Čaj a káva

14. listopadu 2017 13:10
Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 27. února 2019 22:56

coralline kapsle od nespressa jsou 100% hlinik, recyklace je bezproblemova a lze ji delat prakticky  do nekonecna. Normalne je berou zpet. 

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 28. února 2019 07:54

Marbuša Sweet Potato Ano, drahá, pokud máte doma velkou spotřebu. A horší káva? Myslím tím, pokud jste kafaři, tak máte velmi omezený výběr kkáy i její síly. My jsme dva důchodci a denně vypijeme každý cca 5 šálků různé velikosti a síly. Když přijdou známí, tak kávovar "jede". Kávu kupujeme po kilech.

Jinak souhlasím s tím, že je to pohodlné.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 28. února 2019 08:38

černá káva Ano, pro kafaře s velkou spotřebiu by se to asi prodražilo. Ale že by nebyl výběr, to si nemyslím. Běžně máme doma takových 10-12 druhů kapslí. 

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 28. února 2019 09:44

Sweet Potato  To se stále zlepšujie? Ale sortiment zrnkové je fakt větší

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2019 10:00

Já teda přes kávu nejsem a ani nikdy nebudu. Když už, tak vždycky jedině s cukrem a mlékem, a proto mě velmi potěšilo, když jsem zjistila, že v jedné kavárně u nás, která zároveň funguje i jako bio prodejna zdravé výživy pro osoby s intolerancí nebo alergií na lepek či laktózu, připravují kávu i s mandlovým mlékem (takže i cappuccino, latté a tak) a tento týden po téměř třech měsících, kdy jsem jela jen v čaji, si zase konečně dopřála.

A ne jen ze sojovýho mléka, který je tááák nedobrý.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 28. února 2019 10:28

černá káva Jasně že je, mnohonásobně (až moc, kdo si má vybrat), ale nikdy jich nebudu mít v jeden okamžik doma tolik.

A teď teprve jsem zaregistrovala, s jakým nickem si píšu, takže už ani nedutám

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 28. února 2019 10:52

Sweet Potato Čím jsem si to "zasloužila" ?

(Tak my kupujeme tak 6kg, teď už máme poslední pytlík, hlavně od Pejška od Liberce. Podporujeme domácí pražírny, občas něco z pražíren v Brně)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2019 10:57
Reakce na černá káva:

Sweet Potato Čím jsem si to "zasloužila" ?

​To je myšleno od brambůrky jako úcta k názvu, že asi v souvislosti s kávou víš, o čem píšeš. Ne konkrétně tvoje osoba.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 28. února 2019 11:00

wendulka mě napadlo jen to, že tu mám nedobrou pověst.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 28. února 2019 11:04

černá káva Ale propána nene, wendulka má pravdu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2019 11:05

černá káva Mně to bylo jasný z toho smajlíku, že jsi tunta a pochopila jsi to špatně 

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 28. února 2019 11:08

wendulka Sweet Potato  To jo, ťunťa prosím já jsem.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 28. února 2019 11:08

wendulka Děkuji

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 28. února 2019 11:16

wendulka Už mně to došlo

Offline Marbuša
Avatar
947 příspěvků moje polička 28. února 2019 11:31

Všem moc děkuju za odpovědi. A když to shrnu, kapsle jsou OK, pokud pijeme s manželem (doma) jedno až dvě denně. Ale vybrat si kvalitní, aby byly dobré a hliníkové, aby se recyklovaly. Anebo si můžu si nechat překapávač, který mám a koupit si pořádnou kávu, nejlíp z nějaký rodinný firmy (protože taky ráda podporuju drobné živnostníky). A co rozdíl mezi překapávčem a nějaký drahým pákovým přístrojem? Myslím v chuti "základní" kávy, ne že to umí navíc takový věci jako latté a tak.

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 28. února 2019 14:11

Marbuša Pokud se tomu nechcete opravdu věnovat, tak pákovku domů nedoporučuju. Je to super, ale jako všechno, chce to svoje. V tomhle jsou skvělé automaty. Namelou, pokaždé stejným tlakem kávu upěchují, některé i předpaří a po protlačení vody vyklopí "koblížek" do nádobky. Já osobně nedám dopustit na Juru. Té naší  princezně už táhne na 10.rok a je to zlatíčko. Řekne si co potřebuje - vysypat odpad, dolít vodu, odšutrovat, vyčistit...A funguje bez zaváhání, ještě chudák nebyla ani na profi čištění. Pokud si chcete pořídit espresso stroj, je dobré zkontrolovat jaký výkon má pumpa (je zodpovědná za tlak, kterým se horká voda protláčí mletou kávou) a také nahřívací tělěso. U levných strojů je problém, že při větším množství kávy nebo dvou šálcích za sebou už stroj nedokáže vytvořit dostatečné množství horké vody a kávu tak "espressuje studenou". Ale toto platí i kapslích, technologie je velmi podobná.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 28. února 2019 14:51

Marbuša Chuťově mezi espresem a filtrovanou kávou celkem rozdíl je, dle mého. Překapávaná se obvykle dělá do větších hrnků, je taková řekněme  řidší. Překapávanou bych si dala k snídani a espresso po obědě.

Offline Marbuša
Avatar
947 příspěvků moje polička 28. února 2019 15:29

NAmofo a Sweet Potato díky!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2019 22:04

Dnes jsem v čajovém studiu Meetea ve Školské, kam jsem si zašla pro další vzorky archivních Pu Erh, poprvé ochutnala i nějakou úplně čerstvou odrůdu čaje z Assamu, která jim nově dorazila, a tak ho ještě ani nesstihli zařadit do nabídky - přesný název jsem si bohužel nezapamatovala. A ten teda byl...

Asi se tam pro něj budu muset co nevidět taky stavit

Zatím asi teprve třetí nebo čtvrtej druh čaje, který bych mohla i neslazený.

Jak se tak pomaličku rozkoukávám v téhle kultuře, začínám chápat, že výhledově by ten cukr fakt mohl přestat být nezbytností i v malém množství. Záleží na tom, CO se pije a hlavně JAK se to připraví. Podle toho se budu muset orientovat.

Vůně, hadry, boty a ten ještě čaje...tak vám za tohle vlákno pěkně děkuju, dámy.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 28. února 2019 22:10

wendulka pro mne je naopak úplně nepozivatelny oslazeny cokoliv, klidně i pigi caj z pytliku, když je nouze, ale ať to není sladký. Kafe už vůbec.

a na luxus si člověk snadno zvyká, bohuzel, pak už se vrací špatně k nižšímu standardu...já proklinam toho, kdo mě prvne poslal do kusmi pro anastazii... (a to je furt pohoda proti cajovnovym specialitam)