Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 13. ledna 2018 21:32

Karoleena Paměti mojí babičce mám nachystaný na hromâdce vedle postele. Na to jsem zvědavá. Nedávno jsem byla v Hadivadle na představení Macocha, dle knižní předlohy P.Hůlový, no a to mě moc nevzalo.

Sedmou funknci jazyka zmiňoval někdo tady, myslím, to mě taky zaujalo.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. ledna 2018 21:35

nellielovett paměť mojí babičce je podle mě její nejlepší kniha

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 13. ledna 2018 21:43

Ounz Macochu jsi četla? Ono to je možná dobrý, jen mi nesedlo to představení. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. ledna 2018 21:52

nellielovett no, koupila a nečetla, začala sem teda, ale nějak mě to nechytlo no..četla sem ale jiný a ta pamět mi přišla nej.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. ledna 2018 21:54

nellielovett a ještě se mi líbilastanice tajga

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 14. ledna 2018 07:47

Ounz Stanice tajga zní podle popisku dobře, po tom se koukne, pokud se mi bude líbit Paměti mojí babičce. Díky.

Offline Aranel
Avatar
4539 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 12:26

Ounz Mám to stejně, Umělohmotný třípokoj jsem ze vzteku hodila do kouta, Macochu dočetla se skřípěním zubů, že to bylo tenký. Ale Paměť mojí babičce mě brala a Stanice Tajga taky dobrý.

Karoleena Sedmá funkce jazyka je neuvěřitelná, nevím, jak to čtou nelingvisti, ale já jsem umírala smíchy. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 12:27

Aranel umělohmotnýtřípokoj sem dočetla, i když mě děsně štvala ta vypravěčka. Do macochy sem se ještě nedonutila

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 12:29

nellielovett ja myslim, ze ona je presne ten pripad, ze kazda dalsi kniha je horsi, bohuzel

Pamet moji babicce je ale super

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 12:31
Reakce na baltik:

nellielovett ja myslim, ze ona je presne ten pripad, ze kazda dalsi kniha je horsi, bohuzel

Pamet moji babicce je ale super

​souhlas:-)

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 12:32

baltik tak to jsem vybrala dobře. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 13:21

Ounz Aranel No, pokud jde o Macochu, tak já jsem podle údajů z mého profilu na Goodreads už od března 2014 stále na straně 8. :D Mám pokušení si to odtam z rozečtených knížek smazat, ale furt si právě říkám to dáš, dyť je to tenký... 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 13:37

Karoleena no..někdy i ty tenký se nedaj 

Offline Sweet Potato
Avatar
34887 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 13:39

Ounz Mně se tedy Třípokoj líbil od ní snad nejvíc. I když samozřejmě zároveň iritoval.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 18. ledna 2018 13:42

Sweet Potato no mně nejvíc ta paměť a pak tajgu no a těípokoj jako třetí. To ostatní už sem buď nedočetla nebo vůbec nezkoušela nebo nelíbilo

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 24. ledna 2018 11:17

Přečteny první dva díly fantasy ságy Naslouchač a Faja od Petry Stehlíkové. Knihy jsou vyprávněny z pohledu dítěte jako Harry Potter. Odehrává se to v budoucnosti (byť většina děje je v kulisách středověku) a je třeba pochopit mnoho nových slov jako v Kostičasu. Sága je plná děje, dobrodružství jako Píseň krve. Pokud se vám tyto knihy líbí, bude se vám líbit i tato sága. Stylisticky je to jednoduché, ale zase to odpovídá dětskému myšlení. Osvěžující je, že zde zatím není ani náznak červené knihovny. Má to být trilogie, což mi po přečtení duhého dílu přijde na uzavření příběhu málo. 

mysmat
Avatar
25. ledna 2018 06:19

Helen Fieldingová Celebrity pro Afriku [Cause Celeb]

Natrefila jsem na ni zcela náhodou při cestě k pokladně a teda, páni... po denících by mě ani nenapadlo, že ta paní umí takhle psát. Čte se to jak detektivka, doporučuji.

Ještě se chystám na Bujná fantazie Olivie Joulesové, ale to je aktuálně nedostupné... Nevíte někdo, zda to má cenu shánět?

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 09:29

mysmat Já Bujnou fantazii OJ myslím mám, kupovala jsem si to jako lehké čtení do nemocnice, oddechovka to je. Nechcete za něco vyměnit, mám tyhle knížky na jedno přečtení? :-) Ale klidně pošlu i bez výměny. 

mysmat
Avatar
25. ledna 2018 11:10

Zu 

Díky . Vyměnila bych, ale teď mám všechny takové knihy  - já jim říkám prázdninové -  na chatě a ta je zazimovaná. Aktuálně mám doma jenom Pojišťovna štěstí a to byste věru nechtěla číst   

(našla jsem při stěhování před malováním, netuším, kdo ji tam propašoval ...)

Ale píšu si a mohu nabidnout později , dám do SZ.

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 11:35

mysmat OK, klidně pošlete adresu do SZ, já Vám to pošlu a časem klidně můžete oplatit (ale opravdu nevyžaduji). Klidně i ty Celebrity, pokud s ní nebudete mít další plány, ty jsem nečetla