Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 21:58

Gatita Jak začalo to šílenství s šitím roušek, tak se prý dobře osvědčil šicí stroj z Lidlu ale nemám zkušenost. A kdybys chtěla ještě jeden s řemenem, tak mám, ale nešije.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:00
Reakce na Kan:

Gatita Jak začalo to šílenství s šitím roušek, tak se prý dobře osvědčil šicí stroj z Lidlu ale nemám zkušenost. A kdybys chtěla ještě jeden s řemenem, tak mám, ale nešije.

Kan na lidl jsem snob, a stroju, co nesiji, maji nasi asi 15

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:05

Gatita Náhodou, zahradní nůžky z Lidlu jsou nejlepší! Ale beru.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:11

Gatita v tom Lidlu mivali singer a ten bych nebrala (prý tu nemá servis a náhradní díly)

hlasuju za opravu staryho stroje, ono se na tom nic novyho nevynalezlo a třeba mamina 40 let stará veritaska je lepší stroj než můj janome asi za 8k, je to fakt stroj, celokovovej, ten janome mi ze začátku proti tomu přišel jak dětská hračka 

a ten coverlock i overlock je na všech tadytech strojích jen napodoba a vůbec to nevyuzijes, na uplety vystacis s cikcakem (jen to z rubu nebude tak hezky)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:15

Gatita já mám stroj z Lidlu. Na moje šítí je dostatečný, já akorát zkracuju kalhoty, všívám gumu do tepláků, šiju závěsy,... Občas mám trochu problém ho správně nastavit, ale už jsem to vychytala. Teď ho má půjčený ségra, ušila toho dost a žádné stížnosti zatím nebyly. Ale ve strojích se neorientuju, tak nevím, jak cenově výhodný je.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 22:22

Kan proti lidlu nic nemam, treba obleceni na deti tam kupuju rada, ale zrovna ten sici stroj bych se kvuli servisu a dilum bala.

Potrefenáhusa uvidime, mne se ten nas stroj prave libi, je to poradna masina (taky veritas), jen to nejak neni ono a ten servis mi k cene noveho (i kdyz asi horsiho) stroje prisel jako nepomer. Ale zkusim to. Uz mam nakoupene latky, nasprtanou detskou burdu a zadne ambice mi nejsou cizi

Offline Ginger
Avatar
1098 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 23:40

Gatita taky jsem is chtela koupit novy stroj a nakonec jsem zase nechala sestelovat 30 let starou Veritasku. Jsou to dobry stroje a na obcasny siti staci.

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:40

Gatita Fakt bych zvazila ten servis stareho stroje. Pokud ma klasicky rovny steh i entl, tak si s nim podle me na vetsinu veci vystacis. Uplety samozrejme nebudou tak hezky zacistene jako na overlocku, ale funkci to splni.
Stroje z Lidlu bych nebrala. Co jsem v ruznych sicich skupinach na FB, tak si na to lidi spis stezuji.
Mamce jsem pred 2 lety k Vanocum davala Brother BN 27. Uz ale stoji pres 5 tisic, tak to uz je na tebe mozna moc.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 09:52

Brioso jo, dam mu jeste sanci...akorat teda pan v servisu rikal, ze by to mel hotovy tak v cervenci. No uvidime, mam v rodine sikovne muze, tak treba to trochu vylepsi oni a pak se uvidi. Jsem si zas vzpomnela brzo.. 

Online rozarka
Avatar
3980 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 10:02

Tak stará Veritaska byla vážně dobrá. Já na ní šila minimálně 20 let a opravdu často.Na seřízení byla za tu dobu možná 3x, dnes vidím, jak macešsky jsem se k ni chovala. Pak jsem jí posunula dál a dnes šiju na Janome. A nestěžuju si. Ale ty psí kusy, co jsem si dovolila k Veritasce, už si hodně rozmýšlím. U minulého seřizování Janome jsem se dala do řeči s panem opravářem a ten se ptal, jestli používám jehly od 90 výš. Já, že moc ne a on mi kladl na srdce, ať to nedělám. Smála jsem se, že na starém stroji jsem střídala jehly od nejtenčí k nejsilnější , podle toho, jestli jsem zašívala batoh, nebo zkrachovala noční košili a on se usmál. No, prý na Veritasce jste si to mohla klidně dovolit, u dnešních strojů to nezkoušejte. Raději tenkou jehlu a třeba jen točit kolečkem, proste pomalu a opatrně. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 15:12

Prosim nemate nekdo tip na stranky s dobrymi pletacimi predpisy v cestine? Nijaky slozitosti, spis jednoduchy typy svetu a doplnku ze zakladnich vzoru+max copany. Ted zrovna hledam predpis na celenku (mam predstavu s prekrizenim v predu) kdyby jste nektera mela...

A take chvalim stare Veritasky, jednu ma mama, ta ji davala hodne pohulit, ale stejne sije dobre a ke me se jedna zanovni dostala pres pani, co mel byt puvodne moje tchyne, ale nastesti se ji nestala, ale stroj mi jaksi zustal za nehty (byl draze placenej, no) a sije uplne super. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 17:33

Pavlena pletení.eu nebo garnstudio.com.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 17:49

Dadoo diky, garnstudio bylo to, co jsem znala a zapomnela..! Uz mam vybrano..

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 18:52

Pavlena koupila jsem v pátek novou Burdu, pletení a mám tam pár favoritů.

Ponožky jsem musela odložit, protože nemůžu plést, teď na jaře, teplé ponožky, to dá rozum.

Takže jsou odložené na podzim a já vybírám, do čeho bych se pustila.

Ale ta Burda je asi první časopis o pletení snad po roce. Úplně všechny přestaly vycházet.

Tak se zkus po něm podívat. 

Offline Oknel
Avatar
64 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 21:35

Pavlena vlnenesestry.cz mají některé návody přeložené do cj. Ravelry.com má také některé návody v cj. Ale pozor je to návykové

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 23:39

Gatita Počkej, vyhlédnutý Brother za ani ne čtyři tisíce - není to nějaký z těch vhodných pro děti? Na ty trochu pozor, jednak tam bývá pomalejší rychlost šití - až tak, že pro člověka trochu zvyklého na klasický starý stroj je to k zbláznění, jednak a hlavně jsou fakt malé. Bude to poznat nepříjemně i při šití třeba těch záclon - je malý prostor pod ramenem stroje a větší kus látky se tam bude nešikovně posouvat. Servis starého stroje nemusí být od věci, staré Veritasky byly moc prima, Lady velmi přijatelné, Luczniky spíš ne. Záleží, co to bylo.

Na Singery z Lidlu taky vídám hodně nářků. Z toho, co je aktuálně na trhu za přijatelný peníz na první pokusy bych asi sáhla po nějakém Brotheru (ale nedětském), Janomce nebo v nouzi Ladě.

Offline Gatita
Avatar
7163 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:07

Triss dekuju za tipy. Ja se jeste nebyla nikde podivat, jen jsem vecer zbezne sjela internet. Ten brother by nemel byt detsky. Mame v rodine veritas columba, vypada velmi poctive a kdysi na nem babicka sila moc hezke veci. Mne je lito ho nevyuzit, ale trochu se bojim investovat do tak stare veci. Ale jak to tady tak ctu, tak to mozna ma smysl. Asi obratim o 180 stupnu, jeste pred par dny jsem byla skoro rozhodnuta koupit novy. 

Online Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:27

Gatita Veritas Columba je nejlepší stroj co jsem kdy měla. Po třiceti letech jsem ho dala do komunitniho centra k dispozici a šije perfektně dál. Šijou na něm všechno. Kostýmy, závěsy, oblečky pro panenky...... Jestli máš možnost nechat si ho seřídit, neváhej a nechej si ho. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:27

Gatita víš co, ty starý stroje staly tenkrát fakt majlant, několik měsíčních platů, ale jsou fakt celokovový, poctivej stroj. Ten mechanismus siti je podle mě furt stejnej, jen jsou ty součástky nahrazený plastem 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 08:30

Gatita zalezi, jak moc byla veritaska pouzivana a udrzovana.. prijde mi, ze to byly poctive vyrobene stroje, vse bytelne. Pokud se k ni babicka nechovala macessky, tak bych do toho sla. A mozna si zjisti dostupnost servisu, mama nasla super chlapika, dokaze opravit cokoliv, rychle a levne. Posledne se omlouval, ze stihne prijet az dalsi den, ne okamzite..