Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 22:15

alibi continuity Díky.Ještě nevím, jak to bude oceněno, na obdarovaného to bude čekat pod stromkem. Ale samozřejmě doufám, že se to bude líbit.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 05. listopadu 2020 22:17

Slu. Já nemám s šitím z úpletu vůbec žádnou zkušenost a upřímně, mám z toho respekt... takže obdivuju.

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 09:49

Panenka Ty jsi fakt profík

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. listopadu 2020 10:47

Sweet Potato Díky za důvěru,  těší mě to, ale věř, že nejsem. Právě jsem rozpárala třetí pokus o započetí trika z petrolejové bavlny (vystřídala jsem tři různé návody/modely) a buď ten vzor na zkušebním vzorku z toho materiálu nevypadá dobře (ač jsem zkoušela i měnit velikost jehlic) nebo začnu triko a ač mi předtím seděly rozměry vzorku, tak když upletu pár cm výstřihu, je jasné, že mi výstřih prosviští kolem ramen - a já vůbec netuším,  kde dělám chybu. Petrolejová bavlna je tudíž momentálně v ilegalitě, jdu zkusit začít Gardengate, snad to nebude stejně "prokletý "...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. listopadu 2020 10:59

Chystám si pletací košík. Přízí už mám na cestě a konečně se do toho taky už pustím. 

V košíku jsem našla ponozku. Jednu. Asi zapomenutou.

Ale přízí na tu druhou jsem už nenašla.

Téhle ponožek jsem napletla mraky. Různě barevné, různě vzorováne, takovéhle i s barevnou špičkou. Vše pleteno na pěti jehlicich. 

Uz se strašně těším, až mi dorazí příze.

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 07. listopadu 2020 12:46

Dadoo hezká ponožka

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. listopadu 2020 16:30

Dadoo Skvělé,  pak se pochlub!

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 07. listopadu 2020 20:11

Dadoo a je to s těmi 5 jehlicemi těžké? chtěla bych se to naučit, ale zatím jsem pletla max něco rovného... bych potřebovala nějaký jednoduchý blbuvzdorny návod  

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 01:16

AprilTwelve mne přijde, že není. Je to jenom zvyk. Kdysi jsem si návod napsala, abych ho při nějaké delší pauze nezapomněla. Zkusím ho najít. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 02:34

AprilTwelve není, je to fakt jednoduchý, proste válec, pata se pak neplete do kruhu, ale rozdělí na tři části a postupně se spletaji okraje se středem. blbě se to takhle popisuje, ale je to fakt snadný. určitě bude i tutorial na YouTube 

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 09:03

Tak jsem si vcera od mamky privezla spoustu jehlic a nejakou prizi. Mate nektera tip na dobry navod, jak se naucit plest, nebo mam proste pouzit Google a pravdepodobne YouTube a neco najit tam?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 10:48

Brioso já bych začala tím že bych si našla, co chci jednoduššího uplest. Našla si návod a pak se začala ucit přímo už na té věci.

Takhle jsem se kdysi naučila plést v dětství já. 

Strasne se mi líbil jeden krajkovy svetr, tak jsem se do toho pustila. Do té doby jsem neměla jehlice v rukách. Záda jsem prepletala třikrát, než to bylo hezké. Ale ptotoze bavilo, nevadilo.

Jen bych si našla zacinani. A začala bych

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 12:11

Brioso Pokud fakt zacinas, asi nejnazornejsi to bude pres videa na youtube. Dobry instruktazni ma Katrincola - a ma i navody na jednodussi projekty (akorat teda neco plete trochu nestandardne, ale to vetsinou varuje dopredu). A taky jsou super Vlnene sestry. A vubec je dost ceskejch tutorialu. Pripadne mrkni na nemecky nebo skandinavsky.

S anglosaskejma v tech uplnejch zacatcich opatrne, oni pletou jinak, tak aby te to zbytecne nematlo. Ale jakmile budes mit hladce obrace trochu zazity, da se hodne cerpat i tam, jenom si tam dosadis to "nase" vedeni prize.

Preju hezky pleteni!

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 12:46

Dadoo Prosperina Diky obema. Myslim, ze budu rada do zacatku za neco ceskeho, abych taky pochytila tu spravnou terminologii. Casem urcite zvladnu i anglictinu. Jinak budu opravdu zacinat uplne od nuly. Sice jsem jako decko neco zkousela plest, ale vubec si nepamatuju, jak se to delalo. Jen si vybavuju, ze jsem moc utahovala
Na zacatek bych chtela fakt neco jednoducheho (treba jen na zkousku salu), ani necekam, ze by to pak bylo pouzitelne. Taky proto, ze prize, co mam, je 100% acryl a ten bych pak radsi nahradila vlnou. Moc ty umelotiny nemusim.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 12:52

Brioso tak bych začala ponozkami. Asi na dvou jehlicich(Předpokládám, že 5 jehlic nemáš) To je jednoduché a užiješ je i z toho akrylu. A není to únavné dlouhé jako šála. Motivačně Rychly výsledek.

Jen bych do paty asi pripletla nit. Šicí hedvábí ve stejné barvě. Kvůli pevnosti a prodreni.

Popis třeba tady https://www.mimibazar.cz/tisk_navodu.php?id=11678

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 13:06

Brioso já bych se na českou terminologii rovnou vykaslala :-) na nějaký šále bych vyzkoušela hladce obrace a nahazování a vrhla se rovnou do anglických návodů na Ravelry. Ono se to pak i lip hledá na YouTube. 
v češtině doporucuju ty již zmíněný vlneny sestry, maj skvělý tutorialy. A Drops má spoustu návodů zdarma, v češtině taky

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 13:57

Dadoo Ponozky me napadly a prave bych je i vyuzila, ale nebyla jsem si jista, jestli nebudou do zacatku zbytecne komplikovane.
Potrefenáhusa Diky.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 14:45

Potrefenáhusa pro mě jsou třeba anglické návody zatím nepřekonatelné. Četla jsem jich pár, ale nejde mi to. A dcery mi je nepřeloží, protože nerozumí pletení. netroufla bych si plést zatím podle anglického návodu. 

Dřív jsem hodně pletla podle německých, hlavně Verena byla super. Ale už jsem taky dost zapomněla. 

S Dropsem máš pravdu, je super. Na jeden dívčí svetr se právě chystám.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 15:31

Dadoo jenže ty anglicky návody jsou nejlepší, ne všechno je přeložený do češtiny a naopak všechno najdeš na YouTube, jak se plete, video, to v češtině není, i když za poslední roky hodně přibylo, já tomu taky nerozumim, resp. stejně jako v češtině je to názvosloví, který neznám, ale vyjůtubim a udělám si vlastní poznámky. 


mne se tím otevřel v pletení úplně novej svět

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 16:33

Potrefenáhusa uvidím teď po tom prvním svetru