Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. května 2019 22:24

Kokoska To je šátek. Pleteno podle tohoto návodu a je tu i vidět, jak se to nosí. 

Rukavice nejsou tak složité, jak vypadají, pokud člověk umí copánky. Ale jsou imho efektní, to jo. Díky.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 26. května 2019 23:38

Panenka Aha, šátek :) 

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 27. května 2019 10:26

Panenka mas to vsechno krasny, ale ty rukavice teda opravdu jsou!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. května 2019 13:28

Friga Díky!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. května 2019 10:25

Milé dámy, 

tak se mi nějakou celkem náhodou podařilo objevit návod na použití Magic Loop při pletení dvou ponožek naráz směrem shora dolů (všechny dosavadní, na které jsem přišla, byly pro konstrukci směrem opačným, tedy od prstů nahoru), takže jsem do toho praštila a nahodila obě podkolenky Winter Fantasy na jednu kruhovou jehlici... A už jsem aj upletla (u obou kousků ) jednu řadu!!! Zatím se mi to dost motá - které klubko je na řadě, v jistých momentech si taky nejsem jistá, kam popotahovat to lanko... Ale vždycky na to přijdu a je zábava... Ale doufám, že po pár dalších centimetrech se to člověku víc "uleží" a tak nějak nabyde praxi a bude to pohoda. Tak "držte palce", za 8cm mě čeká ten norský vzor.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 28. května 2019 10:42

Panenka jj, já když jsem to zkoušela, tak jsem zbaběle kus upletla na ponožkových

ale já obecně ty začátky mám hrozně nerada, jak se to plete blbě

taky jsem si na ponožky koupila takový uplně kraťounký kruhový, dá se to držet jeno ve špičkách prstů, ale zatím jsem si na to nazvykla, aby se mi tak pletlo pohodlně

taky jsem si na ty ponožky koupila docela drahý jehlice, protože jak pletu volně, pletu ponožky i na 2 a bambusový jsem několikrát zlomila a hliníkový levný ohnula

norskej vzor dáš, to je snad nejzábavnější pletení

já už mám docela dlouho rozpletený tyhle ponožky, tak dlouho, že přemejšlim, jestli to nerozpárat a neuplést něco jinýho :-)))

(A ten růžovej šátek zatim taky ještě neni :-))

Offline Skye
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2019 10:49

Panenka No pokud už máš prvních pár řad za sebou, tak máš prakticky vyhráno, teď už to půjde samo

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. května 2019 12:45

Potrefenáhusa Já myslím, že se to poddá, snad. Jako trvalo mi to dlouho, ale ono je to 2x108 ok, to není málo... Musela jsem u toho myslet, ale nepředělávala jsem to. A už těch pár ok druhé řady, co jsem začala, mi šlo daleko lépe, beru to všecko jako dobré znamení. Ty začátky jsou blbé obecně no, na tom se shodneme.

Ale ty tvoje ponožky nevypadají vůbec marně! Jenže jestli tě nebaví a leží ti to už dlouho, tak těžko říct, jestli radši nezačít jiný projekt z té vlny. A ten šátek, ten se mí líbí hodně - i vlna (co to je? - můžu vědět?) i vzor (ten se mi totiž taky moc líbí, mám ho už nějakou dobu vyhlédnutý a chtěla bych ho plést, ale zatím nevím, na čem...) No, nechám uležet, ono to někde doklapne časem.

Skye No, zatím jen jednu a pár očí druhé. Ale jo, měla jsem z toho radost a pocit "to už půjde". Díky za ujištění.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 28. května 2019 12:54

Panenka je to tenhle Sorceress Scarf a vlna Malabrigo (takže motivační k dopletení už je jen ta cena za vlnu )

ale je to tlustý, fakt na zimu. ale hyperjednoduchý a přitom efektní)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. května 2019 14:15

Potrefenáhusa Óóóó , tos mi neměla dělat, toto!!! Návod už mám staženej...A to jsem šátky už poněkud saturována a říkala jsem si, že další už nepletu. Ale mám doma fialovou vlnu, co nevím, co s ní... Ne teda takhle pěkně měňavou, je to ta tmavofialová Lima. Tak to mám zas brouka v hlavě!

Edit: ne, na to musím koupit měňavou, jak tak projíždím ty fotečky. To je daleko lepčejší... Ať už tím budu plést šátek nebo něco jiného, ta měňavost tomu neuvěřitelně dodává šmrnc.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 28. května 2019 14:25

Panenka no, ona hodně zvýrazní tu strukturu

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. května 2019 17:18

Potrefenáhusa Jo, asi je to tím.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. května 2019 20:37

Děvčata, můžete poradit, kde najít návod na přichycení té nitě v rubu? Asi se neumím strýčka Googla zeptat a našla jsem jen něco málo, zkusila to - a výsledek imho nic moc, ta nit je tam dost vidět v místě přichycení. Ona tedy i prosvítá trochu tou bílou jinde, ale tam, co je to přichycené, tak tam je fakt vidět "na férovku". Pomůžete?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33809 příspěvků moje polička 30. května 2019 21:12

Panenka ono až to pak vyperes a vyblokujes, tak se to srovná.zkus se podívat na YouTube na tutorialy vlnenych sester, k fair isle jich tam mají několik (jsem na mobilu, tak odkaz nevlozim) 

ja za sebe doporucuju to plést fakt hodne volne, ono se to pak srovná 

mam tu jej jeden svetr z rubu

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. května 2019 21:47

PotrefenáhusaDíky, i toto malé nasměrování stačilo. Dělala jsem to sice podle toho jiného návodu jinak, ale výsledek je velmi podobný. Budu tedy věřit, že se to spraví s blokací. V každém případě se to ale přeučím podle Vlněných sester, páč to kombinuje ty prvky pletení dvěma různými způsoby a to se při tom vzoru bude dál hodit. ;-) Jinak to utahování se snažím regulovat tím, že kdykoli přetahuju vlnu, tak si ty oka na pravé jehlici roztáhnu a tím jakoby naměřím, jak dlouhá má být ta přetažená příze. Když je to pak smrsknuté, tak jsou ty přetažené nitě (na můj vkus) hodně volné, ale snad to vypadá podobně jak u tvého svetru. No tak uvidím, snad to bude ok. Jdu na další řadu a zkusím přichytávat podle Vlněných sester a aj tu kombinaci pletení dvěma styly.

Edit: jooo, to je easy! Krásně se to plete, když člověk střídá ty pletací styly. I love magic! 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. června 2019 20:43

Můžu mít prosím další (asi blbý) dotaz...?

Jak opravujete ten norský vzor, když uděláte chybu? Zatím jsem udělala jen jednu, nějak to splichtila a teď už jsem skoro u konce té sekce, tak doufám, že už to nenastane, ale aj tak... jsou nějaké zaručené rady na to? (kromě "nedělat chyby", případně "vypárat a znovu" )

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 04. června 2019 20:47

Panenka ja chyby delam, ale prijdu na ne dost brzo, kontroluji si to po kazde sekci vzoru a ty mam oddelene znackovacema. kdyz to u znacky nevychazi, tak se proste vratim. Vecne diky bohu za vynalez znackovacu a @Potrefenahusa za to, ze se tady o nich zminila. 

Sice jich strasne hromady porad ztracim, ale je to velka pomoc.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. června 2019 21:05

continuity Jo, taky furt kontroluju, na chybu jsem přišla už v další řadě, ale vracet se mi ukrutně nechtělo... Přemýšlela jsem, jestli to tam nenechat, on si toho stejně nikdo nevšimne, nakonec nějak opravila ani nevím jak. Chyba u mě byla v tom, že jsem upletla jedno oko jinou barvou (měla jsem ho přichytit, ale omylem ho upletla), ne že bych vzor celkově posunula nebo tak.

Mně se ten vzor opakuje po osmi okách... to by bylo značkovačů... Taky jich tam máš tolik, když pleteš? A nebo jsem nepochopila, co myslíš? Ale značkovače teda mám...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. června 2019 21:05

continuity Jo, taky furt kontroluju, na chybu jsem přišla už v další řadě, ale vracet se mi ukrutně nechtělo... Přemýšlela jsem, jestli to tam nenechat, on si toho stejně nikdo nevšimne, nakonec nějak opravila ani nevím jak. Chyba u mě byla v tom, že jsem upletla jedno oko jinou barvou (měla jsem ho přichytit, ale omylem ho upletla), ne že bych vzor celkově posunula nebo tak.

Mně se ten vzor opakuje po osmi okách... to by bylo značkovačů... Taky jich tam máš tolik, když pleteš? A nebo jsem nepochopila, co myslíš? Ale značkovače teda mám...

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 04. června 2019 21:10

Panenka kdybych to mela po osmi okach, davala bych znackovace ob dve sekce. Ted jsem jich mela ve svetru myslim 13. 

Kdyz je to oko jenom jedno upletene jinou barvou, tak to asi jde, vratit se jenom v tom konkretnim radku. Ja bych se bala, ze to prilis utahnu a to je mnohem horsi nez jedno oko spatne. Blbe je posunuti vzoru, to nezbyde nez parat.