Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 18:01

Potrefenáhusa Ale tak to snad dokončuješ, jak to rychle přibývá... nebo ne?

Offline 711990
Avatar
17036 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 18:20

Panenka to je fakt, proto moc nepletu, je to drahy jak cert! Ale kdyz tady ctu, jaky velikosti jehlic pouzivate, uplne me jima hruza;) to bych nedokoncila nikdy, ani kdybych pletla na kojence!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:12

711990 Njn, každé pletení má svoje.

Offline Friga
Avatar
1548 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:07

Mam rozpleteny svetr se vzorovanym sedlem. Plete se od spodu. Kde mam zacit plest vzor, aby mi ten prechod mezi radky vysel na nejake ne tak napadne misto? Vzadu uprostred? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:10

Friga

já si vůbec nevybavuju, že by to kdy bylo nějak vidět, návod nic nepraví? 

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:18

Friga zacla bych vzadu uprostred. Je na to nejaka finta, jak plest ty navazujici oka, aby to nebylo tolik videt. nekdo to sem daval. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:24

continuity jo, to jsem dávala já, maj to vlněný sestry v tutorialech a plete se to za tu nit pod tim okem 

a když jsem to teď hledala, narazila jsem na tenhle fígl při pletení do kruhu - u tý první řady, aby to napojení nebylo moc volný 

https://www.youtube.com/watch?v=ylVeHMM9b3s

Offline Friga
Avatar
1548 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 15:26

Potrefenáhusa continuity Diky, navod prave nic nezminuje. Zacnu teda vzadu uprostred

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:17

Som sa dnes pustila do ďalšieho vianočného svetru - Riddari.. a trochu ma to pohltilo

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 00:02

Wanda von Dunajew Riddari je bozi svetr, už mám dva  a je za chvili hotovej!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 07:36

Já pletu furt birkin, už mám odděleny rukávy, tak nejde moc fotogenicky vyfotit

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 10:20

Potrefenáhusa ja už popri pletení vyberám farby na svoj ten vzor je proste super, ja som si návod teda dosť upravila, pletiem zvrchu a z tenšej vlny (drops puna) ale sedlo pribúda strašne rýchlo a večer som sa od toho skoro nemohla odtrhnúť... (ešte jeden riadok...a ešte jeden...)

Birkin vyzerá super

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 10:25

Wanda von Dunajew

já ho pletla z něčeho docela tlustýho a byl hotovej snad za 4 dny!!!

šedej (neni černej) mám, hnědej šel do světa

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 10:31

Potrefenáhusa pekná dvojka!

Pre seba rozmýšľam nad Drops Nepal alebo Alaska... chcem niečo fakt teplé a nvm či mám odvahu na Lettlópi originál

A mám dilemu, či skôr Riddari alebo tento, mám ho už v obľúbencoch strašne dlho...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 10:49

Wanda von Dunajew ty moje svetry jsou z alasky a teplý jsou teda dost brutálně

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 12:54

Friga No, já nevim, koukám, že diskuse už se shodla na prostředku zad, ale já bych asi zvolila to místo, kde se jakoby napojuje rukáv k tělu a začíná se plést to sedlo (a to asi teda na některém napojení na zádech).

Potrefenáhusa Díky za návod na spojení do kruhu. Já to dělám tak, že nahodím o jedno oko víc, než je v návodu, první řadu upletu úplně klasicky, jako by to bylo na rovné jehlici, a pak to poslední oko normálně spletu s tím prvním, čímž uzavřu kruh (a zredukuju to jedno oko navíc). Přijde mi to dost podobné. Tohle ale musím vyzkoušet a porovnat, jak to vypadá. Díky za tip!

Na ten Birkin jsem hrozně zvědavá, jak dopadne. Přijde mi, že zrovna u tohoto svetru je klíčové, jak si ty barvy sednou - některé barevné varianty se mi líbily velmi, jiné naopak vůbec... Ta tvoje vypadá velmi nadějně.

Wanda von Dunajew Oooo, ten Riddari v modré vypadá úchvatně!Ale chci se zeptat... koukám, že tam máš přetaženou docela dlouhou nit. Pokud počítám dobře, tak přes pět očí to jde. Není to moc dlouhé? Nevadí to pak? Já právě jak jsem pletla ty ponožky s norským vzorem, tak jsem měla vzorek o 8 okách... když tam bylo k přetažení sedm ok, tak nebylo o čem diskutovat, přichytávala jsem, ale těch pět mi přišlo takových kritických, bála jsem se, aby to nebylo moc, tak jsem to taky uprostřed přichytávala. Tak jestli je to v pohodě, tak že bych si příště zjednodušila život a na přichytávání se u pěti ok vykašlala...

Jinak "ještě jednu řadu" je obvyklé slovní spojení u pletení.

A ten svetr s psí či vlčí stopou vypadá též úchvatně. Já bych se na můj vkus pustila do něj, mám u sebe zkušenost, že když něco pletu podruhé úplně stejně (zvlášť s krátkým časovým odstupem), tak mě to pak nebaví, navzdory tomu, že první pokus mě bavil velmi. Ale samozřejmě to můžeš mít jinak.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 12:59

Potrefenáhusa Wanda von Dunajew mate to krasne. A ty barvy!

JA budu potreboval neco extra rychleho, svetr maleho zmetka se porad nenasel a stejne potrebuje neco na lyze. Ale mam jenom B vlnu, tak se bojim, ze to stejne bude na dva tydny. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 13:01

continuity Uplet něco do kruhu, to vodsejpa

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 13:16

Panenka díky! Ja teda väčšinou pri tých nórskych vzoroch prichytávam až keď je 6 alebo viac očí jednou farbou...  tých 5 je zo skúsenosti úplne v pohode, ak si človek dá pozor a neutiahne to moc, inak nikdy sa mi nestalo, že by sa to nejak pri obliekaní zachytilo ani nič podobné. Ale to je pre svetry, u ponožiek by som váhala, tam u malého obvodu to môže vadiť viac.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 14:02

Wanda von Dunajew Díky, asi to pojmu tak, že ponožky přichytávat, svetry netřeba... Teď mám nakoupeno na triko s vzorovaným sedlem, takže tam to zkusím nepřichytávat. I když, vlastně teď z hlavy vůbec nevím, přes kolik očí maximálně se tam přetahuje... No uvidíme. V každém případě díky!