Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. října 2019 21:55

paktofonika Určitě :-) Protože jsou ty nitky krátky, musíš látku prostehovat jenom jehlou a pakaž provléknout ouškem nit. A když protáhneš jehlu s navlečenou nitkou, zatáhneš tu nit do látky skoro neviditelně :-)

Ještě bych tu deku zkusila co nejsilněji tahat/roztahovat. Jako by byla pružná. Některé ty nitky, co jsou povytažené jen minimálně by se mohly spravit.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 24. října 2019 22:23

paktofonika 

Fakt bych zkusila zpočátku natahovat tu deku v těch řádcích ( je to vidět na fotce), na ta jen lehce povytažená očka by to mohlo fungovat a ta větší to alespoň trochu zmírní. Nejspíš by šlo i nepatrně jehlou poupravovat to jedno " scuknuté" vlákno ( řádek). Ale je to piplačka s nejistým výsledkem.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 24. října 2019 22:36

paktofonika Ne, Trnka ji sežere ... 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. října 2019 10:14

Potrefenáhusa No pekne. To u nás našťastie nehrozí, deka je zatrhnutá preto, že si ju chcel Percy načechrať, gauč je asi totiž málo mäkký

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. října 2019 10:16

Dadoo kocoureksuggy Už som ju rozťahala, viac už to nejde. Skúsim to teda povyťahovať, popreplietať, no uvidím čo z toho mi pôjde. Dám vedieť výsledok :D

Ďakujem za rady 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 25. října 2019 10:21

paktofonika já musim, než jdem spát, z tý sedačky všechno sundat, když se tam třeba válim u televize s polštářema a pod dekou, protože ona si to nastele pod sebe a začne to dumlat...cíleně to nevyhledává, takže to stačí nastrkat na to horní opěradlo a přehoz uhladit a zastrkat. Polštář, když tam zůstane, tak většinou odumlá celej roh, což v jejím podání je tak čtvrtina polštáře pryč

taky si takhle žere deky v pelíšku, tak se jí to furt snažim zastýlat do roviny, aby ji to tak nesvádělo - já mám pochopení, čenda to dělal taky, ten jak to dumlal, tak ty díry do toho prostě časem vyslintal a vyfuněl. Myslim, že byli předčasně odtržený od mámy, Trnka prej jo, brali si ji strašně malou, tak je asi taková nedodumlaná.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 25. října 2019 10:48

Potrefenáhusa No u nas dumlá len Percy a na to má medveďa. Tie deky si stelie aby mal mäkšie podložie. Dumlala aj Amy, ale tú to rýchlo prešlo. Od mamy išli v štandardnom veku, U Percyho sa domnievam, že to spôsobila skorá kastrácia, on proste nedospel. Už to nevrátim späť, a v tej dobe to doporučoval doktor kvôli nezostúplemu varleti. Mala by som mu to mala upierať?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 25. října 2019 10:58

paktofonika já bych jim to neodpírala, jako Čendovi jsem nikdy neměla to srdce, on dumlal ve chvílích rodinný pohody, když přišli večer všichni domu, i si tu svojí deku bral k nám na sedačku. S Trnkou je to horší, ona jednak žužlá, na co přijde, což teda mě štve dost, protože tahle malá deka, kterou jsem si koupila pro sebe, stála přes tisícovku a měla jsem ji asi tejden, než se jí povedlo ji vyhmátnout, a druhak ona ty věci nejen cucá, ale i žvejká, kouše a polyká, a to mi přijde už docela hodně nebezpečný

já jsem se v jedný knížce dočetla, že to může bejt u psů i přeskokový jednání, kterým se uklidňujou, jako třeba když se točí za ocasem dokola a stane se z toho uklidňovací zlozvyk, ale to mi u našich psů nikdy nepřišlo. 

A s tou kastrací se netrap, to nesestouplý varle je hodně nebezpečný, může se z toho vyvinout rakovina a kdo ví, jestli to má percy z toho, třeba by byl takovej i bez kastrace. Rozhodovala ses na základě tehdy dostupnejch informací nejlíp, jaks mohla. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 25. října 2019 11:00

a abych se držela tématu, hodilo by se mi nějaký pouzdro na pletací jehlice a koukám, že je to díra na trhu, jediný použitelný mi přijde tohle, ale 33 liber mi za to přijde skoro dost

 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 25. října 2019 22:40

Potrefenáhusa ja si to planuji usit, uz pul roku

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 30. října 2019 17:49

koupila jsem si ty dřevěný výměnný symfonie a jsou uplně megaboží 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 30. října 2019 17:51
Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 30. října 2019 22:31

Potrefenáhusa Že jo? (Akorát se pak člověk od toho pletení hrozně blbě odtrhává, i když na něj vlastně nemá čas. Teda ještě víc blbě než s jinejma jehlicema...)

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 31. října 2019 13:50

Online OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 31. října 2019 13:52

Chloe Pěkný

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 31. října 2019 13:54

Zdravim po dlhej dobe. Povodne si dcera vybrala iny model, ale nakoniec sa rozhodla, ze chce tiez garden gate, takze budeme ako dvojcata:-) Moja mama vraj bude chciet jeden tiez, ale nastastie ten az ked pojdem na Slovensko niekedy na buduci rok, lebo uz ten dcerin som plietla dost so sebazaprenim, mi to prislo, ze uz 3 mesiac robim vlastne to iste. Ale teda vydaril sa, radujem sa velmi a uz premyslam, co bude dalsi projekt.

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 31. října 2019 13:54

OliveOyl dakujem pekne

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 31. října 2019 13:54

Chloe jsou krásný

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 31. října 2019 13:57

https://www.ravelry.com/patterns/library/bright-sweater

pozeram na tento, ale pride mi troska dost oversized, teda budem musiet modifikovat a moc sa na to necitim. myslite, ze ak by som robila s tensou vlnou a mensimi ihlicami, neboli by treba modifikacie?

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 31. října 2019 15:38

Chloe Páni, oba svetry krásný!

U toho složitýho copánkovatýho mě taky napadají akorát ta tenší vlna a menší jehlice (ale já jsem furt začátečník, tak si to přepočítávání a modifikování u tohohle vzoru moc nedovedu představit, někdo znalejší snad poradí něco lepšího).