Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 21:46

continuity 

Chceš se uklidnit pletením?

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 21:57

dynda pro sebe!

Uz jsem si neco nasla.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 21:59

continuity 

To je jasný, hadice má útrum!

Online RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 22:00

continuity nadýchaná bude z příze Kid-Silk (Drops)

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 22:23

RoSa no tu prave mam

Jsem si dokoupila klubicko pro sebe a udelam si salu s timto vzorem 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 15. listopadu 2019 09:25

continuity správně! Je to nevděčná cháska!!!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 06:45

continuityZnám důvěrně! Přijdou, skunkové, a "jé, mami, to sis pletla? To je hezký, upleteš mi taky?" Jenže svetry nenosej, rukavice v klidu vrhnou do pračky a následně do sušičky a "jé, mami, ono je to nějaký sražený".  A to jim má člověk pak něco plést...

Šál bude adekvátní reakce.Vypadá krásně!

Ale jinak, my se posunuli na další úroveň - úplně mě to posadilo na zadek. Ztratila jsem na jaře chlapci na výletě čepici (normálně kupovanou, ale oblíbenou), kaju se a povídám, že mu za trest teda (navzdory své zásadě, že už jim nic nepletu) upletu náhradu. A on na to, že jestli nebude pro mě větší trest, když ho budu muset naučit a uplete si tu čepici sám. Tak to jsem koukala na tu zákeřnou myšlenku úplně paf, pak si říkám "klid, to stejně nedopadne", tak jsem souhlasila. Tyjo, chlapec plete na pěti jehlicích a už finišuje! A ptá se, jestli mu koupím vlnu na nějaký jednoduchý svetr!

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 11:53

Panenka dobry! Mi skunkove vzdy skonci u druheho radku. ted jsem uklizela, tak jsem to zas rozmotala ( cimz jsem si zajistla, ze nejpozdeji pristi tyden jim to budu nahazovat znova)

Ale uprimne, kdyz da pet jehlic, svetr muze byt i slozitej

Mela jsem kamarada, jeste v puberte, co taky krasne pletl. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 14:40

continuity Ale tak tvoje děti jsou ještě malé ne? Ty moje taky chtěly kolem šesti, sedmi plést a nic z toho nebylo. Holka na to v důsledku raných pokusů úplně zanevřela. Sama se pak v pubertě naučila háčkovat, takže to fakt nebylo tím, že je lemro. Ale doteď měla za to, jak je to pletení tisíckrát složitější jak háčkování. Teď to možná zkusí zas, když vidí hocha s čepicí. No uvidíme. Ale chci tím říct, že možná to mají tvé děti taky teprve před sebou.

V každém případě jsem někde četla, že to, že pletení je doménou žen, je až novodobý stav. Že dřív chlapi normálně pletli. Minimálně v některých částech světa. Přišlo mi to zajímavé.

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 15:14

Panenka ja je nenutim, ony chteji

ale presne, nic z toho neni. Ta starsi si hrozne prala sici stroj, tak ho ma ( nejaky detsky, ale od sici znacky) a na tom obcas neco vytvari. Plest teoreticky umela uz dva roky zpet, ale zas to zapomnela.

Tak je to konicek, ne nutnost. Mladsi uz umi neco malinko uvarit, starsi si radsi vezme suchy rohlik. Jak jsem mladsi zacala za udelani vecere odmenovat, tak se toho taky trochu chytla.

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 15:15
Reakce na Panenka:

V každém případě jsem někde četla, že to, že pletení je doménou žen, je až novodobý stav. Že dřív chlapi normálně pletli. Minimálně v některých částech světa. Přišlo mi to zajímavé.

​toto je zajimave. Mozna jak vyspravovali boty, kosiky, site, to byla dost casto muzska prace. 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 15:17

continuity to je hezky! Kolik jim je? 

Ja se naucila plest asi az v petadvaceti a stejne pletu nejradsi na jehlicich c.20to je pak cepice behem pul hodky, i s copankovym vzorem! 

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 15:21

711990 8 a 10.

Ale ta starsi je opravdu tvorilka, bavi ji vymyslet. Jednu dobu delala vsem pohybliva 3D prani (JA nemam jedine!). Bohuzel neni prilis pecliva, takze to bylo spis na urovni prototypu.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 15:25

continuity tak to jsou fakt sikovny! I s tim varenim! 

Moje mama o mne rika presne tohle! Ze sem byla desne kreativni, ale dost sem to odflakovala. Peclivost neni uplne moje parketa:)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 15:26

Panenka Třeba tkalcovství bylo doménou mužů

ja se plést naučila brzo, ale na ty velký kusy jsem absolutně neměla trpělivost, ve druhy tride jsem svoji nejlepsi kamarádce začala plést šálu k Vánocům, ale musela ji za mě doplest babička, vrcholem byly cepicky pro moncicaky a svetry pro barbiny (fejkový) sešitý ze čtverců 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 15:28

Jedna moje známá háckuje deky ze zbytků vlny z takových těch malých ctverečků granny square - na to já absolutně nemám trpělivost, jak je to furt stejný a ona si sedne k televizi a hackuje a hackuje

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 15:34

711990 tak ja taky extra pecliva nejsem. Treba nejsem schopna meco usit tak, aby to i vypadali. Vzdy to nakonec nejak polepim

To pleteni je v tomto lepsi. I kdyz, svetr pro muze mam temer hotovej, ale chybi mi to zkompletovat a budu to muset parat, protoze svy nevypadaji hezky. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 16:55

continuity Jé, ale já to nemyslela tak, že bys je nutila... a ani já nikdy svý děti nenutila, vždycky přišly samy. Jenže to je přesný. Jak byly malý, tak nebyla trpělivost. Taky asi měly představu, že je to šup šup hotovo, a jak to trvalo přes půl hodiny (což bych myslela, že asi tak měly představu, že to bude trvat), tak je to zklamalo no. A prostě nebyl ten drajv to dodělat. Myslím, že je to o věku a schopnosti se motivovat. (Samozřejmě, u některých to není o věku, ale to je jiná kapitola)

S tím pletením chlapů... No, je možné, že prostě museli. Já nevěřila, že ponožky je nutné plést z ponožkové vlny (tj. z takové, co má přídavek něčeho umělého)... No a tak jsem pak ty ponožky ze směsi vlny a alpaky co 14 dní spravovala, než jsem to vzdala a vyřadila je z provozu. Jímá mě hrůza z představy, že dřív nějaké příměsi nebyly, takže kolik toho bylo furt ke správce!A že to asi poměrně rychle odcházelo. Dyť ty ženské musely po večerech furt jen něco spravovat, šít, plést. Tak možná museli i chlapi přiložit ruku k dílu...

Potrefenáhusa Tak to je fakt, že za těmi tkalcovskými stavy byli vždycky ve všech filmech a na všech fotkách chlapi...Ale předly zas jen ženské, aspoň to na mě dělá ten dojem. 

Hehe, já si právě nechala k televizi dlouhý nudný kus asi tak 20ti cm pletených furt jen obrace... Njn, triko pletené shora dolů, zajímavý kus (sedlo) přišlo na řadu jako první a teď už je to s prominutím opruz. Takže k telce. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 17:26

711990Ale tak já mám dojem, že z tlusté vlny na velkých jehlicích plete rád každý. Když to tak pěkně přibývá.Jen to trochu leze do peněz - vlna se musí kupovat o to častěji, o co rychleji dokončuješ projekty...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 17:46
Reakce na Panenka:

Jen to trochu leze do peněz - vlna se musí kupovat o to častěji, o co rychleji dokončuješ projekty...

​hehe, no nemusí to tak úplně bejt