Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 31. října 2019 17:29

Chloe Myslím, že tenká vlna a menší jehlice nebudou to pravé, protože na fotkách to vypadá, že rukávy jsou poměrně úzké a zbytek oversize. Na menších jehlicích by se mohlo stát, že ty rukávy už nepůjdou obléknout a bude s tím hodně práce to upravit. Kdybych ho pletla pro sebe, trup bych pletla podle jiného svetru tak, abych až dopletu do výše sedla měla správný počet ok, a pak teprve od sedla pletla podle toho koupeného návodu. Ale návod jsem neviděla, tak to nemusí být správná cesta. Už jsi ho koupila?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. října 2019 20:57

Potrefenáhusa Já mám objednané Drops Romance a těším se na ně moc. Doufám, že budou taky skvělé...

Chloe Oba Gardengate jsou úžasné!

Ten svetr z odkazu bych si asi upravovat moc netroufala - vypadá dost komplikovaně... řekla bych, že tam bude spousta faktorů, co člověk hned tak neodhadne. Maximálně zkusit tvarovat pas trochu bych si asi lajsla.

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 12:20

Emi zatial som ho nekupila. Mojmu laickemu oku to pripada, ze za tou copankovou castou sa pridavaju ocka, aby bol oversized, ale nezistim to, kym navod nekupim. Este planujem precitat k tomu svetru diskusiu na Raverly, snad sa k niecomu dopracujem. V projektoch k nemu su aj prevedenia na telo, tie sa mi az tak nepacia, chcem aby bol velky a siroky, aby sa do neho schovala aj velka vecera, len nie prilis.

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 12:23

Mam dalsiu otazku k ponozkam - nasla som si na garnstudio jedny, ale zacinaju sa na 76 ociek, pridu mi pridu mi siroke, ked si ich akoze obujem, sadnu mi az po kolenom niekde. Na kolko zacinate ponozky? Je 76 ociek blizko reality?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 12:50

Chloe záleží aká je to vlna/ihlice ale ja nahadzujem s Drops Nord čo je fakt tenká a 2 mm ihlicami 64 ok. Na pánske veľkosť 47 som dávala tuším 72 ok. Ledaže by to bol nejaký vzor čo tú pleteninu dosť stiahne

Offline Chloe
Avatar
106 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 13:38

Wanda von Dunajew https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=6892&cid=24

tieto ponozky, vlna je fingering a ihlice velkost americka 3

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 19:15

Chloe Aha, tak jestli se plete shora, tak by to mohlo být jednodušší. Zkusila jsem ještě jednou projet fotky a připadá mi, že tu velkou šířku způsobuje hlavně to, že ramenní švy jsou hodně nízko, hodně spadlé z ramene. Takže kdybych to pletla shora, prodloužila bych rukávy víc k rameni, trošku bych je i rozšířila a na trup vyčlenila méně ok. A kdyby to nevyšlo, tak pod sedlem je trup už jen hladce, tak by mne to tolik netrápilo, kdybych to přeplétala :-) Každopádně může to být moc krásný svetr. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:21

Nemate nekdo nejaky ozkouseny navod na slusne, ne uplne slozite, moderni macrame? Hodilo by se mi do vyzdoby, ale nechce se mi to kupovat hotove.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 09:53

už jsem to dávala vedle do chlupáčů - pletu Birkin

ale plete se tam docela hodně třeba barvama v jedný řadě, to nemám moc ráda

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:18

Potrefenáhusa vyzerá super! Z čoho to pletieš?

Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:19

Potrefenáhusa vypada to moc hezky, pak se pochlub az to bude.

Ja jsem nic dlouho nedavala, protoze se peru se svetrem pro muze. Uz jsem u 18 klubicka a snad to tento tyden konecne dodelam. Neni zas o tolik vetsi ( muz) od me, ale mela bych za tu dobu pro sebe i dva svetry a cepici 

Junak jsem dnes objednala vlnu pro deti, tak snad to stihnou oblect jeste tuto zimu.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:31

Wanda von Dunajew děkuji, ze Soft Donegalu

ale jak je to nepravidelný, někdy hodně tenký, tak už se mi to párkrát i přetrhlo

continuity taky pak ukaž, já mám doma furt reklamace, že mu nic neupletu, ale podle mě by to nenosil, že to kouše/hřeje/je moc retro a jenom vymrzuje, že se mu nevěnuju a pletu jenom pro sebe :-))

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:24

Potrefenáhusa to ale vyzerá dosť dobre, majú krásne farby... hlavne tie bordó a zelené odtiene už ma zase svrbia prsty

Ja teraz pletiem z Plotulopi, ktorá je tiež veľmi nepravidelná a trhá sa, len sa na to človek pozrie (na rozdiel od merina ale aj extrémne škrabavá). Je to sveter Telja a familiárne som ho pomenovala "drátenka"

Online Potrefenáhusa
Avatar
33684 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:35

Wanda von Dunajew ale barvu má drátěnka krásnou

no ten tweed je hodně krásnej, já jsem z toho teda původně měla v plánu něco uplně jinýho -  , tu šedou jsem si koupila na tenhle svetr,  (ale bez knoflíků, jen volně visící),  ale nakonec jsem na ten birkin měla chuť a říkala jsem si, že tak ho holt upletu z toho, co mám doma a příště si na něj koupim třeba něco jinýho

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 13:35

Potrefenáhusa Ja dúfam, že s nejakým trikom s dlhým rukávom pod bude tá islandská vlna nositeľná. 

A ešte k tým chlapským sťažnostiam vtipná historka... ja som zas dostala reklamáciu na ten sveter, čo som nedávno plietla, že jak tam neni ceduľka, tak nikdy nevie, ktorou stranou dopredu si to má obliecť takže tam asi budem musieť našiť kus stužky alebo niečo.

Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 13:57

Wanda von Dunajew tak to ale suhlasim, niekedy neviem ktorou stranou ani ja. Kupim si cedulky, niekde som to videla  

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 14:20

continuity Ja robím vždy práve pomocou skrátených rád tú vyššiu zadnú stranu krku, takže to tam vidím hneď, on až potom čo si to oblečie no... ale chápem, že to je občas otravné. Tie ceduľky by sa mi hodili.

Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 14:36

Wanda von Dunajew no to ja taky, ale mam jeden chlupaty svetr, kde to proste videt neni. A deti to taky nepoznaji. 

Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 21:00

Malej spratek nekam zasantrocil svetr, ktery jsem mu upletla mela ho asi 2x! A to mam dve nove vlny pro deti, uplne me opustila chut jim cokoliv plest

Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 21:29

Nemate nekdo prosim vzor na nadychanou salu?