Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 29. června 2018 19:26

brrr Ounz mela jsem to stejně, pak mě to pohltilo, pěkně vystavěný příběh

ten od stejneho autora ctu Pravidla zdvorilosti, to je zase uplne jine,  je to zajimave tema, ale poradne zacist se zatim nemuzu, jsem uz asi ve tretine

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 29. června 2018 20:36

Tulipe no já sem samozřejmě hned přemejšlela, jestli si mam koupit i tu druhou..no zatim mám jiný zásoby, tak uvidím..

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 29. června 2018 22:02

Tulipe Ounz Pravidla zdvořilosti jsem četla jako první a dala jsem je za pár dnů. Jako v táhlo mě to, ale docela mi vadilo, jakou měla hlavní hrdinka pořád kliku.

Už jsme tu psala, že jsem o víkendu přečetla Nestvůru z Essexu? Takové prázdninové čtení, není to špatné.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 30. června 2018 22:15

brrr     vcera jsem se konecne zacetla, ale presne, prijde mi to takove nepravdepodobne.. ale pribeh je zajimavy

Ja jsem predtim docetla jednu starsi  od Murakamiho "Na jih od hranic, na zapad od slunce" - kratsi, dobre se to cetlo...

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 03. července 2018 13:27

Nevím, zda to tu už nezaznělo, nechodím se, ale o toto se podělit musím: Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky. Konec rudého člověka.

Akorát to není moc letní čtení.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 08. července 2018 17:01

Po dlouhý době sem se vrátila k myceliu a teda, asi sem odvykla nebo co, ale zatím peklo. Řekněte mi někdo, že se ten čtvrtej díl zlepší..

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 09. července 2018 15:01

Jiří Padevět  - Ostny a oprátky - krátké příběhy (nebo spíš momenty v životě lidí) ve 20. století... 

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 09. července 2018 18:44

Přidávám tip na detektivku - Sucho od Jane Harper. Četla jsem v originále, tak nevím, jestli nezprasili překlad, ale přišlo mi to hodně dobrý. Dlouho jsem nečetla takhle dobrou detektivku s klasickou zápletkou. 

Budu muset jít do sebe, nějak poslední dobou sjíždím letní čtivo od jara do zimy:) 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 09. července 2018 22:48

Ounz me bavily všechny díly a netrpělivě čekám na ten poslední. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 10. července 2018 07:57

Mulen dík, já to nějak pokořim, teď na začátku je tak nějak moc těch emocí..

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 10. července 2018 19:50

Ounz mě taky chvíli trvalo se do toho začíst. Tak ať tě to chytne 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 10. července 2018 19:53

Mulen dík  

Offline MP Marge
Avatar
5724 příspěvků moje polička 12. července 2018 20:11

Ctu "Ty" od Caroline Kepnes dle doporuceni na mem oblibenem blogu, ktery uverejnil seznam "knizek na leto, ktere NEJSOU typicke milostne pribehy". Zatim opravdu nelituju. Ze zacatku bylo trochu tezke si zvyknout na vypraveni ve druhe osobe, ale ted uz mi to nevadi. Je to vyborne psychologicky propracovane a napinave v jednom; nemuzu se dockat, jak to dopadne! Neznate nekdo? 

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 12. července 2018 21:27

Jako oddechovku vřele doporučuji Liv Constantine - Poslední paní Parrishová. Přečteno během dvou dnů

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 13. července 2018 08:11

MP Marge mam doma uz nejakou dobu a nezacetla jsem se do toho.ale osobne nemam rada,kdyz vypravecem je posuk (jestli se mi to teda s necim neplete).mozna tomu dam ale jeste sanci! Mohla bys prosim dat odkaz na ten seznam?hodila by se mi totiz inspirace...

Offline MP Marge
Avatar
5724 příspěvků moje polička 13. července 2018 18:01

Gatita Pokusim se ten clanek najit, ale nic neslibuju; ja jsem si ho neulozila, protoze jsem si vsechny knizky, ktere vypadaly zajimave, hned ulozila na Goodreads, tak uz nebyl potreba.

A jinak jo, pamatujete si dobre, posuk je vypravecem 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 13. července 2018 18:17
Reakce na Ounz:

Po dlouhý době sem se vrátila k myceliu a teda, asi sem odvykla nebo co, ale zatím peklo. Řekněte mi někdo, že se ten čtvrtej díl zlepší..

​mně přišla čtyřka asi nejhorší (z hlediska té sračkovitosti, eee přívalu emocí;-) pětka mnohem lepší. akorát jsem to zčásti asi zapomněla a nevím, jestli až/jestli bude šestka se k tomu vůbec budu chtít ještě vrátit...

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 13. července 2018 18:20

viktorka_od splavu dík, no já se mořím se čtyřkou furt a jako zuby nehty. No taky po delší době´ šestka už by ale měla vyjít v srpnu ne?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 13. července 2018 18:23

jinak vlivem absence internetového připojení jsem o dovolené přečetla nějaký relativně nový český knížky a mám z toho trochu smíšené pocity, ale jsem ráda, že jsem se k tomu dostala. a konečně jsem se pořádně začetla i do Mlýnu na mumie a to je teda fakt hodně hodně dobrý:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 13. července 2018 18:24

Ounz no jenže já tu čtyřku a pětku dala hned jak vyšly, což už je kolik, rok? ne, koukám dva.