Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Online 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 27. června 2020 20:37

Vrátila jsem se po třech dnech domů a nemáme bambus...Tak zas za rok :-(.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 27. června 2020 20:46

Garfie 999

úprimnú sústrasť.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 27. června 2020 20:49

999 Garfie to mi je ľúto, úprimnú sústrasť

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 27. června 2020 21:04

Pinot Noir Já pohřeb zařizovala 2x a musím říct, že v té první fázi mě to vlastně odpoutalo od smutnění, dopadlo to na mě plnou palbou až po pohřbu.

slniecko milacka Děkuju!

999 A co se s ním stalo? 

Offline letfenixa
Avatar
7967 příspěvků moje polička 28. června 2020 02:12

Ani som nevedela, že existuje možnosť nerobiť pohreb.

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 28. června 2020 08:43
Reakce na 999:

Vrátila jsem se po třech dnech domů a nemáme bambus...Tak zas za rok :-(.

​Vítr? Nebo ho někdo potřeboval?

Offline Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:08

Tak já pohřeb mám ve stejné kategorii jako rozloučení po pár měsících. Nemusí to být nutně na hřbitově, ale někde v přírodě. Bez zrizencu.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:25

Tak já čtu jako obvykle odzadu:

999 nemáme bambus

slniecko upřímnou soustrast

Hmmm, docela jsem se nad tím zamyslela...pak jsem si doplnila předchozí stránky...

Já jsem tým "rituály", pokud někdo nechce pohřeb/svatbu, tak proč ne, je to jen jeho věc, ale pokud má někdo na pohřeb připravené peníze, vybrané oblečení, hudbu, makeup, a potomci pohřeb  neudělají, tak to mi přijde vážně ohavné. 

999 Garfie upřímnou soustrast.

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:36
Reakce na letfenixa:

Ani som nevedela, že existuje možnosť nerobiť pohreb.

​Moje mamka pohřeb nechce. Takže lze spálit a urnu uložit k babičce. Možná i "neudělat pohřeb" může znamenat pouze nechat uložit na hřbitově bez rodiny a známých.

Online 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 28. června 2020 11:12

Pinot Noir Ještě jsem neměla čas to zjišťovat, ale asi zase zahradníci.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. června 2020 14:18
Reakce na Ounz:

viktorka_od splavu Tak já sem to slovo nepříjemný použila, protože já osobně ty veřejně prožívaný emoce neoblibuju. Ale rozhodně bych to nedávala do spojitosti nechce se rozloučit s blízkým člověkem. Člověk se právě může rozloučit různě a nemusí to být na povel během ceremoniálu. Na pohřby blízkých i tak chodím. 

Pinot Noir Mám to úplně stejně. Naštěstí z těch úplně blízkých to byla jen babička a to už je 5 let a ani tam bych pohřeb nepotřebovala. Nepomohlo mi to vůbec v ničem, spíš naopak a stejně tak musím říct, že vnímám i chození na hřbitov, to není kvůli mě a kvůli babičce, ale kvůli sousedům, kteří podle toho usuzují, jak vám ten člověk chybí (na dědině). Ostatním blízkým z rodiny  jdu popravdě jen kvůli tomu, že se to v rodině očekává.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 28. června 2020 16:51

Já pohřeb jako rozloučení vnímám, samozřejmě není to čarymáry fuk a po pohřbu netruchlím, jen je to takový milník v celém procesu. 

A nechození na hřbitov už vůbec nechápu, manžel například ani pořádně neví, kde má jeho babička hrob

Je fakt, že si ji moc nepamatuje, ale i tak. A té druhé babičce, kterou pamatuju i já, by snad ani na hrob dát kytku nezajel, kdybych ho k tomu nedokopala já, protože jsem tam chtěla jet sama za sebe, byla to moc milá paní. Nechápu.

Ale já zase ráda chodím na hřbitovy jen tak na procházku a o Dušičkách zapalovat svíčky na hezké, ale opuštěné hroby

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 28. června 2020 17:23

Ignis Strašně ráda chodím na hřbitov. Usebrat se.

Garfie 999 dočítám; upřímnou soustrast oběma, 999- doufám, že jste se na linkový párty pořádně zlinkovali

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 28. června 2020 20:25

Ignis Taky nevím, kde leží moje babičky. U nás v rodině se na hřbitovy nechodí. 
Ja tam teda chodím teď několikrát týdne povozit dítě, zajímavej paradox.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 28. června 2020 21:05

MP Meri já ještě jakž takž chápu, že tam někdo nechodí, maximálně jednou za rok na dušičky, ale vůbec nevědět? To je mimo moje chápání. 

Já jednou za čas jezdím i na hrob rodičům mojí babičky a to jsem je nezažila

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 28. června 2020 21:08

Ignis v naší rodině jsou všichni na rozptylové loučce, takže taky nechodíme, asi to bude tím že nejsme věřící. ale s prababičkou jsem jako malá chodívala každý týden, hřbitovy mám ráda. jen nevěřím že ten mrtvý je tam v tom hrobě a že ho tam jde chodit navštěvovat:-)

Online continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 28. června 2020 21:15

viktorka_od splavu tak můj děda si přál rozsypat. Babicka mu vyhověla, ale nechala na hrob jeho bývalé zeny vytesat alespoň jmeno, aby měla kam chodit. 

Já mám staré rodiče dost daleko, abych tam jen tak jela a je mi to docela líto. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 28. června 2020 22:25

Ignis taky nevím, kde mají prarodiče hroby. Nikdy jsem tam nebyla. Upřímně, já zas nechápu, proč bych tam měla jít. 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 28. června 2020 23:05

Mne to prijde zvlastni v tom, ze se prece o ty hroby musi nekdo.starat ne? Nebo se to tam necha lezet ladem? Si teda predstavuji klasicky hrob s deskou ci nejakou zeminou nebo zkratka neco, kde se da nechat aspon kytka. Mne je tech hnusnejch hrobu vzdycky tak nejak lito, ze se o ne nikdo nestara. Naopak mam radost, kdyz treba na nasim hrobu neco pribylo nebo je zapalena svicka, ale nikdo z rodiny tam nebyl, rikam si jakej znamej to asi byl a tak. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 29. června 2020 08:55

Karja Cítím to, jako ty.

A taky za ty hroby musí někdo platit. (Někdo má teda zaplaceno dopředu, navždycky) 
Někdy nastane nemilé divení, že ti, co měli, nestarali a tak byl hrob zrušen.