Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 06. června 2019 19:49

Friga rozarka 

Máte obě můj obdiv a krásné šaty!

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 06. června 2019 20:30

dynda  díky.

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 06. června 2019 20:49

dynda dekuju!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. června 2019 07:24

rozarka Friga Oboje šaty vypadají krásně!

Janulik03 A jaký stroj jsi dostala? Já mám stroj, co moje mamka dostala ke svatbě... zatím slouží, ale občas přemýšlím, co kdyby zdechl.

Solathis Tyjo, to asi není úplná legrace, toto upravovat. Ale zas nezbytně nutná. Tak ať se povede, až se do toho pustíš.

Já mám v plánu šít o víkendu večerní šaty, nepředpokládám, že to dodělám, spíš budu ráda, když udělám bavlněnou část a bude to sedět... Mám z toho respekt.

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 07. června 2019 07:28

Panenka Dekuju! A taky mam prehistoricky stroj, Husqvarnu, kterou si koupila babicka v roce 1965 :) Taky mam strach, ze zdechne, je to dobrej stroj a obavam se, ze novy, ktery se by mu vyrovnal (a ze bych radsi lepsi) bude stat majlant. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 07. června 2019 07:35

Friga Panenka moje mama má veritas někdy taky ze začátku 70.let - je to úplně super stroj a podle mě to snad ani zdechnout nemůže, dokud bude někdo ochotnej to opravovat (můj janome asi za 8 mu nesahá ani po kotníky, i když je to fajn stroj, tak je proste z plastu a ten dojem je nekde úplně jinde)

ale k ty ceně-sumu už si nepamatuju, co mama rikala, ale stal nějakou strašnou dardu tenkrát, několik měsíčních platů 

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 07. června 2019 07:46

Potrefenáhusa no ono ty dnesni kvalitni stroje taky stojej dardu. U meho stroje obcas blbne napětí spodni civky, tenke a pruzne latky tomu moc nejdou sit a kolecko na nastaveni pritlaku patky je beznadejne zasekle. Ale jinak jsem fakt spokojena. Doufam, ze tu se mnou bude jeste dlouho. Jmenuje se Magnhild

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 07. června 2019 07:48

Friga stojej

a nejakej sikovnej starej opravář strojů by se na to nenašel? 

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 07. června 2019 07:55

Potrefenáhusa on ten stroj je kompletne opravenej pred peti sesti lety. Rozbil se jeste pred babiccinou smrti nekdy zacatkem devadesatych let. Dlouho byl ve skrinu u dedy v byte. Pak ho mama kvuli me dala opravit. Dostala jsem ho v tomhle stavu. Beznou udrzbu zvladam sama. Na generalku se za par let chystam, nekam ho odnesu, ale tady ve Finsku to bude stat dost. Co jsem se ptala, tak casto pouzivany stroj potrebuje znova nastelovat po cca deseti letech. 

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 07. června 2019 07:58

Panenka Děkuju

Potrefenáhusa To potvrzuju,moje Veritaska byla taky z té doby a na raduopraváře jsem si koupila později Janome. Jo,jsem s ním víceméně spokojená,ale na Veritasce jsem zúžovala kozačky,opravovala batohy a kromě zlomené jehly to zvládla bez námahy. A naopak šifónovou halenku zmákla taky.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 07. června 2019 08:33

Panenka Oo, tak to se pak pochlub. Ja o vikendu predpokladam nic neusiju, jedem k nasim a v nedeli mam klientku...

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 07. června 2019 08:54

Panenka kupili sme si ho s dcerou na skusku v lidli

 mama aj sestra vzdy sili, plietli ja iba miesalamaltu, beton a rezala drevo

ale stvalo ma ze to neviem a musim s kazdou blbinou niekoho otravovat. Tak pimal vnimam do tejto cinnosti a musim obdivovat krajcirky. Je to narocne na trpezlivost, a teda nejde mi to tak ako som si predstavovala. Ale chcem usit tuenenie na terasu. Len beviem v ktorom roku bude visiet, mam tu niekde fotku. 

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 07. června 2019 09:04

Inak toto sme usili na postielku, teda len rovno sili  podla predlohy. Nas vrcholny vykon

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 07. června 2019 09:05

Janulik03 s těma Singrovkama je prej problém, že se aktuálně vyráběj snad v jižní Americe a nejdou na ně sehnat náhradní díly, ale kamarádka ho má z lidlu už několik let, koupila si tam i overlock a je s nim spokojená

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 07. června 2019 09:06

Potrefenáhusa no na ucenie dufam postaci

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 07. června 2019 09:51

rozarka Friga Oboje šaty jsou krásné. U těch první bych jen taky schovala zip. U těch druhých by mě ale zajímal střih. Právě proto, jak už tu někdo zmínil, že mi připomínají cocoon z Cosu :-) Je střih odněkud nebo je to vlastní výroba?

Já minulý víkend došila dlouhou letní sukni. Už potřebuju jen udělat délku, ale to asi budu potřebovat něčí asistenci, aby to našpendlil přímo na mě. Sama to asi nezvládnu, aby to bylo rovně. Teď o víkendu bych se ráda pustila do funkčních bambusových triček na motorku, protože mě čeká příští víkend moto kurz.

Offline Friga
Avatar
1583 příspěvků moje polička 07. června 2019 09:56

Brioso dekuju! S tou delkou sukne nekdo radil nakridovany vodorovny provazek, sukni oblict naruby a pak se o provazek otirat :) ale ja jsem to nikdy nezkousela

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 07. června 2019 10:40

Friga Díky za tip. Jen nevím, jestli by to fungovalo u dlouhé sukně, ale zkusím to.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 07. června 2019 11:22

rozarka nádherný šaty! 

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 07. června 2019 11:35

moora ,Brioso děkuju. Je to střih od oka,ale je to vlastně jen pytel s prsním záševkem  .