Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 19:07

viktorka_od splavu však jo, jak píšu oddech a relax, proč ne? jen mě to zaujalo ... 

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 21:48

viktorka_od splavu Jé, to jsem četla jako děcko. Byla úplně super, měla jsem ji strašně ráda. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46154 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 21:52

Renusatko žejo?

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 21:59

viktorka_od splavu četla jsem ji asi 10x, ale potom při stěhování se ztratila  a koukám...máš ji ty. Měla jsem i stejné vdání. 

Já čtu převážně oddechově. Teď mám půjčenou knížku od taťky...detektivku Smrtící nevinnost. Prvně jsem si říkala, že je to zdlouhavě napsané, ale závěr dost překvapil, tak jsem ji nakonec dočetla. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46154 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 22:05

Renusatko 

já měla odmala ráda dobrodružné knížky, verneovky, mayovky.. nevím ani jestli za mého dětství existovaly krom Metráčka nějaké holčičí knížky. až když vyrůstala dcera zjistila jsem co toho je

Offline Zina
Avatar
5865 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 18:56

viktorka_od splavu Metráčka jsem měla ráda, ještě si pamatuju třeba Táta nemá smutky rád, To jsme prosím nebrali a Velké trápení a pak různé romány s názvy dívčích jmen, které mi neutkvěly.

Já jsem teda četla všechno, co mi přišlo pod ruku, líbila se mi i Robinsonka a Malýho Bobše jsme dala asi 4x, nejvíc jsem ale taky oblibovala dobrodružný romány, hlavně z edice KOD, Zajatce pardálí soutěsky, Lovce orchidejí/mamutů nevím čeho a samozřejmě Vinetúa :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46154 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 20:18

Zina lovci orchidejí!

robinsonku jsem nesnášela. jsem byla odmala taková emancipovaná:P

Online Isca
Avatar
4477 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 21:41

viktorka_od splavu Zina z edice  KOD ještě Plavčíci kapitána Bontekoea 

Offline MP Marge
Avatar
5834 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 05:30

nolita tak asi jsem poměrně nenáročný čtenář:-) jedna za mých nejoblíbenějších knížek je tahle. mám ji přesně takhle očtenou, od puberty jsem ji četla už asi stokrát, pravidelně když jsem nemocná třeba

​Jezis, nejmilovanejsi knizka meho detstvi 

Offline slniecko admin
Avatar
17628 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 17:01

Zina lovci orchidejí!

robinsonku jsem nesnášela. jsem byla odmala taková emancipovaná:P

​Detto.

A Veľké trápenie ma strašne rozčuľovalo, akože sa nielenže jej rodičia postupne vzdali, ale celé mi to prišlo tak popísané, akoby to bolo vlasne v poriadku a bežné.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 19:21

KOD byly super, ale Pouští a pralesem i Lovci orchidejí byly nejlepší! Kromě mayovek a verneovek, jsem ještě očetla Galimatyáše v Tichomoří a povídky od Batličky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46154 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 19:25

slniecko byla jsem na koleji s dívkou, jejíž rodiče si sestry rozdělili přesně stejně. starší tatínkovi, mladší mamince.

Offline slniecko admin
Avatar
17628 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 22:20

viktorka_od splavu ...no tvl...akože spravodlivo...dobre, že im nedali z každej polovicu...

A keď ju potom otec odložil do domova, tak prečo ju nedal mame?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46154 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 22:29

slniecko ja to pochopila tak ze ji matka nechtela. hrozny kazdopadne. vzpominam na babicku, v padesatych letech pracovala jako pradlena v tydennich jeslich. pracovala tam proto, aby ji tam vzali meho tatinka. hlidat ho nemel kdo a deda moc na praci nebyl, spis na karban. vypravela, ze nektere ty deti si rodice nebrali domu ani na vikend

Offline Renusatko
Avatar
11585 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 23:04

viktorka_od splavu Tam dělala i jedna moje kolegyně jako sestra. Teď už je v důchodu a říkala to stejné. To si vůbec neumím představit. 

Offline slniecko admin
Avatar
17628 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 23:58

viktorka_od splavu hrozné!!!

Offline Aranel
Avatar
4547 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 16:41

Přeruším tohle strašně smutný téma a zeptám se: Sešly se mi doma po Vánocích dva Výkřiky techniky. Ta kniha je opravdu skvělá, ale dvakrát ji nepotřebuju :) nechcete si to někdo přečíst a pak to vlastnit? Vyměním za nějakou drobnost, čokoládu třeba... (Praha nebo pošta)

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 18:20

Aranel V pátek se dostanu do Prahy, jakou čokoládu mám vzít s sebou? :-)

Offline Aranel
Avatar
4547 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 21:26

quebrada píšu SZ :)

Offline baltik
Avatar
4462 příspěvků moje polička 03. ledna 2018 15:10

Malvin Taky jsem precetla tu novou Soukupovou, souhlasim s vasim hodnocenim. Osobne mi jen prislo malinko neverohodne, ze by se 10letý kluk, jeste navic ne uplne vzornak, tak rozjimal nad cerstve napadnutym snehem ci rozsvicenymi svetylky na hrbitove.

Tak nazev trochu navadi k tomu, ze hlavni myslenka ma byt, ze vsem slo o to delat to nejlepsi, ale ve vysledku to co si myslime, ze je nejlepsi pro ty druhe (deti, rodice), pro ne vubec byt nejlepsi nemusi. No a nevim, jak lepe sel ten konec vyresit (jako v pribehu), co melo byt to lepsi reseni, ktere pro oci nevidi?