Čaj a káva

14. listopadu 2017 13:10
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. února 2019 22:51
Reakce na Potrefenáhusa:

pro mne je naopak úplně nepozivatelny oslazeny cokoliv, klidně i pigi caj z pytliku, když je nouze, ale ať to není sladký. Kafe už vůbec.

​Mám to stejně... přitom jako doprovod klidně super sladký zákusek, když na to přijde. Ale pravá chuť čaje a kávy jedině bez cukru.

Online Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 01. března 2019 07:53

domenica Já si teda v zimě ráda dám obyčejný černý čaj s cukrem a citronem, ale jak tu čtu o oslazeném Pu-ehr nebo Sencha, to by Wendulka mezi milci čaje přiznávat neměla

K neslazení kávy jsem se propracovávala dlouho, ale mléko potřebuju pořád.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. března 2019 08:32

Sweet Potato Pozor, brouku, ale já nejsem žádný znalec nebo milec čaje. Já teprve teď zjišťuji a hledam, jaký čaj mi vlastně chutnáa že to, co jsem si léta zvykla pít vlastně nebyl čaj. Sencha to teda nakonec nebude, takže tu vyradim. 

Online Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 01. března 2019 08:45

wendulka Však já taky ne Každému, co vyhovuje, jen v těch speciálkách občas člověk narazí na znalce kapku dogmatické.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. března 2019 09:07

wendulka Stejně jako rozhodně nepočítám, kolik peněž mám v parfémových lahvičkách (a to jsem mezi místními žabař), zakázala jsem si počítat, kolik mám v čajích... a to takhle "fajnšmekersky" piju jen zelené... Welcome on board.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. března 2019 09:44

Sweet Potato Umím si to představit. Na tuhle jsem narazila přes naši místní čajovnu. Pán byl moc milý. Měl to se mnou těžké, protože jsem mu mohla dát jen velmi hrubou představu toho, co mi vlastně chutná (myšleno bez cukru) a říkal, že takhle na úplném začátku je prostě potřeba se tím propít. A když se náhodou netrefím, no tak si tam prostě tu lžičku cukru dám, abych spotřebovala.

Nejhorší bylo vybrat si pro začátek aspoň jeden v těch zelených Pu Erh, páč těch tam mají asi 20 druhů, všechny prý dobré - já vyzkoušený teprve jeden jediný, který teda bez cukru ano.

Nakonec jsem se na základě jeho tipu rozhodla vzorek tohohle https://obchod.meetea.cz/caj/yiwu-gushu-2006/ .

A ten teda asi ne. Jako je dobrý. Cítím v něm lehce sušené meruňky, ale bohužel místy i ten houbový podtón, o němž se mi pán jaksi zapomněl zmínit a který teda raději utlumím malinkou lžičkou třtinového cukru, abych ho zvládla dopít.

Sice teda poloviční množství, než kolik potřebuju do Senchy nebo do té Tuochy od Oxalisu, ale když se tím milcem chci stát, že ano...

Měla jsem raději zkusit některý z těch dvou z oblasti Meng Ku, co tam měl, z níž pochází ten zelený, co jsem zkoušela u nás.

Každopádně u Pu Erh určitě zůstat chci, protože už za ten druhý týden pravidelněho pití tří nálevů denně do konvičky pozoruju, že mi dělá neskutečně dobře na trávení, energii a tak vůbec.

Mnohem lépe než mátový čaj - u toho můžu neslazený jen z čerstvé máty anebo u tu lehčí variaci na tuareg.

Panenka Děkuji pěkně.

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 01. března 2019 09:49

Nejdou mi vložit fotky,ale z řady Kusmi tea jsem objevila zelený mátový Alcotea. Jak ze zelených nejsem nijak zvlášt' pryč.tak tenhle mi lahodí. 

Online Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 01. března 2019 09:49

wendulka Vidíš, mátový čaj. Já nikdy nechápala, jak si někdo může sladit bylinkový čaj. A pak jsme přijeli do Maroka, tam k mágovému dávali takový ibrovský kvádr cukru, napřed jsem to odmítala, a pak zjistila, že mi to vlastně úplně hrozně chutná!

Já už teda párkrát zjistila, že leccos mi chutná na místě (ibiškový v Egyptě, koka v Peru), doma už ne. Ale u slazené máty jsem zůstala už dvacet let.

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 01. března 2019 09:57
Reakce na černá káva:

Sweet Potato Čím jsem si to "zasloužila" ?

(Tak my kupujeme tak 6kg, teď už máme poslední pytlík, hlavně od Pejška od Liberce. Podporujeme domácí pražírny, občas něco z pražíren v Brně)

​Alenko,tu neznám,ale jsa z Liberce,zaujalo mě to. Máš nějaký tip,kterou vybrat? 

Zdenek
Avatar
01. března 2019 11:31
Reakce na wendulka:

Každopádně u Pu Erh určitě zůstat chci, protože už za ten druhý týden pravidelněho pití tří nálevů denně do konvičky pozoruju, že mi dělá neskutečně dobře na trávení, energii a tak vůbec.

​Myšleno tři nálevy z jedné násady? To mi přijde na pu erh dost málo.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. března 2019 11:44

Zdeněk Já víc za den nestíhám. Já tu nasadu ale na konci dne z filtru nevyhazuju a dělám další nalevy, dokud pouští chuť. To jsem byla poučena hned na zacatku 

Zdenek
Avatar
01. března 2019 12:42

wendulka Tak v tom případě moc dlouho "neskladovat." ... aby čajíky prospívaly.

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 01. března 2019 13:06

rozarka Mně nejvíce chutná Costa Rica. ( Zdravím do Liberce. Máte krásnou knihovnu

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. března 2019 13:19

Zdenek Vím. Jak jsem říkala, jednu násadu (snažím se ulamovat max. 3 g) mám na dva dny a to mi přijde, že do toho druhého dne mu to ještě nevadí a dává mi to, co má.

Zdenek
Avatar
01. března 2019 13:30

wendulka Určitě to tak děláte správně. Ať Vám chutná a připíjím bílým archivním Shou Mei Lao Bai Cha. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. března 2019 13:43

Zdenek Hm, koukám na popis, který zní vellmi lákavě - ten by mi asi také mohl chutnat.

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 01. března 2019 14:09

černá káva Máme ,k mé velké radosti. Děkuju za ti na kávu,musím vyzkoušet.

Zdenek
Avatar
01. března 2019 14:32

wendulka Chybu s ním určitě neuděláte, zvlášť pokud máte ráda medové tóny. ... ale je to jako se vším, záleží na zdroji.

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 01. března 2019 18:14

rozarka A ozvi se pak, jak chutnala. Mají opravdu veliký výběr. My jsme dokonce jednou objednali testovací balíček a každý jsme oznámkovali.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. března 2019 20:45

Zdenek Přirozeně sladký čaj vyloženě vítám.

A je mi jasné, že není čaj jako čaj. Ovlivněná tou včerejší ochutnávkou černého Assamu jsem dnes zkusila jiný černý Assam v naší místní čajovně, kde jej speciálně servírují s badyánem, skořicí, zázvorem, hřebíčkem a kardamonem a to už na mě bylo moc a musela potupně zase lehce dosladit jednou kostičkou třtinového. Pak už mi chutnal. Naštěstí jsem si prozíravě nechala připravit jen jeden 200 ml šálek.