GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 21:49

jo a malý mormontový je mi líto, měla potenciál :D

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 29. dubna 2019 22:11

ice Dost možná se ještě kromě Cersei budou řezat mezi sebou. Nebo ne přímo řezat, ale aspoň pletichařit. Těžko říct, jestli Jon by šel proti Dany, ale možná se ona rozhodne zbavit se ho preventivně. A třeba si Sansa dupne, že chce samostatnej sever.

Malá Mormontová prej původně měla být jenom v 1 scéně v celým seriálu, takže jsme si ji užili víc, než bylo v plánu.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 00:29

coralline někde právě psali že může oživit jenom ty který zabil někdo z mrtváků. Ale to že je to místo s jednim východem to samozřejmě moc nezlepšuje :) 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 06:38

Nebyl to tak spatnej dil, jak si stezujou nektery lidi na internetech. Ja fakt nevim, cim by se jim meli tvurci zavdecit, aby byli spokojeni. Jinak jsem vcera cekala vic umrti. Jeste jsem chtela napsat jednu domnenku, ale na mobilu neumim bily pismo :D

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 07:00

Jo a ještě mám jednu otázku. Proč si mslíte, že se s Horou konfrontuje Ohař? Vždť kdž se viděli na schůzce s Cersei, tak mu Ohař říkal, že si pro něj někdo jde, že on ho nezabije. Kdo si teda pro Horu má jít? 

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2019 07:10

Mě by zajímalo, co se stalo s Duchem, kam zmizel drak na kterém letěl Jon a odkud se tam vzala Melissandra. A z bitvy mi přišlo mnohem pusobivější než detailní rež, jak ve tmě hasly arakhy dothraků, to mě dostalo. 

Offline Vilemina
Avatar
2265 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 07:49

Jimik Duch a oba draci se prý objevili v upoutavce na další díl. Zhasinajici světla, to bylo působivý!

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 07:55

ice nema ho na svym listu Arya?

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 08:16

razorblade ajo. No to asi ma. Ta me nenapadla.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 08:53
Reakce na coralline:

A Lyanna

​Přesně Tohle mi bylo líto nejvíc!

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 09:09

Arya má na svém i Cersei, tak možná to tam nakonec všechno vybije ona sama

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 09:52
Reakce na razorblade:

Nebyl to tak spatnej dil, jak si stezujou nektery lidi na internetech. Ja fakt nevim, cim by se jim meli tvurci zavdecit, aby byli spokojeni. Jinak jsem vcera cekala vic umrti. Jeste jsem chtela napsat jednu domnenku, ale na mobilu neumim bily pismo :D

​Já bych se na vyznačování spoilerů vykašlala, kdo to ještě neviděl, nepůjde přece do vlákna o GoT, kde se to bude řešit Jinak taky nechápu ty stížnosti, mě se díl a bitva dost líbily. Ta tma tomu dodala tu správnou atmosféru (a kromě toho tvůrci ušetřili na CGI) - souhlasím, že zhasínající zbraně Dothraků byly působivé, většina toho byla navíc beze slov nebo s minimem slov což to taky umocňovalo. Jo, Night King byl vyřízený docela rychle, ale na druhou stranu s tou jeho armádou kdyby ho nevyřídili, tak si nedovedu představit, jak by ustupovali...... Prostě Zimohrad byl buď anebo, i tak měli dost na kahánku. S čím souhlasím je trocha nelogičnosti v přípravách na bitvu (proč neměli na hradbách sudy s olejem na zapálení jako v bitvě o zeď?), na druhou stranu představa, že dothrakové budou působit jako lehká jízda a ukázněně napadat boky a týl (jak napsal někdo u sebe na blogu při rozboru strategie) je absurdní, není to jejich způsob boje. Jinak jo, je trochu vtipné, že kdysi v 2. serii Melissandra pořád řešila Světlonoš a ani ho nakonec nepotřebovali, celé proroctví s Azorem Ahaiem šlo do kytek, ale to bylo očekávatelný, říkám si, jestli vůbec sám GRRM ví, co z toho udělá . Fanoušci si dost stěžují, že jsme se o Night Kingovi nic nedozvěděli, ale tak to není pravda - Bran viděl jeho stvoření, holt to byla zbraň proti lidem co se obrátila proti svým tvůrcům, nevím, co víc se tam ještě chtělo řešit.

Mě u GoT pomohlo, když jsem si kdysi po přečtení jednoho článku uvědomila, že prostě seriál nikdy nebude kniha, musí používat jiné prostředky a to ho bude vždycky odlišovat. Já doufám, že GRRM ty knihy třeba dopíše, když po skončení seriálu opadnou největší tlaky, protože samozřejmně při čtení si to užiju víc a je tam větší prostor všechno pořádně vysvětlit.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 10:01

Jinak teda co jsem četla jakoukoliv Fanfiction, tak tam to obvykle (v 90% případů) skončilo právě pouze jedinou bitvou. Ono je to logické, armáda mrtvých je ohromná a nepotřebuje odpočívat )a jak bylo i ukázáno, dá se neustále doplňovat, dokud jsou protivníci), Night King si může přizpůsobovat počasí (čímž například efektivně snížil palebnou účinnost draků), představa, že by nějaká větší část armády měla šanci najednou ustoupit na jih je dost nereálná. V minulosti ty bitvy přežily obvykle jednotlivci či menší skupinky, jediná výjimka byl Tvrdodomov a to proto, že mohli utéct/evakuovat se na vodu na lodě, kam za nimi mrtví nemohli....

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 10:09
Reakce na razorblade:

Nebyl to tak spatnej dil, jak si stezujou nektery lidi na internetech. Ja fakt nevim, cim by se jim meli tvurci zavdecit, aby byli spokojeni. 

​když tvůrci dopředu slibovali že to bude nejlepší a největší bitva a pak to působí tak hrozně odfláknutě a nelogicky,tak se nedivím že jsou lidé zklamani. Třeba Dothraci, proč stáli v 1. Linii se zbraněmi,  které na mrtváky nefungují ( než je Melissa zapálila)? A proč pak šli na jasnou a úplně zbytečnou smrt? Proč nepouzili ty obléhaci stroje? A draky? Celou dobu je to o tom jak jsou draci to je jich eso v rukávě a pak je použijí jen chvilku a zcela nesystematicky. I jsem čekala nějakou epickou bitvu mezi živými a mrtvým drakem a z toho víceméně nic nebylo.

Jinak Aria byla super,  líbila se mi Sansa s Tyrionem i to jak nikoho nenapadlo že v krypte jsou také mrtví. 

A "zklamalo" mě že téměř všichni známí přežili, ne že bych jim přála smrt,  ale o tom celá hra o truny tak nějak byla, že si člověk někoho oblíbí a on zemře. Čekala jsem třeba Tormunda nebo jeho velkou ženu, Sama a tak.  .

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 10:24

Sairon Všichni včetně dothraků měli zbraně z dragon steel, která na mrtváky funguje

ice To je imho fan teorie která se v průběhu sezón různě potvrzuje, že se nenáviděj a proč je asi jasný. V tý sedmý sezóně mu to řek jinak, 'you know who's coming for you, you've always known,' což tomu taky dost nahrává a já se na to těšim :) (imho se s nim teda střetne společně s Aryou)

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 11:27
Reakce na Klara:

Sairon Všichni včetně dothraků měli zbraně z dragon steel, která na mrtváky funguje

​měli i dothraci z dragon steel? Já právě myslela že ne, a proto jim to Melissandra zapálila. Tak to tím pádem beru zpět.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 12:16

Sairon Jako nejsem si tim 100% jistá, teď jak na to koukam tak maj ty zbraně normálně hladký, jak si jako mysleli že s nima budou bojovat?:D

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 12:48

Sairon Klara Všude píšou, že měli normální zbraně. Tak nevím, co si jako mysleli, že dělají...

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 12:58

Sairon ja jsem prave mela v jednu chvili pocit, ze Sansa s Tyrionem tam spachaji sebevrazdu. Jak se chytli za ruku a ona vzala ten nuz...

a mne se na ty bitve hrozne libil ten pocit beznadeje, kterej z toho cisel... jak ti mrtvaci proste neubyvali a poradili si treba se zapalenym prikopem... a kdyz uz vypadalo, ze bude klid, tak je nocni kral probudil (cekala jsem, ze mala Mormontova jeste bude mit nejakou akci a ne jen, ze otevre modry oci). nejblbejsi mi teda prislo chovani Daenerys, ale jeji chovani mi prijde blby od prvniho dilu, takze jsem to presla a jen jsem ve skrytu duse doufala, ze bude po ni...

Online brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 30. dubna 2019 23:58

Nevím, kdo se tu ptal, takže k možnému souboji Ohař x Hora. Hora byl ten, kdo Ohaře tak popálil, když byl malý kluk a od té doby jsi jdou po krku, takže se předpokládá bratrovražedný souboj a případné Ohařovo "vykoupení".

V bitvě jsem předpokládala víc mrtvých, smrt malé Mormontové byla epická a Joraha ještě obrečím. Trochu jsem čekala, že  Sansa s tou kudlou někoho bodne a ono nic. A zklamala mě assasinka Arya, jak se tam složila a musela již popostrčit až Melisandra.

Myslela jsem, že umře víc postav, ale pokud to jde napsat, měli smrti krásné. Dokonce jsem vzala na milost Theona.

Dany je blbka, za tím si stojím nadále.