Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 17. října 2020 09:03

Just me ten je krásný, vy jste tady všechny takový šikovný.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. října 2020 10:18

Just me Paráda!

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 17. října 2020 12:31

Jdu se sem pochlubit, dostala jsem pro juniora dárek z Norska a jsem z něj nadšená.

Online slniecko admin
Avatar
17570 příspěvků moje polička 17. října 2020 14:53
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. října 2020 15:31

Jimik Moc pěkné! Kdo si dal tu práci?

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 17. října 2020 16:10
Reakce na Panenka:

Jimik Moc pěkné! Kdo si dal tu práci?

​Kamarádka z univerzity v Bergenu se vybičovala k výkonu. Takže je to nejenom norský vzor, ale i norská pletenina.

Už mám jasno, který kousek mimi garderóby zůstane jako památeční

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. října 2020 16:13

Jimik Tak to je fakt stylový! Ať dobře slouží!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. října 2020 07:57

Dámy, zjistila jsem, že na jeden projekt budu potřebovat 2mm kruhové jehlice dlouhé 80cm. Původně jsem myslela,  že se to snad ani nedělá, ale našla jsem, že se takové dají sehnat od Dropsu, typ Basic Aluminium. Je to teda podezřele levné, kolem 60Kč. Máte někdo s touto řadou zkušenost? Já mám buď řadu Drops Pro Romance nebo Pro Classic, s touto základní řadou žádnou zkušenost nemám... Budou ok nebo mám radši shánět něco lepšího - pokud seženu...? Případně máte nějaký tip?

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 20. října 2020 10:00

Jestli se nepletu (nedostanu se hned tak domu, abych to zkontrolovala), tak jsem z tyhle rady mela jedny ze svejch prvnich "lepsich" jehlic. Jako oproti galanterkovejm to byl velkej pokrok, ale nemam u nich takovej ten pocit jako u romanci nebo classic, ze jsou tak prijemny do ruky, az me to nuti plyst dal a dal.  O neco lip se mi z kovovek pracuje se zingama, ale tam nevim, jak jsou na tom s kombinaci tyhle tloustky a dylky lanka. Ale zas nejsou vylozene neprijemny, obcas pouzivam dodnes. Kazdopadne mi prijde, ze se s nima lip plete bavlna nez vlna, ta klouzavost/neklouzavost je takova zvlastni. Za ty penize asi stoji za pokus.

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 20. října 2020 11:11

Panenka Ten svetr z recyklované vlny vypadá úžasně. Podle jakého návodu jsi ho pletla?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. října 2020 11:55

Prosperina Díky,  asi to zkusím a uvidím. Zing jsem nějaké taky našla v požadovaných rozměrech,  ale vesměs v obchodech, co mám z ruky,  nebo e-shopech, kde bych nic jiného asi neobjednala, takže tak.

Díky, Emi

https://youtu.be/mroHYG668Pc

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 20. října 2020 12:53

Panenka 2 mm/80 cm ihlice mam tieto z rady Drops Pro Classic a pracuje sa s nimi dobre. Este Addi Lace su dostupne v 2 mm vo vsetkych moznych dlzkach lanka, to lanko je trochu poddajnejsie nez u Drops.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. října 2020 13:10

Wanda von Dunajew No já bych radši též tu odzkoušenou řadu Pro Classic, jenže kamenné obchody, co budu mít teď aspoň trochu po cestě, je podle stavu na jejich e-shopu nemají (jen tu řadu Basic Aluminium). Leda by e-shopy neodpovídaly stavu na prodejnách, ale to už teď nebývá tak časté. Jenže objednat jen ty jehlice z jakéhokoli jiného e-shopu (např.  ta Ganella) se pak dost prodraží na poštovném. Doufala jsem v to, že je objednám, až bude Alpaca Party, tj. s mou tradiční a každoroční velkou objednávkou vln. Jenže 15.10. už bylo dávno a o Alpaca Party nikde nic. A plést z čeho ještě mám, tak teď vlny zatím ještě objednávat nebudu a zkouším sehnat ty jehlice v Praze někde v kamenné prodejně. No mám to zase starosti...

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 20. října 2020 13:21

Panenka Děkuju moc. A Zing na objednávku jsem kupovala v obchůdku v Holešovicích, dalo se myslím i domluvit, že se v obchodě vyzvednou. Mám se kouknout, kde to bylo, nebo je to pro tebe daleko?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 20. října 2020 13:43

Panenka Aha, no tak s kamennym obchodom fakt neporadim, tie som davno vzdala prave kvoli tomu, ze tam nikdy nemaju co potrebujem.

Alpaca party ma tiez stve, snad este bude.. ale tento rok asi uz nie je nic iste. Mam rozpletenu deku z Drops Andes a chcem doobjednat este dalsie farby, ta uspora minimalne par stoviek sa hodi.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 20. října 2020 16:27

Panenka Kdyz jsem predloni kupovala ty svy prvni jehlice v mojeklubko, tak v krame meli podstatne lepsi vyber nez na netu. Ale taky se obavam, ze dneska uz to budou mit synchronizovany lip.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. října 2020 17:02

Emi Díky za nabídku,  ale už jsem koupila ty Drops Basic Aluminium a jdu to testnout.

Wanda von Dunajew No já taky furt doufám,  že ta Alpaca Party ještě bude...

Prosperina Přesně v Mojeklubko jsem se stavila a paní měla opravdu jen tyto. Pokud jsem dobře pochopila, tak obchod před nějakou dobou změnil majitelku a e-shop by teď měl být opravdu synchronizovaný s kamenným obchodem.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 20. října 2020 17:10

Panenka Diky, to je dobre vedet. A preju, at se s hlinikovkama plete prijatelne. Jenom jsem si ted jeste vzpomnela na jednu technickou vec: nevim, jestli to u Vas bude taky tak, ale je mam u nich tendenci o neco vic utahovat.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 20. října 2020 17:14

Panenka Majitelka Ganelly psala myslím na začátku října v infomailu, že Alpaca párty nebude, bo Drops letos žádnou slevu nemá, proto ona v Ganelle udělá několik jiných drobných slevových akcí. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. října 2020 17:56

Report: hliník je teda divný materiál, ale předpokládám, že si zvyknu. Hlavní je, že to má dobrý přechod mezi jehlicí a lankem, tudíž to při posouvání nezadrhává. A ještě hlavnější je, že s tím upletu vzorek 10x10cm na patřičný počet očí. Takže nakonec snad dobré.

Prosperina Já to neumím posoudit, zatím jsem nikdy na dvojkách nepletla, tak nevím, jak utahuju na nehliníkových dvojkách... ale vzorek dobrý, všecko dobré (teda doufám).

Isca No tak to je rána teda! Co budu dělat?!? A psala paní nějaký důvod,  proč ta Alpaca Party letos není?