Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. května 2019 14:22

Potrefenáhusa No já doufám, že to nosit půjde, přece by to nedělali, kdyby to nešlo. Návodů na ponožky i takhle barevně vzorované po celém povrchu, tj. pletené celé hladce, je strašně moc, to mi neříkej, že to nefunguje... A navíc, ony jsou to podkolenky a já si na všech podkolenkách těsně pod kolenem dělám dirky, do kterých provlíkám gumičku, aby to fakt jó nemohlo padat. Takže doufám, že to půjde. Konkrétně mám v plánu tuty: Winter fantasy (pro zobrazení ponožek je třeba překliknout na druhý obrázek)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 22. května 2019 14:26

Panenka určitě to půjde

já bych musela vzít aspoň 2 jehlice, pletu dost volně

Offline continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 22. května 2019 15:26

Panenka tyto vypletame vzory i s prichytavanim ok maji spoustu video navodu. 

Parani mne nevadi vubec, blbe je, pokud se ta prize zaplsti uz behem pleteni, jak to mam s tou posledni. Ale norsky vzor jsem pletla z merina a to jde parat dobre. Cekam jeste na ty kratke jehlice, zitra by mely tady byt, tak o vikendu to nahodim. Aktualni svetr dospel do stadia porad dokola hladce a ukrutne me to neba... kdo to tady psal, ze ma vzdy rozpletene dve veci? Jednu automatickou a jednu na premysleni? Uz to chapu.  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 22. května 2019 15:29

continuity no ty hladký věci jsou utrpení, proto já ráda pletu ty barevný kruhový sedla odspodu, tam to máš fakt za odměnu, páč musíš už mít upletený i rukávy, ale když se plete od krku, tak máš to nejzábavnější hned za sebou a čeká tě už jen ta nekonečná hladká a jednobarevná nuda

Offline continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 22. května 2019 15:38

Potrefenáhusa taky si ten norsky vzor pekne vymyslim az dolu, bude to pro dite na lyze, tam se to znese. Ten, co jsem pokazila byl prave tim, ze jsem moc kombinovala vzory norske/strukturovane, jako vypada to hezky, ale kazdy tu pleteninu jinak stahuje a dela to diteti v pase takovy vak. No chybama se clovek uci

Jeste by se to asi dalo vyresit o cislo mensimi jehlicemi na tech strukturovanych, ale nechci tu samou vlnu parat podruhe.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 22. května 2019 15:44

continuity tak příště!

pro mě je snad snazší dělat pak třeba aspoň puntíky v každý pátý řadě, než to doplíst hladký 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. května 2019 15:57

continuity jj, to jsem byla já. Jednoduchou věc na cesty do vlaku (tyto projekty se tedy vlečou, pokud necestuju) a něco těžšího na doma. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. května 2019 16:25

Další dodělávka.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 22. května 2019 16:26

Panenka dodělávka hezká a máme stejný povlečení

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. května 2019 21:03
Reakce na Potrefenáhusa:

Panenka dodělávka hezká a máme stejný povlečení

PotrefenáhusaDíky ! Taky jeden z těch jednodušších projektů...

A tohle povlečení je mé oblíbené.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 22. května 2019 21:19

Panenka moje taky! já mám i to červený, ale obarvila jsem si ho nechtěně něčím zeleným

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. května 2019 08:55
Reakce na Potrefenáhusa:

continuity no ty hladký věci jsou utrpení, proto já ráda pletu ty barevný kruhový sedla odspodu, tam to máš fakt za odměnu, páč musíš už mít upletený i rukávy, ale když se plete od krku, tak máš to nejzábavnější hned za sebou a čeká tě už jen ta nekonečná hladká a jednobarevná nuda

​Tak tohle podepisuju!

nenávidím hladké pletení, pánský svetr by tak nedala. To je tisíckrát lepší plést vyplétané nebo barevné vzory. 

Kulaté sedlo jsem kdysi taky pletávala, ale musela jsem přetrpět všechny díly a pak to byla už jen čirá radost. Jenže tenkrát jsem to pletla klasicky, ne na kulatých už odspoda.

Vy mě tady vždycky tak navnadíte.. asi pokročím od čepic k dalšímu pletení..

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 23. května 2019 12:30

Potrefenáhusa Červené jsme asi nějak úplně prošvihli. I když možná jsem mu jen nevěnovala pozornost - mám obvykle povlečení do modra, na jiné barvy se ani moc nekoukám.

Dadoo Já obvykle potřebuju dva levely obtížnosti. To jednoduché beru na cesty vlakem, páč tam člověk obvykle kafrá s někým (a nebo jede sám a číst mi ve vlaku nějak nejde) - a to potřebuju prostě plést jen s minimem přemýšlení. Mám pak dobrý pocit, že ruce nezahálely a něco pěkného (byť jednoduchého) vzniklo. Na doma to chce nějakou aspoň trochu výzvu - ideálně naučit se něco nového. Ale zas ono to nemusí být až tak vidět na výsledku, že to byla výzva. Třeba teď jsem dost pletla zimní trika s dlouhým rukávem, nikde nebyly návody, co by splňovaly mé představy, tak jsem si ty trika nadesignovala, propočítala a tak... a pak taky hodně párala, páč mi tuhleto při plánování ušlo a támhleto taky... Přitom v případě, na který hlavně myslím, jsem prostě jen pletla žebrový vzor a na prsa a na rukávy umístila malý ornament. Výsledek nekřičí "to bylo děsně složitý", ale pro mě to výzva byla. Ale ztotožňuju se s tím, že plést stále jen něco jednoduchého už mě fakt nebaví...

Až něco upleteš, hoď obrázek.

Já sháním knoflíky na další čerstvě dopletenou dodělávku, až seženu a našiju, zkusím zase taky nahrát. Zatím jsem se přesunula k dodělávce rukavic, zjistila, že je tam chyba v již upleteném... a tak jsem samozřejmě párala.

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 25. května 2019 18:18

Mam hotovou dalsi vec. Top Frances z Fibremood. Material je bavlnene platno s trochou elastanu. 

Vystrih na zadech je rovne, mam to vyhrnute, jak mam zkroucenou ruku s mobilem :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 25. května 2019 19:41

Friga moc hezky! Já to na mobilu úplně nevidim v detailu, ale nebylo by lepší to dat ven ze sukně?

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 25. května 2019 20:12

Potrefenáhusa ja jsem zvykla nosit veci zastrkany, mozna s uzkou sukni by to slo nosit ven. Jak je to rovnej pytel, tak to dela ze me valec. Nebo si jako valec pripadam :)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. května 2019 21:55

Friga Pěkné!!! A přitom to vypadá celkem jednoduše na výrobu... Mně se to líbí, jak to máš - tj. zastrčené.

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 26. května 2019 08:51

Panenka diky. Je to snadne na vyrobu, nejtezsi bylo zacisteni prukrcniku sikmym prouzkem, nastelovat to tam rovnomerne. Mam v planu usit dalsi. 

Zrovna tenhle strih je na strankach fibremood pro zaregistrovane ke stazeni zdarma. 

Potrefenáhusa taky diky! Vcera mi podekovani nejak vypadlo (sem by se hodil cervenajici se smajlik)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 26. května 2019 19:26

Další dodělávky. (jen společně vyfoceno, nemá to být set)

Offline Kokoska
Avatar
28239 příspěvků moje polička 26. května 2019 21:46
Reakce na Panenka:

Další dodělávka.

​porad nemuzu prijit nato, co to je. Ty rukavice jsou paradni, to uz je hodne vysokej level.