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 13. června 2018 00:01

Emi od keplera jsem cetla jednu knihu, taky si ted nevzpomenu na nazev, ale hodne me prekvapilo jak to bylo pohadkove, nerealne.