Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Kan
Avatar
7007 příspěvků moje polička 05. května 2021 22:06

Panenka Myslím, že to bylo včera na seznamu, název nevím přesně, ale něco ve smyslu: Proč je zdraví prospěšné spát v ponožkách.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. května 2021 06:54

Kan OK, díky, zkusím najít. 

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 07. května 2021 09:08

Panenka diky za tip. Ukládám si ale kdyby se mi podařily jako tobě, tak si je doma vystavím a chodím kolem s úctou takže je asi dělat nebudu. Zrovna pletu raglanový pulovr z hedvábí s vlnou na čtyřech jehlicích (pátá se ztratila)      č 2,75. Obchody jsou zavřené a objednávat jednu kruhovou se mi nechtělo.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. května 2021 22:07

Manuka Jé, hedvábí, to právě taky objevuju. Zatím mám upletený vzorek a hlava mi šrotuje, jak ty informace zpracovat a jak nahodit. Chtěla bych raglánové triko.

A ty čtyři jehlice teda! To se ti to tam všecko vejde? Mi to přijde pak už v oblasti prsou jako mission impossible...

Offline Manuka
Avatar
405 příspěvků moje polička 08. května 2021 17:16

Panenka zatím to vypadá takhle 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 09. května 2021 19:13

Manuka No evidentně to jde.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. května 2021 09:12

Tak se mi konečně podařilo dokončit něco většího. U krku to vypadá nakrčeně, ale na těle se to pak vyrovná. Jen teda nevím, ten colourwork se moc nebloknul, mi přijde. Je to furt takové neučesané na můj vkus... asi budu zkoušet blokovat znovu.

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 21. května 2021 09:14

Panenka más to moc hezké. Já bych to už znovu nenamacela, ono se to trochu narovná i nošením. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. května 2021 09:38

continuity Díky!

Tak můžu tomu dát šanci...Namočit se to konec konců dá vždycky. A je to (minimálně prozatím) míň práce. Asi tě poslechnu.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 21. května 2021 09:39

Panenka je to krásný a taky myslím, ze se to casem srovná 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. května 2021 12:08

Potrefenáhusa Díky!

Dám na vás, děvčata, a zkusím to "vynosit". I když teda doufám, že vlněné triko s dlouhým rukávem teď už moc příležitost vyvětrat nebude... tak až na podzim, uvidíme. 

Online Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 21. května 2021 13:53

Panenka krasny svetr! 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. května 2021 20:03

Friga Díky!

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 24. května 2021 14:56

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 24. května 2021 14:58

ahoje neviem ci si ma pamatate este, kompletny zaciatocnik. troska som sa rozostrikovala, toto hore je moj najnovsi pocin, je to surovy hodvab. uz mi ho ukradla dcera, tak som si kupila vlnu na dalsi pre seba. momentalne mam rozrobeny The bright sweater z ravelry, v podstate hotovy kompletne s vela modifikaciami, ale budem ho musiet sparat telo, lebo je prilis siroke.

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 24. května 2021 22:53

Chloe Páni, to je nádhera. Jsi úžasně šikovná, rozhodně už nejsi začátečník. Dáš sem prosím ještě fotku s detailem toho sedla?

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 24. května 2021 23:17

Emi dakujem. velmi rada, ale musi to pockat, lezim s covidom a v telefone nemam nic poruke. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 25. května 2021 08:19

Chloe uff, tak to přeju brzký uzdravení a co nejlehčí průběh!

A máš to fakt krásný! Myslím, že už je z Tebe dost pokročilá začátečnice (ale naprosto tě chápu, já mám ten pocit začátečnice i po pěti dokončenejch svetrech, spoustě ponožek pár čepicích, palčákům a asi třem nákrčníkům... , prostě mám furt pocit, že to ještě nemám tak zažitý, no, každou chvíli musím kouknout na tutorial i k dost základním věcem.)

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 25. května 2021 10:22

Chloe Jasně, že to počká. Hlavně se ať jsi v pořádku a bez problémů. A když si pak vzpomeneš, přidej sem prosím další fotky. Budeš tu v dobré společnosti, tady jsou všichni moc šikovní.

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 25. května 2021 15:26

https://www.ravelry.com/patterns/library/sceal-gra

teraz ma napadlo dat vam sem link. je to krasny svetrik, u mna to ma uz historiu. najskor som ho urobila dcere v bielej, potom som ho prerobila kompletne lebo bol privelky, potom sebe v ruzovej, ten som potom dala dcere, ale v podstate strikujem uz rok ten isty sveter. zacina ma to zmahat. medzitym som si chcela vyskusat tento

https://www.ravelry.com/patterns/library/bright-sweater 

a dost som sa ho bala, lebo vyzera ozaj ze pre pokrocilych, ale nakoniec to nebolo tazke, len zaujimave. tam som robila troska modifikacie na tele, lebo som chcela viac tych osmiciek okolo krku a nakoniec musim telo sparat a troska ho zmensit, je fakt oversize.