Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 25. května 2021 18:48

Chloe Moc pěkný! To je z Tussah Tweed?

A jinak přeji brzké uzdravení a lehký průběh. 

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 26. května 2021 16:52

Panenka dakujem.

je to Ella RAE raw silk. robilo sa z nej velmi prijemne, strasne nizka spotreba. aj nosi sa velmi prijemne, ale mam pocit, ze by mohla byt troska priedusnejsia, ale to je moj problem so vsetkym hodvabnym oblecenim.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. května 2021 16:22

Chloe Díky!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. června 2021 23:35

Koupila jsem si návod a přízí.

Strasne se mi to tričko líbí. Barva bude taková šedo-stribrita.. Možná s nádechem dofialova

Online Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 21. června 2021 06:06

Dadoo To je pěkné tričko, je od Petiteknit? Tu paní sleduji na IG a vždycky obdivuji, jak propracované to má. Jakou máš přízi?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. června 2021 07:21

Mrs.Robinson našla jsem tady

https://www.vlna-prize.cz/anker-s-summer-shirt-tisteny-navod

A příze tady

https://www.vlna-prize.cz/line-4620-lys-syrin

Ja to kupovala asi v půlnoci a teď ráno jdou na mě mrakoty. Tolik peněz a ještě si to budu muset uplest sama.. Hotové bych si to za ty prachy asi nekoupila. ale fakt se mi strašně líbí ta jednoduchost a přitom efektní vzor. 

Online Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 21. června 2021 07:52

Dadoo Jojo, pletení je dost drahý koníček :-D Příze je moc pěkná, jsem zvědavá na výsledek.   

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. června 2021 08:10

Dadoo Pak se pochlub!

A jo, pletení už dávno není o tom, že ušetřím...A to vůbec nepočítám tu vlastní práci a čas.

Jinak Yarn Queen se postupně stává mým local yarn shop. Nabídku Vlněných sester to sice nepřekoná, ale zato je to pro mě relativně blízko a můžu si to celkem v klidu přijít osahat. Nákup přes internet je super možnost, zvlášť v lockdownu nebo pokud nemáš z jiného důvodu jinou možnost, ale není nic lepšího, než vidět odstín barvy na vlastní oči a osahat si strukturu příze vlastníma rukama. A paní Šárka je moc milá, u ní v obchodě je radost i jen chvíli pobýt. Vlněné sestry jsou pro mě pletací zápal a akce, paní Šárka pletací klid a přijetí. Nevím, zda to dá smysl i někomu jinému než mně, ale třeba to někdo pochopí.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. června 2021 08:57

Panenka tak jsem právě zjistila, že se to tričko pletlo u Vlnenych sester.

https://vlnenesestry.blogspot.com/2021/06/jarni-kal-pleteme-kolekci-ankers-finale.html?m=1

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. června 2021 09:05

Dadoo njn. Ale dobrá volba je to furt, i když už je po KALu.

Offline Oknel
Avatar
64 příspěvků moje polička 21. června 2021 16:24

Dadoo já jsem KALila  triko za to stojí, je to pohodova práce, ale doporučuji udělat zkracene rady, jinak je dost ke krku

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 21. června 2021 16:25

Dadoo to je moc hezky, ale asi bych tomu ty rukavky udelala delsi, klidne az k lokti.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. června 2021 17:56

Kokoska jj, přesně. Taky jsem objednala o klubko víc, aby bylo na delší rukávy

Oknel jak myslíš ty zkráceně řady ?

O KALu nic nevím, nikdy jsem se ne účastnila, nijak jsem to nikdy nesledovala. Na triko jsem narazila náhodou a nadchlo mě.

Já tu mám rozpletene ponožky pro dcery a zete, ale teď je na ně horko.

A protože letos jedu do pr... a ne k moři, budu aspoň po večerech snad plést.

Offline Oknel
Avatar
64 příspěvků moje polička 21. června 2021 18:03

Dadoo zkrácené rady se dělají pokud chceš výstřih od krku. Koukni na vlněné sestry na YouTube, mají tam i videonavod jak na to. Pokud si pamatuji dobre, tak u větších velikosti to některé pletarky řešily i tak, ze vynechaly první  rady vzoru ( cely ten první patent) a nahazovaly až dle druhého. Jinak je výstřih hodně u krku. 

Offline Oknel
Avatar
64 příspěvků moje polička 21. června 2021 18:04

Dadoo jinak jsem také dělala rukávy až k lokti, je to lepší 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. června 2021 18:48

Oknel Jasně, rozumím. Koukala jsem, žena některých fotkách mají ty výstřihy větší a jinde zase mají třeba toho vzoru 5 řad (kruhů)

Díky za radu, moc ke krku bych to nechtěla.

Offline Oknel
Avatar
64 příspěvků moje polička 21. června 2021 19:12

Dadoo ten vzor je dle velikosti, u menších 4 a u větších 5. Pokud ale vynechas ten první a nahodis počet ok, které jsou na druhy vzor, bude tím pádem větší výstřih. Preji pohodu při pleteni

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 08. července 2021 21:17

Dadoo krasny sveter, tiez som uz nanho pozerala, ale usudila som, ze sa robi z prilis hrubej priadze, aj ked priedusnej, a bolo by mi v nom teplo.  nenapadlo ma urobit dlhsie rukavy a mat ho do chladnejsich dni

teraz ako je horuco som sa dala na vysivanie, je to sice relaxacne, ale dost tragedia v mojom podani:))

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. července 2021 17:54

Tak jsem dokončila dvě trika. Toto je to lněné, konečně. Ten len je imho stále docela hrubý. Resp. nošením opravdu změkne a na těle mi to nijak nevadí (naopak mi v něm je příjemně), ale při praní zas znovu "zdřevění" a když to pak člověk bere ze skříně, je to fakt divný pocit. Peru v pračce, prý to má praním v pračce taky měknout, ale za to troje praní zatím tu zkušenost nemám. Prý i sušit v sušičce se to dá,  zkusila jsem, změkl, ale trup trika se stočil jak u levných bavlněných trik. Takže suším pověšené a pak to dobře drží tvar. Jen tedy to pomačkání od odstřeďování to vyvěšení nevyřeší, ale nošení to celkem rychle srovná. A (jak píšu dřív) je to takové prkenné, než to člověk vezme na sebe. Žehlit jsem to nezkoušela, byť myslím, že etiketa píše, že možno. Jenže na to asi nemám nastavenou hlavu (mám zafixované, že pletené věci se nežehlí ).

Jinak je to pletené z Katia 100% lino. Mám koupený jiný len (BC Garn Lino a Antigonu od De Rerum Natura), oba mi přijdou měkčí už v klubkách, zvlášť ta Antigona je při srovnání opravdu hodně měkká, tak výhledově zkusím, co to udělá. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. července 2021 18:03

Druhé triko je z hedvábí a jsem dost zvědavá, jak to bude fungovat z hlediska "zateplení". Psali, že hedvábí v zimě hřeje, v létě chladí. Já zatím nikdy nic hedvábného neměla, tak netuším. Záměrem bylo triko s dlouhým rukávem na nošení na podzim. Tak uvidím, jak se na podzim osvědčí.